امروزسه شنبه, 29 خرداد 1397-- Tuesday Jun 19 2018

ساعت 09:06:02

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 01:37:57

آغاز احداث بزرگترین پارک خمینی شهر در منظریه

سه شنبه, 27 تیر 1391 ساعت 08:10 کدخبر :4295
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
همزمان با اعیاد شعبانیه و روز جانباز و با حضور مسؤولین شهرستان، پارک بزرگ شورا در شهرک منظریه کلنگ خورد. شهردار خمینی شهر در این مراسم گفت: فاز اول پارک شورا به مساحت 35 هزار مترمربع خواهد بود و برآورد اولیه هزینه تکمیل این پارک در حدود ده میلیارد ریال می باشد.

مهندس شرفا افزود: با توجه به اینکه شهرک منظریه جزو مناطق توسعه یافته شهر می باشد و بیش از 50 هزار نفر در آن ساکن شده اند یکی از کمبودهای آن کمبود فضای سبز است و لذا توسعه این بخش از اولویت های مهم شهرداری و شورای شهر بوده است.

وی در ادامه گفت: در جلسات متعدد با مسؤولین اداره کل راه و شهرسازی، بارها موضوع آماده سازی شهرک مطرح و در این رابطه توافقات خوبی انجام شده است.

در ادامه این مراسم، رییس شورای شهر خمینی شهر گفت: رفع کمبود فضای سبز شهرک منظریه و استفاده ساکنین از فضای سالم عمومی از اولویت های مدنظر شوراست و لذا با این پارک بخش عمده ای از کمبود شهرک منظریه رفع خواهد شد.

سید امیرصهری افزود: در آینده این پارک به بزرگترین پارک شهر تبدیل خواهد شد.

امام جمعه خمینی شهر هم در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات شهرداری و شورای شهر در توسعه عمران و آبادی شهر گفت: اجرای این گونه طرح ها رفاه مردم را در بر خواهد داشت. من متاسف هستم در شهرکی با جمعیتی در حدود 50 هزار نفر و 25 سال قدمت مردم باید در این شرایط و وضعیت باشند و جای تاسف دارد که در کنار شهر اصفهان شاهد این گونه محرومیت های شهری و کمبود خدمات باشیم و من از شهرداری و شورای شهر درخواست دارم با اختصاص بودجه به رفع مشکلات این شهرک کمک کنند.

وی افزود: پارک سازی و توسعه فضای سبز در جامعه با توجه به آلودگی هوا یک نوع خدمت محسوب می شود. مردم ما نیاز دارند در این گونه فضاهای طبیعی از آلودگی های هوا کمی دور شوند. توصیه می کنم در پارک ها به توسعه فضای فرهنگی و ساخت نمازخانه با مساحت کافی توجه کنند و در کنار نمازخانه محلی برای استقرار سالن مطالعه و نمایشگاه فرهنگی و فروش کتاب در نظر گرفته شود. امام جمعه همچنین گفت: من از مسؤولین شهرداری و شورا می خواهم برای توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر محل های ثابت را در پارک در نظر بگیرند و به توسعه فرهنگ اسلامی و معنوی در پارک های شهر توجه داشته باشند.

نظرات  

 
#1 0 طلوع 30 تیر 1391 ساعت 17:14
یه وقت دل خوش نکنید ؛ این پارک هم میره پیش اون بیمارستان!!!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید