امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 15:18:14

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

گفتگو با مهندس رفیعی مسؤول آبنماهای شهر؛

مردم برای تزئین میادین پیشنهاد بدهند

شنبه, 06 فروردین 1390 ساعت 16:03 کدخبر :639
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : رسول کوچکی

 

  آبنما یکی از عناصر مهم مبلمان شهری است که با توجه به وجود آب در ترکیب آن، پیام‌آور زندگی، روشنایی و پاکی و عامل نشاط شهروندان می‌شود و در مقایسه با المان‌های خشک و بی‌جان، عنصری است که مایه شادی و لطافت روح و روان مردم بوده و اضافه کردن نورهای رنگارنگ، زیبایی آن را چند برابر می‌کند.

   اما وضعيت اين عنصر تزئين شهري در خميني‌شهر چگونه است؟
   در اين باره با مهندس رفیعی مسئول آبنماهای شهرداری گفتگو كرديم.
   وي در مورد لزوم وجود آبنما در سطح شهر گفت: وجود آب و هوای خشک و تقریباً کویری در شهرمان و همچنین تأثیر منفی ترافیک شهری در روحیه شهروندان، لزوم احداث آبنما و وجود آن را دو چندان کرده است و باعث شده احداث آبنماهای مختلف با اشکال و طرح‌های گوناگون در نقاط مختلف شهر در دستور کار واحد تأسیسات شهرداری قرار گیرد.
   وی ادامه داد: بر این اساس واحد تأسیسات شهرداری خمینی‌شهر که یکی از وظایف مهم آن احداث و نگهداری آبنماهای سطح شهر می‌‌باشد کار خود را از بازسازی آبنمای میدان امام که میدان اصلی شهر است شروع نمود و پس از آن بازسازی آبنماهای میدان شهدا و میدان آزادی در دستور کار قرار گرفت که در آبنمای میدان آزادی برای اولین بار نورپردازی با رنگ‌های متغیر نیز اجرا گردید. آبنمای سه راه الغدیر که به عنوان یکی از ورودی‌های شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است با سازه متحرک و نورپردازی اجرا شد که چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای را خصوصاً در هنگام شب ایجاد نموده است.
   رفیعی در مورد آبنماهایی که در آینده زده می‌شود گفت: در حال حاضر کلیه آبنماهای موجود در میادین شهر بجز آبنمای میدان 22 بهمن همگی به صورت مطلوب و در حد ظرفیت‌های خود کار می‌کند و بازسازی آبنمای میدان 22 بهمن نیز در دستور کار این واحد قرار گرفته است و بزودی شاهد احداث چند آبنمای جدید در شهر هم خواهیم بود که می‌توان به آبنماهای سه راه شهید عموشاهی واقع در شمال شهر، آبنمای چهار راه امام حسین(ع)، آبنمای سه راه شمس، آبنمای دوربرگردان بلوار آزادگان، آبنمای سه راه صهری و ... اشاره نمود. در خصوص آبنمای پارک پیروزی نیز باید خاطرنشان کرد که کار طراحی تأسیسات آن در حال انجام است و در آینده شاهد بهره‌برداری از آن خواهيم بود تا بتوانیم فضای مطلوب و شادابی را در محوطه اطراف آن برای شهروندان مهیا سازیم.
   وي در پايان گفت: از کلیه شهروندان عزیز که ما را در حفظ و نگهداری آبنماهای سطح شهر یاری می‌کنند تشکر و قدردانی کرده و تقاضا داریم در آینده نیز همچون گذشته یار و یاور شهرداری در این زمینه باشند. ضمناً این واحد آماده دریافت نظرات، طرح‌‌ها و ایده‌های سازنده شهروندان عزیز در خصوص آبنما و نورپردازی شهر است.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید