امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 09:28:25

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

اولین مشارکت بخش خصوصی با شهرداری؛

پایانه 5 طبقه خميني شهر تا 2 سال آینده به بهره برداري مي رسد

چهارشنبه, 13 شهریور 1392 ساعت 07:40 کدخبر :5934
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری:
مدیر عامل شرکت اسپادانا گشت در مهمانی افطاری که با حضور شهردار، اعضای شورای شهر سوم و چهارم و سهامداران پایانه مسافربری در حال ساخت خمینی شهر برگزار شد، گزارشی از عملکرد تعاونی در این مدت ارائه داد.
صهری در این جلسه گفت: حدود 7 سال پیش با همفکری چند تن از دفاتر مسافربری زیارتی و گردشگری و با توجه به مشکلاتی که برای اعزام زائرین بیت الله الحرام داشتیم، قرار شد که مجموعه ای را به صورت شرکت تعاونی تاسیس و راه اندازی  کنیم  و طی این مدت  نظر مردم را جلب کرده و کارهای قانونی آن انجام شد، مجوزهای لازم اخذ و طی جلساتی قرار بر این شده مجموعه با مشارکت و همکاری شهرداری ساخته شود. در همین راستا قرار شد 55 درصد سهام به نام تعاونی و 45 درصد شهرداری مشارکت داشته باشد.
 
مدیر عامل شرکت مسافربری قمرافزود: تا این لحظه 1010 نفر سهام دار داریم، بودجه ای که تاکنون جذب شده حدود 4 میلیارد است زمینی به مساحت  14 هزار مترمربع خریداری، 30 هزار متر مربع خاک برداری و حدود 8 هزار کامیون خاک از زمین خارج شده، نقشه ها توسط  مهندسین طرح و مشاور تهیه و برای تایید به نظام مهندسی فرستاده شده و منتظر تایید نقشه و صدور پروانه ساخت از طرف شهرداری برای آغاز عملیات ساخت هستیم.
 
وی تصریح کرد: با توجه به این که شورای ترافیک و راهنمایی رانندگی به مقدار زمین ایرادی وارد کرده اند قرارشد 11 قطعه زمین به مساحت 3 هزار مترمربع  آزاد سازی و به شرق مجموعه اضافه شود و مقداری هم  از فضای سبز پارک جنگلی و مقداری از زمین باربری ها که قرار است از این مکان منتقل شوند به مجموعه اضافه که در کل زمینی به مساحت 40 تا 45 هزار متر در اختیارمان قرار می گیرد.
 
صهری ادامه داد: مجموعه در 5 طبقه ساخته می شود. دو طبقه پارکینگ که هر طبقه ظرفیت پارک 200 ماشین دارد وبرای 300 خودردو هم در محوطه باز پارکینگ در نظر گرفته شده، طبقه سوم حدود 6 هزار متر  پایانه و غرفه های مورد نیاز هایپر مارکت، طبقه چهارم نیز 6 هزار متر مربع  است که بخشی از آن اداری و بخش واکسیناسون زائران و سه تا تالار چند منظوره یکی 150 نفره، یکی 300 نفره، یکی 700 نفره  برای جشن و عزاداری و مراسم های مختلف و طبقه پنجم یک هتل با 10 سوئیت، رستوران و کافی شاپ تعبيه شده است.
 
صهری با تشکر از شورای سوم و شهردارن قبلی به چند مشکل هم اشاره کرد و گفت: مساله ای که وجود دارد بحث آسفالت است و ما نمی دانیم تا کی باید اینجا خاک  بخوریم، چرا باید چهره ورودی شهر این گونه باشد. آیا این در شان خمینی شهر هست یا نه؟ 
 
مساله دیگر وامی به مبلغ 12 میلیارد تومان است که از اداره تعاون در خواست کرده وتقریبا مصوبه آن را هم گرفته ایم و امیدواریم با مساعدت فرماندار، نماینده، شورا و اداره تعاون محقق شود. سند اینجا به صورت مشاع است وامیدواریم هر چه زودتر تفکیک شود تا بتوانیم  از سند شش دانگ آن برای وام استفاده کنیم. 
 
مدیر عامل دفتر مسافرتی قمر تاکید کرد: اگر این مجموعه  فعالیت ساختمانی خود را شروع کند، هم در مدت ساخت و هم بعد از آن اشتغالزایی داشته و کمبود هتل، سالن های اجتماعات  و خدمات مسافربری و زیارتی شهر را تامین می کند.
 
صهری ادامه داد: سهام داران این مجموعه را  بیشتر دفاتر مسافربری و زیارتی مثل ایران پیما، تی بی تی، همسفر، قرض الحسنه های شهدای کربلا و حضرت سجاد (ع)، شهرداری، حدود 200 نفر از کارکنان شهرداری، مجامع صنفی، پزشکان، روحانیون، سنگبری ها، اعضای نظام مهندسی، خیریه بقیه الله که مردم برخی سهام را برای این خیریه خریداری کردند تا صدقه جاریه ای برای بیماران خاص باشد، تشکیل می دهند. وی افزود: افراد سهام دار به دلیل این که ما به مجموعه یک نگاه فرهنگی هم داریم از افراد خاص انتخاب شده اند.
 
پس از صحبت های صهری چند تن از اعضای شورای چهارم در رابطه با چگونگی ادامه مراحل ساخت و تامین هزینه های آن پیشنهاداتی از جمله ارائه برگه های قرضه به مردم به جای استفاده از وام ارائه دادند که صهری درپاسخ گفت: البته در خرداد ماه 3 هزار سهم جدید در مجمع با ارزش کارشناسی 6 میلیارد و 600 میلیون تومان منتشر کردیم و قرار شد ما به سهام دارهایمان 6 ماه فرصت دهیم و گفتیم هر کدام از سهام داران 3 سهم برای خودشان به صورت قسطی به مبلغ 2 میلیون و 200 هزار تومان، برای آشنایان و بستگان 2  میلیون و  300 هزار تومان  و برای افراد متفرقه 2 میلیون و 500 هزار تومان در نظر بگیرند. با برنامه ریزی که انجام شده از این طریق  6 میلیارد و 4 میلیارد هم سهم  شهرداری است که با تحقق آن قادر خواهیم بود محوطه سازی و سفت کاری را تمام کنیم.
 
وي افزود: برای نازک کاری چند گزینه پیش روی داریم  یکی بحث وام است. یک قراردادی با يك بازنشسته اداره کل تعاون امضا کردیم که دنبال کارهای وام باشد و اگر نشد ما اینجا 60 غرفه تجاری داریم و غرفه هایی که از شرکت های مسافربری  است را به صورت رهن یا خرید در اختیار متقاضیان می گذاریم و ظرف یک سال نازک کاری را انجام می دهیم و برای پروانه هم 1 میلیارد و 200 میلیون بوده که با سهم خود شهرداری مقداری پرداخت شده و چک هایش امضا شده و امیدواریم با فروش سهام طی 12 ماه سفت کاری و نازک کاری تمام و به یاری خدا تا 2 سال آینده مجموعه را نهایی کنیم. البته ما در این راه مشکلات فراوانی را از جمله برای تاییدیه محیط زیست متحمل شده ایم.
 
سید امیر صهری یکی از اعضای شورای سوم نیزدر این جلسه  گفت: با وجود سرمایه های نهفته در شهر این اولین مشارکت شهرداری با بخش خصوصی است و امیدوارم این طرح زمینه ساز انجام طرح های بعدی در شهر باشد که هم به خود شهر کمک می کند هم درآمد پایداری برای شهرداری خواهد بود.
 
مدیر عامل دفتر مسافرتی قمر هم در این جلسه از اداره تعاون خواست این طرح را که به صورت تعاونی در حال ساخت است جزو تعاونی های برتر قرار دهند.
 
محمد تجلی رییس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی در پاسخ گفت: در این رابطه هنگامی که اسناد و مدارک تعاونی را به دست ما برسانید تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهیم.  
یکی از اعضای شورای چهارم تلاش های انجام شده برای این طرح را ستود و گفت: یکی از بزرگترین دغدغه های خمینی شهر این بود که با وجود این همه خیّر و سرمایه دار، چگونه از این پتانسیل در جهت حل مسایل عمرانی شهر استفاده کنیم.
 
عبدالله کیانی تاکید کرد: این پروژه نقطه شروع همکاری مردم با شهرداری است و امیدواریم دست اندکاران این مجموعه بتوانند با اجرای زمانبندی که خودشان در نظر دارند، این مجموعه را به زودی به سرانجام برسانند و زمینه ساز اجرای طرح های بعدی باشند. در شورای چهارم هم در زمینه اجرای پروژه هایی که برای شهرداری درآمد پایدار تامین کند، نظر مثبتی وجود دارد.
 

نظرات  

 
#1 0 ناشناس 08 دی 1393 ساعت 11:23
یک سال گذشت و هنوز تغییر محسوسی دیده نشده
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید