امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 22:18:55

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

رئيس شوراي شهر: به 1000 میلیارد تومان بودجه نیاز داریم

رئيس شوراي شهر: به 1000 میلیارد تومان بودجه نیاز داریم

پنجشنبه, 14 فروردین 1393 ساعت 08:21 کدخبر :7163
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سيدمحمدرضا ابطحي
برای ایجاد تحول در سیمای عمرانی و شهری خمینی شهر و خدمات مورد نیاز وقابل قبول به شهروندان ما به یک بودجه 1000 میلیارد تومانی نیاز داریم.

 رییس شورای شهر درگفت وگو با خبرنگار فرصت با تبریک فرا رسیدن سال جدید و ایام نوروز به همه همشهریان و مردم خمینی شهر گفت: شورای شهر چهارم در زمان فعالیت شش ماه تمام سعی و تلاش خود را به کار بست تا خمینی شهر را از وضعیت موجود مشکلات خارج کند،  ما بارها اعلام کردیم اعتبارات موجود  ودر اختیار مدیریت شهر و شهرداری جوابگوی حجم نیاز ها و سطح انتظارات و در شان مردم خوب خمینی شهر نمی باشد و به دلائل مختلف از جمله کمبود اعتبارات خدمات رسانی مطلوب و مناسب حال شهروندان اجراء نمیشود .
 سد علی صالح درخشان تاکید کرد: در نگاه اول این رقم کارشناسی نشده به نظر می رسد و خارج تصور است ولی اینجانب به عنوان یکی از مدیران مطلع و با تجربه از وضعیت کنونی شهر به همه شهروندان و مردم اعلام می کنم به علت وجود مشکلات متعدد گذشته وحال  نیاز به این مبلغ قابل اثبات و واقعی می باشد و شاید در مرحله اجراء و  واقعیت برای عمران و آبادی شهر ما بیش از این مبلغ هم نیازمند باشیم .
   رییس شورای شهر چهارم افزود: به طور  مثال امروز خمینی شهر  به عنوان یک شهر مجاور با مرکز استان و با ظرفیتهای بالای فرهنگی  از وجود یک فرهنگسراي  استاندارد  محروم است ، امروز خمینی شهر برای چهار منطقه شهرداری به چهار فرهنگسرای استاندارد و در خور شهر مردم فرهنگ دوست خمینی شهر نیاز دارد  یعنی به ازاء هر 60 هزار نفر باید یک فرهنگسرا در چهار منطقه شهرداری ساخته شود.
 امروز احداث خیابانهای جدید در درون منطقه مرکزی شهر اجتناب ناپذیر است و ما برای حل مشکلات ترافیکی نیاز به بودجه سنگینی برای احداث خیابانهای جدید داریم، امروز تکمیل طرحهای نیمه کاره و بلاتکلیف  گذشته نیاز به اعتبارات سنگینی دارد ، امروز خمینی شهر فاقد طرح جامع ترافیکی می باشد ، هدایت آبهای سطحی نیاز اعتبارات دارد ، امروز زیر ساخت مقابله با آلودگی هوا و مسائل  زیست محیطی در خمینی شهر فراهم نیست حفظ محیط زیست و باغات واراضی کشاورزی برای آینده نیاز به اعتبارات خاص خود دارد .
 درخشان افزود: امروز فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل عمومی یک تهدید زیست محیطی برای مردم شهر محسوب می شود نوسازی و احیاء ناوگان اتوبوس رانی فرسوده خمینی شهر نیاز به میلیاردها تومان اعتبارات جدید دارد، امروز زیرساخت های تردد عمومی و ناوگان عمومی برای جلوگیری از آلودگی هوا فراهم نیست ، به صراحت اعلام می کنم ناوگان عمومی شهری ما جوابگوی حجم نیاز ها و ترافیک ، تردد مردم شهر نیست، امروز میانگین سنی و عمر استفاده از ناوگان اتوبوس واحد بیش از حد میانگین استاندار می باشد ناوگان عمومی شهر به ناوگان فرسوده تبدیل شده است.
 وی تصریح کرد: امروز طرح جامع  گردشگری خمینی شهر تدوین نشده برای استفاده از منابع طبیعی و خدا دادی خمینی شهر از جمله احیاء منطقه گردشگری لادر به میلیارد ها تومان اعتبار نیاز دارد.

مبلغ 60 میلیارد تومان جوابگوی رفع نیاز های شهر نیست
 امزوز بیش از 90 درصد از معابر اصلی وفرعی شهر نیاز به روکش جدید آسفالت دارد  تامین آسفالت مورد نیاز برای شهر نیاز به  میلیاردها تومان اعتبار دارد .
 احداث ترمینال مسافربری درون شهری، ترمینال غرب استان ، میدان میوه تربار ، تکمیل گورستان عمومی شهر، ساخت مجموعه های تجاری و اداری به صورت مشارکتی همه نیاز به اعتبارات سنگین مالی دارد .
 یکی از معضلات جدید امروز کمبود و عدم وجود پارکینگ طبقاتی در مرکز شهر است ، خیابانهای  مرکزی ما نیاز فوری به احداث پارکنیگ های جدید دارند سوال من از مردم این است آیا با اعتبارات 60 میلیارد تومانی  امکان پاسخ گوئی به حجم نیاز شهر و رفع مشکلات وجود دارد. امروز در خمینی شهر یک هتل مناسب و استاندارد برای اقامت مسافرین وجود ندارد در حالی که ساخت هتلهای استاندارد و جذاب به جذب بخشی از در آمد گردشگری شهر اصفهان به خمینی شهر کمک می کرد خمینی شهر می تواند پذیرای  استقبال سرریز مسافرین نوروزی شهر اصفهان باشد ولی  همه شاهديم به علت عدم وجود امکانات زیر ساختی  ما دچار مشکلات امروز شده ایم.
  وی با تاکید بر اينكه با توجه حجم نیاز های شهر اعلام مبلغ هزار میلیارد تومان خارج واقعیت نمی باشد گفت: شورای شهر چهارم اعتقاد دارد مردم بزرگترین حامیان  شورای شهر و شهرداری هستند ما از همه سرمایه گذاران  می خواهیم برای حل مشکلات شهر وجبران کمبودهای مورد نیاز یا شورای شهر وشهرداری همکاری کنند.
 ما اعتقاد داریم باید به در آمد زائی سرمایه گذاران  اهمیت داده شود ما آمادگی  هرگونه تعامل را داریم ، با مشارکت سرمایه گذارن جذب بودجه 1000 میلیاردتومانی امکان پذیر و قابل  اجراست .     
 سید علی صالح درخشان افزود: در شورای شهر چهارم با همکاری اعضاء شورای شهر و شهردار اقدامات اساسی برای حل مشکلات، رفع موانع برنامه ریزی  وشروع شده است امیدواریم این اقدامات در سالهای آینده به حل مشکلات شهر و مردم کمک کند، اعضای شورای شهر چهارم در ماههای گذشته به صورت شبانه روزی  و خستگی ناپذیر برای برنامه ریزی و حل مشکلات شهر وشهرداری وتلاش کرده اند .

اتاق فکر شوراء شهر با نخبگان تشکیل می شود
در خمینی صاحبان فکر و اندیشه و صنعت بسیارند و شورای شهر چهارم بر آن شده تا از ظرفیت نخبگان انسانی و صاحبان فکر در شهر با تشکیل یک اطاق فکر برای کمک به مدیریت هرچه بهتر اداره شهر استفاده کند ، با پیشنهاد اینجانب تشکیل اطاق فکرشورای شهر به تصویب اعضاء رسید، تلاش می کنیم در آینده نزدیک اولین جلسه اطاق فکر مشترک شورای شهر با نخبگان  و صاحبان فکر شهر تشکیل دهیم .
 وی با اشاره به فعال شدن کمیسیون نظارت شورا بر عملکرد شهرداری مناطق گفت: از جمله اقدامات شورای شهر چهارم فعال شدن کمیسیون نظارت برعملکرد شهرداری وحضور  وبازدید از مناطق  مختلف شهرداری ودیدار مردمی به صورت مستقیم باهدف جلوگیری از پای مال شدن حقوق قانونی شهروندان و مردم مناطق مختلف بوده است.
از جمله اقدامات مهم دیگر این دوره از شورای شهر تشکیل کمیته درآمدهای پایدار بوده است که کلیات این کمیته به تصویب رسید ، امروز معضل جدی و اساسی شهرداری خمینی شهر کمبود اعتبارات وسرانه  پایدار می باشد ،با تشکیل این کمیته از سال آینده کلیه اقدامات پیگیری های لازم برای بالا بردن سطح منابع در آمد پایدار شهرداری دنبال خواهد شد .
درخشان با بیان اینکه یکی از مواردی در سالهای گذشته کمتر مورد توجه قرار  گرفته حفظ محیط زیست و مسائل زیست  محیطی بوده است گفت: امروز حیات مردم شهر ما به حفظ محیط زیست وابسته است، ارتباط انسان و با محیط زیست یک ارتباط دوطرفه واجتناب ناپذیر است که نمی توان  آن را نادیده گرفت ،غفلت در این حوزه جبران ناپذیر است ، برهمین اساس در شورای شهر چهارم طرح تشکیل کمیته زیست محیطی در شورای شهر چهارم بوده است که در آینده نزدیک تشکیل وفعالیت خود را آغاز خواهد کرد .
  تصویب دفترچه عوارضات محلی سال 93 از جمله اقدامات اساسی شورای شهر چهارم  با استفاده از نظریه کارشناسی  در جلسات متعدد مشترک و در صحن علنی شورای شهر بوده است، از ویژگیهای دفترچه عوارضات محلی سال 93 از شفافیت و قانون مندی خاص و با کمترین نواقص برخوردار می باشد که به تصویب رسید وبه شهرداری ابلاغ شد،امیدواریم در سال اینده مشکلات مردم با شهرداری با اجرای این دفترچه با شفافیت هرچه بیشتر  و قانونمند مرتفع شود.

حذف یکساله ارزش افزوده از خیابانهای تعریضی ونیمه کاره فرشایسی شهر
از جمله اقدامات مهم برنامه بودجه سال93  شهرداری حذف مبالغ  ارزش افزوده از خیابانهای تعریضی ونیمه کاره فرسایشی شهر توسط شورای شهر چهارم می باشد ، در گذشته طبق مصوبه شورای شهر دوره گذشته  مبالغ سنگینی برای ارزش افزوده خیابانهای تعریضی  وفرسایشی شهر در نظر گرفته شده بود  و افراد که منازل آنها در طرح بود و یا بخشی از منازل آنها باقی می ماند مبالغ سنگینی در محاسبات از آنها برای ارزش افزوده توسط شهرداری مطالبه قرار گرفت به همین علت طرحهای نیمه کاره شهری پس از سالها به نتیجه نمی رسید و  دریافت مبالغ ارزش افزوده مانع بزرگ برای پیشرفت  طرح خیابانهای نیمه کاره بود شورای شهر چهارم تصمیم  گرفت مبلغ ارزش افزوده را از دفترچه عوارضات محلی سال 93 شهرداری به مدت یکسال حذف کند تا شهروندان بتواند با خیال راحت و انگیزه بیشتر به ازاد سازی خیابانهای نیمه کاره شهر به شهرداری کمک کنند و توافقات هرچه سریعتر انجام و خیابانهای نیمه کاره از بلاتکلیفی خارج شود .

بودجه سال93 شهرداری 60 میلیارد تومان
ازجمله اقدامات مهم شورای شهر چهارم تصویب بودجه 60 میلیارد تومانی و افزایش50 درصد بودجه نسبت به بودجه سال 92  بوده است بودجه   93از ویژگیهای خاص خود برخوردار است.
  در بودجه سال آینده شهرداری اجازه ندارد هزینه های جاری خود را بی رویه افزایش دهد  و سقف مجاز و پیش بینی شده برای  افزایش هزینه های جاری شهری در سال جدید 20 درصد می باشد، پیش بینی ما این است با همکاری شهردار و شهرداری درسال 93 صرفه جوئی خوبی در هزینه های جاری شهرداری انجام شود.

تکمیل طرحهای نیمه کاره وزخمی در اولیت است
 از جمله ویژگیهای بودجه سال 93 تکمیل پروژه های زخمی و نیمه کاره  شهر و شهرداری می با شد بعضی از طرحهای نیمه کاره در شهر در حال تبدیل شدن  به آثار باستانی هستند باعث اذیت روح و روان مردم  و مدیران مدیریت شهری شده است مشاهده  طولانی شدن و عدم تکمیل خیابانهای نیمه کاره شهر از جمله شهید صدوقی، مرکزی ، 17 شهریور،شهیدان موسوی،شهدای جوی آباد  پس سالها  یک صحنه درد آور تبدیل شده است ، برهمین اساس تکمیل خیابانهای نیمه کاره در اولیت اقدامات  عمرانی شهرداری در سال 93 قرار دارد، تکمیل این خیابانها نیاز به همت مضاعفی توسط شهرداری دارد .
از ویژگیهای تدوین شدن در بودجه سال 93 شهرداری تجهیز و احداث کتابخانه ها وفرهنگسرا های جدید است و مراکز فرهنگی از اولیتهای مهم و دغدغه اعضای شورای شهر  بوده است .
  به علت کمبود اعتبارات و منابع اندک مالی شهرداری تدوین بودجه سال 93 به راحتی امکان پذیر نبود تصویب بودجه سال 93 یکی از اقدامات سخت و دشوار شورای شهر بود منابع مالی موجود شهرداری جوابگوی حجم نیاز های شهر و حل مشکلات مردم نمی باشد، مردم و شهروندان گرامی باید آگاه باشند برای اجرای طرح های نیمه کاره و سیمای جدید شهری در خمینی شهر در حدود هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم، مردم شهروندان گرامی  خودشان باید قضاوت کنند هزار میلیاردتومان کجا و بودجه 60 میلیارد تومانی شهر داری کجا ، تخصیص و تقسیم بودجه 60 میلیارد در بین همه محلات وطرحهای مورد و نیمه کاره اقدام مشکل و دشوار بود به همین علت  جلسات متعدد و خسته کننده و طولانی  برای تدوین  وتقسیم  عادلانه بودجه سال 93  گرفته شد، هریک از اعضاء به بودجه سال 93 نگاه ویژه و خاص خود  از جمله حوزه فرهنگ ،  گردشگری ، مسائل خدمات و عمرانی  و طرحهای ترافیکی داشتند ، ولی سخن ما این است امروز خمینی شهر در همه بخشها نیاز به کار و بودجه دارد ولی اعتبارات اندک جوابگوی حجم نیاز های شهر نیست همه تلاش ما مدیریت هرچه بهتر منابع اندک برای رفع نیازهای شهر در سال 93 بود، خوشبخانه با همکاری همه اعضای شورای شهر مهمترین اولیتهای مورد شهر پیش بینی و به تصویب رسید.

شورای شهر و شهرداری برای احیاء بافت فرسوده شهر غفلت نمی کند
از جمله ویژگیهای بودجه سال 93  توجه به احیای بافت فرسوده شهر می باشد ، امروز بخش عمده شهر در بافت فرسوده شهر قرار دارد، بافت سوده می توان مشکلات متعددی را برای اداره شهر ایجاد کند ، خالی شدن ساکنین بومی از بافت فرسوده  شهر می تواند به افزایش مشکلات اجتماعی ، مسائل بهداشتی و روانی کمک می کند و در نهایت مهاجرت به مناطق دیگر از جمله شهرکهای مجاور شهر اصفهان را به همراه خواهد داشت ، شورای شهر چهارم و شهرداری از بافت فرسوده شهر غافل نبوده  ودر بودجه سال آینده اعتبارات خوبی را برای حل مشکل در نظر گرفته است .
وی با اشاره به سفر معاون وزیر کشور و بازدیدآقای خندان دل از بافت فرسوده شهر گفت: ما اعتقاد داریم در خمینی شهر امکان دائر نمودن شهرک جدید وجود ندارد و بافت فرسوده به لحاظ وجود ظرفیتهای مختلف فرهنگی و زیرساختی قابل احیاء و توسعه برای سرمایه گذاری می باشد، تامین امکانات زیر ساختی خدمات برای هرمتر مربع در بافت جدید به 3 میلیون تومان اعتبار بدونه امکانات فرهنگی و مذهبی نیاز دارد، احیاء بافت فرسوده  خمینی شهر  به همت مردم سرمایه گذار دارد ، احیاء بافت فرسوده باعث خارج شدن شهر از حالت مردگی  می شود و باعث بازگشت نشاط و زندگی به محلات فرسوده شهر می شود ، من از همه اهالی وشهروندان گرامی می خواهم در بافت فرسوده شهر سرمایه گذاری کنند ما کلیه سرمایه گذاران قول می دهیم شهرداری وشورای شهر چهارم در رفع موانع سرمایه گذاری سرمایه گذاران تلاش و همکاری نمایند.


اداره کل راه وشهرسازی به تعهدات گذشته برای حل مشکلات منظریه عمل کند
وی با اشاره به فراهم شدن فضای همدلی تعامل خوب بین اعضای شورای شهر و شهرداری با مسئولین اثر گذار از جمله امام جمعه ،نمایندهمردم در مجلس ، فرماندار همه مسئولین شهرستان می باشد، شورای شهر چهارم اعتقاد دارد باید از تریبون شهر برای دفاع از حقوق و عقب افتاده مردم و شهر به صورت یک صدا و هماهنگ استفاده شود ، اعتقاد داریم هم صدا بودن ویک صدا بودن مسئولین شهرستان به حل مشکلات مردم از طریق مسئولین استان و کشور کمک  می کند.
 ما امیدواریم در سال 93 مشکلات واختلافات بین شهرداری و با اداره کل راه و شهرسازی استان حل شود بیش از بیست سال است مردم شهرک منظریه با مشکلات متعددی روبرو هستند ، ساکنین این شهرک  از1370در این شهر ساکن شده اند و هزینه خدمات خود را به اداره کل راه و شهرسازی استان پرداخت نموده اند جا دارد  پس از سالها مسئولین اداره کل راه استان با نگاه مثبت به موضوع شهرک منظریه توجه کنند  و خدمات  مورد تعهد وعقب مانده خود به مردم این شهر ک در نظر بگیرد منظریه از نگاه بیرون یک شهرک زیبا  به نظر مرسد ولی  با نزدیک شهرک منظریه دارای  مشکلات متعدد ومختلف زیادی است عدم پاسخ به مردم و ساکنین شهرک منظریه زیبنده نیست درخواست ما تعیین تکلیف و حل مشکلات و خدماتی رسانی به این شهرک است .   

    قانون گریزی دوایر دولتی در پرداخت مطالبات شهرداری قابل قبول نیست      
 یکی از مشکلاتی که مدیران شهری با آنها روبرو هستند مطالبات میلیاردی و قانونی از نهاد های دولتی است اعتقاد داریم در نظام جمهوری اسلامی همه  باید از قانون تابعیت داشته باشیم  و قانون گریزی از دوایر دولتی و مسئولین دولتی پذیرفتنی نیست سازمانهای دولتی باید مطالبات قانونی خود را در قبال عوارض ساخت و پروانه ساختمانی به شهرداری پرداخت کنند و با پرادخت به موقع این مطالبات به مدیران شهری برای حل مشکلات شهر کمک کنند وخدمات مطلوب را به مردم ارائه نماید.
 از جمله ویژگیهای بودجه سال 93 اولیت قرار دادن مسائل رفاهی و تفریحی ، گردشگری میباشد  احیاء منطقه بام سبز و چشمه لادر، منازل تاریخی زهتابها ، عماد سیادت، برج های کبوتر خانه، تملک منازل تاریخی در حال تخریب  از جمله طرحهای مهم گردشگری  بودجه سال آینده شهرداری است .
در بودجه سال 93 کمترین افزایش سقف افزایش بودجه های جاری شهرداری  پیش بینی  و اجراء خواهد شد نکته قابل توجه شهروندان  هزینه های جاری شهرداری منحصر به پرداخت وحقوق و دستمزد نمی شود  و برگزاری کلیه جشنهای و امور فرهنگی عمومی توسط سازمان رفاهی تفریحی جزء هزینه های جاری شهرداری محسوب شده است مبلغ  قابل توجه ای بودجه جاری شهرداری برای حمایت از برنامه فرهنگی عمومی توسط سازمان رفاهی تفریحی شهرداری می باشد

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 sisi 1234 16 فروردین 1393 ساعت 21:13
با سلام
ادم میمونه چی بگه.بودجه کم اوردن!پس مدیریت کجاست
مالیات هایی که گرفته میشود چه می شوند!!!!مالیات هایی که از دانشگاه صنعتی و پالایشگاه می گیرند یا باید بگیرند
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید