امروزچهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397-- Wednesday Apr 25 2018

ساعت 15:00:02

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

گفتگو با معاون امور عمرانی شهرداری؛

این همه پروژه نیمه تمام چرا؟

پنجشنبه, 28 بهمن 1389 ساعت 08:49 کدخبر :539
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

 

روزی نیست که تلفن دفتر نشریه زنگ نخورد و یا اینکه کسی نیاید و از مشکلات شهر نگوید. بخشی از این مشکلات مربوط به خیابان‌هایی است که نیمه کاره رها شده است. شهروندان زیادی از اینکه میبینند برخي پروژهها نیمه‌کاره به حال خود رها شده و کسی به آن توجهی نمی کند گلایه‌مند هستند.

خیابان‌های شهید صدوقی، سروش، صفائیه، انتهای بلوار شهید بهشتی و چهارراه CNG از جمله این پروژههاست. برای پیگیری موضوع به سراغ مهندس خلیلی معاون امور عمرانی شهرداری رفتیم تا علت طول کشیدن این پروژهها و یا معطل ماندن آنها را از وي بپرسیم.
  
   - چه تعداد پروژه هم‌اکنون در حال انجام است؟
   * درحال حاضر پروژه سوله چند منظوره شهدای خوزان در حال انجام است. پل دانشگاه آزاد و همچنین دیوارکشی پادگان، زیرسازی آسفالت خیابان صفائیه، زیرسازی و آسفالت باند غربی بلوار سروش، آسفالت باند شمالی بلوار شهید صدوقی، زیرسازی و آسفالت میدان پردیس، پیاده‌روسازی خیابان شریعتی شمالی، جدول‌گذاری و پیادهروسازی خیابان بهشت منظریه در حال انجام است. همچنین زیرسازی و آسفالت روبروی ترمینال باربری و اصلاح مهندسی بلوار باغبان در دستور کار برنامه امسال است.
   
   - سوله شهدای خوزان در چه مرحله‌ای است؟
   * سوله چند منظوره بحران در 2500 متر مربع اجرا میشود و دو کاربری برای آن تعریف شده، یکی از کاربری‌های آن ورزشی و دیگری ساختمان بحران خمینی‌شهر است. فونداسیون و اسکلت‌بندی سوله و دیوارکشی آن و همچنین سفتکاری ساختمان اداری آن انجام شده ولی بدلیل کمبود اعتبار اجرای آن فعلاً متوقف شده است.
  
   - تا بحال چقدر برای آن هزینه شده است؟
   * تاکنون 650 میلیون تومان هزینه شده و حدود 600 میلیون دیگر مورد نیاز است. 600 میلیون برای تأسیسات گرمایی و سرمایشی و نازک کاری و کف سازی و در و پنجره است.
  
   - چه زمانی  به بهره‌برداری می‌رسد؟
   * قرار است استانداری مبلغ 200 تا 300 میلیون برای این امر بدهد. قرار بود امسال تحویل دهیم اما چون استانداری این مبلغ را هنوز پرداخت نکرده و از طرفی هم شهرداری با کمبود درآمد روبرو بوده، طرح به تعویق افتاده.
  
   - در مورد پل دانشگاه آزاد و بلوار دانشجو چه اقداماتی انجام داده‌اید؟
   در مورد بلوار دانشجو اجرای پل روی کمربندی انجام شده و همچنین اجرای جدول رفوژ میانی و زیرسازی و آسفالت باند شرقی و اجرای دیوار بتنی پیش‌ساخته پادگان در فاز اول که در مجموع 420 میلیون تومان هزینه شده و در ادامه کار، تکمیل پل و زیرسازی و آسفالت باند غربی و تکمیل دیوارکشی و همچنین احداث میدان دفاع مقدس و پیاده‌روسازی باند غربی در دستور کار است و در این موارد نیز مجموعاً ششصد و چهل میلیون تومان دیگر برآورد هزینه آن است.
  
   - در مورد بلوار سروش چه اقداماتی انجام داده‌اید؟
   * در مورد خیابان سروش ما پیاد‌ه‌رو سازی و جدول‌گذاری را کامل انجام دادیم و ضلع شرقی را نیز زیرسازی و آسفالت کردیم. اما ضلع غربی مشکل جابجایی تیربرق‌ها را داشتیم که این کار باید توسط اداره برق انجام میگرفت.
  
   - چرا اداره برق در جابجایی تیر برقها تعلل کرد؟
   * ابتدا شهرداری باید هزینه جابجایی تیر برق‌ها را به اداره برق میپرداخت. بالاخره با تعاملات و صحبت‌هایی که شد مقداری از این مبلغ به حساب اداره برق واریز شد. هفته گذشته هم جابجایی تیر برق‌ها شروع شد. بلافاصله بعد از آن ما کار را شروع می‌کنیم.
  
   - تاکنون چه مقدار برای این خیابان هزینه شده است؟
   * پیاده‌روسازی و جدول‌گذاری و زیرسازی و آسفالت ضلع شرقی و همچنین جدول‌گذاری ضلع غربی و اجرای بلوک فرش مجموعاً با هزینه‌ای در حدود 270 میلیون تومان انجام گرفته و برای ادامه آن هم 75 میلیون تومان دیگر باید هزینه شود که شامل زیرسازی و روکش آسفالت ضلع غربی است.
  
   -چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسد؟
   * پیش‌بینی می‌شود تا اواسط آذرماه زیرسازی ضلع انجام خواهد گرفت و چنانچه تأمین اعتبار شود تا اواخر آذرماه روکش آسفالت آن را انجام میدهیم.
  
   - در مورد بلوار شهید صدوقی توضیح می‌دهید؟
   با توجه به فشاری که بود ما باید پروژه خیابان شهیدصدوقی را شروع می‌کردیم. کندن آسفالت و خاکبرداری بخشي از خیابان (تا سر خيابان مسجد نور) انجام شد. جدول‌گذاری هم در جاهایی که عقب‌نشینی شده بود انجام گرفت. در قسمت جنوبي، در ابتدای خیابان کار کاملاً انجام شده و در ادامه این باند با توجه به وجود تیر برق‌های فشار قوی، حداقل سه متر را آسفالت کرده‌ایم. در قسمت شمالی تیر برق‌ها جابجا شده و در حال حاضر نیز زیرسازی را شروع کردیم و تا آخر این ماه آسفالت را شروع می‌کنیم. البته باید مالکین با واحد املاک شهرداری به توافق برسند که چنانچه این توافقات انجام پذیرد ما سریعاً کار را شروع میکنیم.
  
   - چرا رفوژ وسط بلوار شهید صدوقی نسبت به بلوار بزرگ است؟
   * چون هنوز کل بلوار زده نشده است به نظر می‌رسد بزرگ است. رفوژ وسط بلوار 4 متر است و کل بلوار 36 متر شامل دو باند رفت و برگشت که هر کدام 5/11 متر عرض دارد و این متعادل است. این رفوژ هر چه بیشتر باشد جا برای دورزدن خودروها بیشتر است.
  
   - تاکنون چقدر هزینه شده است؟
   * تاکنون بیش از 260 میلیون تومان هزینه شده شامل زیرسازی که خود آن نیز شامل عملیات تخریب بتن، آسفالت، ریشه‌کنی، تخریب منازل موجود در طرح، خاکبرداری و خاکریزی و آب‌پاشی وکوبیدن محل و همچنین اجرای جدول و آسفالت باند جنوبی می‌شود. 35 میلیون تومان دیگر هم جهت آسفالت باند شمالی هزینه خواهد شد.
  
   - درمورد انتهای بلوار شهید بهشتی هم توضیح می‌دهید؟
   * بلوار شهید بهشتی روبروی ترمینال باربری‌ها فقط زیرسازی و آسفالت را داریم که انشاءالله تا پایان امسال آن هم انجام خواهد شد.
  
   - خیابان صفائیه در چه مرحله‌ای است؟
   * بیست روز پیش زیرسازی آن شروع شده است که تا اواسط آذرماه طول خواهد کشید و تا آخر آذرماه آسفالت آن انجام میگیرد.
  
   - چقدر هزینه شده؟
   * برای این خیابان، جابجایی کانال آبرسانی و همچنین اجرای جدول و خاکبرداری و خاکریزی و تهیه و نصب پل‌ها را انجام داده‌ایم. تاکنون برای آن بیش از صد و هشتاد میلیون تومان هزینه شده و برای زیرسازی و آسفالت‌گذاری و احداث پل نیز دویست و پنجاه میلیون تومان دیگر باید هزینه شود.
  
   - میدان پردیس؟
   * در میدان پردیس هم همین ماه زیرسازی را شروع می‌کنیم و تا پایان ماه آینده آسفالت آن انجام میگیرد.
  
   - و آخرین مورد چهار راه CNG ؟
   در خصوص چهار راه CNG هنوز طرحی به ما داده نشده است. فعلاً این طرح در دستور کار واحد طراحی است.

 

رسول کوچکی

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید