امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 10:23:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

بررسی مشکلات درچه در جلسه شورای اداری شهرستان؛

درچه گرفتاری های متعددی دارد، باید فکری اساسی کرد

شنبه, 14 اسفند 1389 ساعت 13:19 کدخبر :615
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

 

در جلسه اخير شوراي اداري شهرستان، كه با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار و مسئولان شهرستان برگزار شد، مشكلات شهر درچه هم مورد بررسي قرار گرفت.
در اين جلسه، معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان در ابتدای سخنان خود در جمع مسؤولین شهرستان گفت: شهر درچه از نظر تعداد و آمار شهداء و علماء بنام از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است

اما به تناسب این جایگاه ویژه، در این شهر کار نشده است و وضعیت موجود پل نیمه کاره شهر درچه خود گواه این موضوع است. وي افزود: ما در دولت احمدی نژاد یاد گرفتهایم که کلمه به من مربوط نیست، نمی شود، نمی توانیم، نمی شناسیم و نباید وجود ندارد.
وی با اشاره به طرح بلاتکلیف مرکز درمان بستر شهر درچه گفت: قرار نیست یک طرح به علت 100 میلیون تومان روی زمین بماند باید حل شود و ما باید پاسخ گو باشیم.
فرماندار نیز در ادامه جلسه شورای اداری، ضمن ابراز تأسف از عدم تکمیل چند درصد باقی مانده مرکز درمان بستر درچه گفت: این طرح پیچیدگی‌هاي خاصي دارد و به دلیل موانع قانونی، قادر به پرداخت و جابجایی مبلغ 100 میلیون تومان بودجه برای تکمیل طرح نبوده‌ايم.
 سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس نیز با بيان اينكه بنده در حد توان از اعتبارات استانی و ملی برای عمران شهر درچه تلاش کردهام تصريح كرد: من درخصوص مرکز درمان بستر شهر درچه نگران هستم و نمیدانم کجای کار گیر کرده است و چرا یک طرح باید آنقدر دچار مشکل باشد؟ وي در خصوص حل مشکل فاضلاب شهر درچه هم گفت: از طریق وزارتخانه و دولت اعتباري در نظر گفته شده که بخشی از آن پرداخت شده است.
وی افزود: شهر درچه مشکل حاد فرهنگی ندارد و یکی از دلائل مخالفت من با الحاق مخصوصاً شهر درچه به اصفهان که طالب این موضوع بودند اينست كه با الحاق، مشکلات فرهنگی شهر درچه افزایش خواهد یافت. ممکن است از نظر عمرانی و آبادی شهر درچه پیشرفت کنیم ولی از نظر فرهنگی مشکل پیدا خواهیم كرد.
در ادامه اين بخش از جلسه، جزینی رئيس شورای شهر درچه هم با اشاره به فعالیت خوب مسؤولین دستگاههای اداره گاز و آب و فاضلاب از حل مشکلات مردم شهر در این حوزه تشکر كرد و گفت: حضور مسؤولین شهرستان و استان در شهر درچه باید به صورت عملیاتی و مستمر و مداوم باشد و درخواستهاي مشکلات مردم با برگزاری جلسات میدانی و عملیاتی باید پیگیری شود به طور مثال مسؤولین استان براي حل مشکلات مرکز درمان بستر درچه بارها قول مساعد و تسریع در اجرای این طرح داده‌اند ولی نتیجهای مشاهده نکردهایم و بارها در خصوص اردوگاه درچه توسط فرماندار و مسئولان سپاه قول داده شده ولی نتیجه بخش نبوده است.
وی در ادامه به طرحهای ساخت سالن ورزشی اختصاصي سفر ریاست جمهوری، ورزشگاه محله احمدآباد درچه، فرهنگسرای محله دینان، ساختمان آتش نشانی شهر درچه و پل بزرگ بعثت به عنوان طرحهای مهم شهرداری درچه اشاره كرد.
مهندس علیرضا اطهری فر شهردار شهر درچه هم در ادامه جلسه شورای اداری با اشاره به موضوعات مهم مربوط به شهر درچه گفت: امروز نزدیک به 4 سال است که در شهرداری درچه به عنوان شهردار در خدمت مردم این شهر هستیم و برای دومین بار است فرصت پیدا نمودم در جلسه شورای اداری حرف بزنم و لذا اختصاص این وقت به شهرداران شهرستان وقت کمی است و متناسب با وظایف شهرداران نیست.
وی افزود: شهر خمینی شهر با جمعیت زیاد و وسعت كم و مشکلات و گرفتاریهای مختص به خود، شهر درچه با جمعیتی بالغ بر 50 هزار نفر را در خود جا داده است که از خیلی از شهرستانهای استان زیادتر باشد. همین امر باعث شده تمام ذهن و وقت مسؤولین شهرستان به امور شهری خمینی شهر معطوف شود.
وی افزود: مرکز درمان بستر شهر درچه حدود یک سال است به دلیل کمبود بودجه 100 میلیون تومانی در بلاتکلیفی بسر میببرد و تاکنون هیچ نتیجهای گرفته نشده است و یا اینکه به مشکل حریم رودخانه اشاره کنم که نزدیک به 4 است است جهت حل آن در جدال هستیم و هنوز موفق به آزادسازی نشده‌ايم.
وی با اشاره به مشکلات شهرداری شهر درچه گفت: سئوال اين است كه باید چه کار کرد. شاید به ذهن همه موضوع الحاق خمینی شهر به شهر اصفهان مطرح میشود که به نظر من این راهکار جز پاک کردن صورت مسئله نیست و به نظر عدهای زیادی تنها راهکار است.
وی افزود: به نظر من ادامه روند در این شهر مشكل‌ساز خواهد بود و لازم است فرمانداری خمینی شهر به یک فرمانداری ویژه تبدیل شود و نیاز دارد که بتواند کل شهرستان را پوشش دهد که این دو شهر تابع خمینی شهر بدون پشتوانه و بدون سرپناه نمانند.
اطهري فر با بيان اينكه وضعیت شهر درچه وضعیت مناسبی نیست و مشکلات و گرفتاری متعددی دارد افزود: اگر این مشکلات حل شود توانایی استقلال کامل خود را دارد و قادر به حمایت شهرهای اطراف خود نیز میباشد. وی با اشاره به حمایتهای بیدریغ نماینده از مردم شهر درچه گفت: نماینده شهرستان درحد قدرت و توانایی که داشتند درحل مشکلات ما خیلی به ما کمک کردند. و از فرماندار هم میخواهیم این جلسه را به عنوان یک نقطه عطف براي نگاه ویژه به شهر درچه در نظر بگیرند.

 

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 0 دکتر محمد ابراهیمی 17 خرداد 1393 ساعت 13:46
با عرض سلام
با کمال عذر خواهی از همه شهروندان شهر درچه ؛ به همه مردم درچه اعلام میدارم که در اشتباه بسیار بزرگی به سر می برید . شما گمان می کنید که با الحاق شهر درچه به اصفهان ، مشکلاتتان مرتفع می شود ؟؟؟ خیر اصلاً اینطور نیست . بروید عاقبت شهرهای الحاق شده به اصفهان را جویا شوید ؛ شهر خوراسگان ، شهر محمودآباد و سنگ بری های آن و.... همگی به اصفهان الحاق شدند اما نتیجه چی شد؟؟؟
اگر امروز نماینده یا عضوی از شورای شهر را دارید که در خصوص منافع شما دفاع نماید ، فردا را چگونه تضمین می نمایید که نماینده ای از شما در شورای بزرگتر حضور داشته باشد .
راهکار موفقیت در درچه چند عنصر می باشد :
1- معرفی نماینده ای از بطن مردم درچه به مجلس شورای اسلامی
2- جذب بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری اقتصادی
3- ایجاد تغییر در نگرش فرهنگی و افزایش هضم پذیری فرهنگی
4- تغییر بنیادی در به کار گیری مشاوران تصمیم گیر برای شهر ؛ توضیح اینکه کسانی باید برای شهر تصمیم بگیرند که خود در زندگی شخصی و خانوادگی ، موفق بوده اند و..
5- تغییر در ساختار توزیع قدرت در سطح شهر درچه ؛ هنوز در درچه مشخص نیست که مرجع تصمیم گیری چه کسی است یا اینکه اساساً چه کسی باید تصمیم بگیرد ؟؟؟
6 - شناسایی منابع بالقوه شهر و ایجاد منابع پایدار مالی شهر
7- به کارگیری جوانان و نخبگان شهر جهت ایجاد اتاق فکر
8- پرهیز از عصبیت گرایی و دگم و مطلق اندیشی اجتماعی و سیاسی
9- پرهیز از نگاه سیاسی به انسان های روشنفکر
10- تقویت سرمایه انسانی در شهر درچه ؛ با توجه به حضور شهروندانی توانمند و لایق و شایسته .
11- شناسایی راهبرد های برون رفت از مشکلات شهر ؛ از طریق معجزه ارتباط ؛ زمانی که مسئولان نزدیک ،پاسخگو نیستند سعی کنید مشکلات را از طریق سلسله مراتب حل ننمایید ، بلکه سریعاً با مراجع موجود در تهران هماهنگ شوید . این روش ، توفیق شما را دوچندان می سازد .

موارد ذکر شده در قالب یک آسیب شناسی فشرده بدون هرگونه اغراض سیاسی و یا حزبی و گروهی ، خدمت شهروندان و مسئولان محترم شهر درچه ارائه گردید .
دکتر محمد ابراهیمی - عضو شورای شهر بهارستان اصفهان
و از شهروندان سابق شهر درچه/ و من الله التوفیق
نقل قول
 
 
#2 0 یک شهروند درچه 13 تیر 1390 ساعت 22:24
این شهردار هم چسبیده به صندلی هی برا خودش تز میده....به جای حرف زدن و غر غر کردن بهتر نیست عملی کاری برای شهر انجام دهی
نقل قول
 
 
#1 0 علی 29 خرداد 1390 ساعت 07:34
جالبه
همه مسووین می دونند الحاق به اصفهان درمان اساسی مشکلاته ولی برای حفظ پست و موقعیت خودشون اون را اجرا نمی کنند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید