امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 02:25:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

پیام شهردار خمینی شهر به مناسبت روز شورا، روز معلم و روز کارگر

دوشنبه, 12 اردیبهشت 1390 ساعت 12:27 کدخبر :992
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : عزیز الله پور کاظم

پروردگار متعال را شکر گزارم که به لطف استقرار پرصلابت جمهوری اسلامی در ایران در راستای احترام و حفظ شأن مردم عزیزمان، نهادی به نام شورای اسلامی در این کشور شکل گرفت تا مدیریت امور شهری و روستاها را بر اساس اصل آیه «و امرهم شوری بینهم» پیش ببرند.

بنیاد این نهاد اجتماعی بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، بر حل عمل گرایانه مشکلات مردم استوار است که این مهم با کسب سرمایه ارزشمند اعتماد عمومی و پرهیز از دخالت دادن انگیزه­های جناحی و حزبی در میدان فعالیت شوراها محقق خواهد شد.

 

اهمیت شوراها تا حدی است که یک فصل و 8 اصل از قانون اساسی جمهوری اسلامی به شوراها اختصاص یافته است. زمانی که قانون اساسی در اصول کلی خود شورا را به عنوان ابزار تجلی اراده مردم و نهاد سیاسی تصمیم گیرنده مورد پذیرش قرار داده­اند، اهمیت آن بر همگان روشن و مبرهن است.

شوراها به عنوان مردمی­ترین نهادی که از بطن مردم برخواسته است، نمی­توانند اجازه دهند جز ماهیت خدمت رسانی به مردم هدف دیگری برای شوراها تعریف شود و تاکنون اعضای شوراهای شهر خمینی شهر نیز همواره در جلسات و تصمیم­گیری­ها خواسته مردم و جامعه را بر نظر شخصی خود ترجیح داده­اند.

اینجانب ضمن عرض تبریک روز شوراها آرزوی توفیق وسلامتی برای اعضای خدوم و پرتلاش شوراهای اسلامی شهر خمینی شهر را در سال جهاد اقتصادی از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

پیام شهردار به مناسبت روز معلم

بی­تردید هر جا سخن از تعلیم و تعلم و اهمیت آن در کشف و بروز و پرورش استعدادهای نهفته بشری به میان می­آید، هر آینه نام معلم به عنون هادی و عامل و نظم دهنده پروسه علم آموزی و عالم پروری و نقطه ثقل آموزش و پرورش پیش از هر کس و عامل دیگری خود نمایی می­کند. موجودی که امام راحل(ره) با ظرافت و نکته سنجی تمام شغل ایشان را در برابر با شغل انبیا دانسته­اند. 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد فرهیخته حوزه و دانشگاه شهید مطهری بزرگ معلم انقلاب شکوهمند اسلامی است و چه زیبا این روز به عنوان روز بزرگداشت معلم نامگذاری شده است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مطهری بر خود وظیفه می­دانم فرا رسیدن روز معلم را به تمامی فرهیختگان و معلمان شهرستان خمینی­شهر که با پرورش فرزندان ما پایه­های ساخته شدن ایرانی آباد و سرافراز را بنا می­نهند تبریک گفته، توفیقات روز افزون آنان را از درگاه خداوند علیم مسئلت نمایم.

 

پیام شهردار به مناسبت روز کارگر

بی شک پیشرفت و توسعه اقتصادی و صنعتی هر کشور اگر چه وابستگی مستقیم و به هم تنیده با شاخص­های متعددی چون سرمایه­گذاری و حمایت دولت­ها دارد، اما این رشد و پیشرفت مورد انتظار بدون توجه به نقش و تأثیرگذاری کارگران به عنوان یکی از شاخص های دخیل و مؤثر در توسعه یافتگی محقق نخواهد شد. 11 اردیبهشت ماه هر سال فرصتی مغتنم است تا به پاس تلاش­های شبانه روزی کارگران قانع و سخت کوش کشور، این پرچم داران عرصه خود کفایی و سفیران رشد و توسعه صنعتی اقتصادی ایران اسلامی، تأسی از پیامبر گرامی اسلام بوسه بر دستان پینه بسته این قشر خدوم زده و قدردان خدمات آنان باشیم چرا که خود کفایی، استقلال و توسعه و آبادنی میهن عزیزمان بدون صحنه گردانی کاگران امکان پذیر نخواهد بود. برخود فرض می­دانم که این روز را به کلیه کارگران خدوم و پرتلاش شهرداری خمینی­شهر تبریک و تهنیت عرض نموده، سلامتی و توفیق آنها را ازخداوند متعال مسئلت نمایم.

عزیزاله پورکاظم

نظرات  

 
#1 0 ز 13 اردیبهشت 1390 ساعت 12:46
خوب که چی می خواهد بیاد تو انتخابات
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید