امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 10:28:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در مراسم افتتاح زمین اسکیت شهر تشریح شد؛

اقدامات شهرداری برای تسهیل ورزش همگانی

دوشنبه, 29 فروردین 1390 ساعت 17:15 کدخبر :781
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سرویس بلدیه

 

پیست اسکیت هاکی خميني شهر در پارک جنگلي حضرت ولي عصر (عج) كه به همت شهرداري احداث شده افتتاح شد. در مراسم افتتاح پيست، علاوه بر مسئولین شهرستان، تعدادي از دانش‌آموزان به همراه والدینشان، و نيز رئیس فدراسیون اسکیت و همچنین مدیرکل تربیت بدنی استان حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، شهردار خمینی‌شهر ضمن خوشامدگوئی به حضار گفت: شهرداری برای اولین بار از سال 83 اقدام به اجرای پیست اسکیت در پارک پیروزی نمود و اکنون به جز دو تا از پارک‌های سطح شهرستان که مساحت کم شان هنوز اجازه نداده که اقدامی در این زمینه انجام بگیرد همه‌ي پارک‌ها شامل علیمردان خان، بهشت، باغبان و باغ بانوان علی رغم فضای کم پیست اسکیت دارند. مهندس پورکاظم افزود: این پارک هم به دلیل مجاورتش با کمربندی تبدیل به پارک متروکه‌ای شده بود که با پیشنهاداتی که ورزشکاران اسکیت خصوصا آقای خسروانی و همکارانشان دادند ما با انجام بررسی‌ها و با توجه به موقعیت خوب تفریحی و فضای سبز این زمین از این پیشنهاد استقبال کردیم و همكارانمان از ابتدا تا پایان ماه مبارک رمضان و به برکت این ماه به طورتمام وقت کار کردند تا کارهای سازه‌ای انجام گرفت و الان آبیاری قطره‌ای مانده که آن هم منبعش احداث شده است و پیگیر اتمامش هستیم.
وی همچنین با اشاره به کسب عناوین و رتبه‌های باشگاه "مهرآریا" از جمله راهیابی‌به لیگ برتر در سال 88 و کسب عنوان قهرمانی و شرکت در مسابقات هنگ‌کنگ به عنوان نماینده‌ی ایران و در رقابت با 46 باشگاه مثل باشگاههای آمریکا و کانادا و کسب دو عنوان نهم و اول در دوره‌ی A  وB و همچنین کسب عنوان نایب قهرمانی در اولین لیگ برتر کشور در بخش بانوان و ذکر این نکته که ما تنها شهرستانی هستیم که در بخش بانوان دو تیم را در لیگ اسکیت داریم گفت: با توجه به علاقه‌ی دانش‌آموزان شهرستان به این رشته‌ی ورزشی و همکاری رئیس آموزش و پرورش و مجموعه‌‌اش با اداره‌ی تربیت‌بدنی الان جمعی حدود 3 هزار نفر در این ورزش کار می‌کنند و در سال بین 500 تا 1000 نونهال جذب این رشته می‌شوند و ما در اسکیت هم مثل بسکتبال و ورزش‌های جانبازان بزرگوار که مقامات کشوری کسب کرده‌اند پیشرو بوده و اسکیت و اسکیت هاکی ما حرف اول را می‌زند.
پور‌کاظم در ادامه از خیرینی که یاریشان را برای احداث این زمین دریغ نکرده‌اند و همچنین خانواده‌های دانش‌آموزان که در حد وسعشان در اجرای این پروژه همکاری کرده‌اند و همچنین آقای خسروانی و همکارانشان تشکر کرد و گفت : قسمت غربی پارک آماده‌سازی شده و انشااله بخش شرقی هم سال آینده آماده‌ی استفاده می‌شود تا یک فضای دلنشین تفریحی در اختیار شهروندان قرار بگیرد و با توسعه‌ی مکان‌های ورزشی جوانان انرژی‌شان را در اوقات فراغت در این مکان‌های سالم تخلیه کنند تا اتفاق ناگواری نه متوجه خانواده‌ها بشود و نه دامن شهر را بگیرد. شهرداردر انتهای صحبتش از مدیر کل تربیت بدنی خواست که به خمینی شهر به خاطر فاصله‌ی اندکش با اصفهان توجه ویژه داشته باشند و افزود: این نزدیکی ما با اصفهان هم برای ما تهدید است هم فرصت اما متاسفانه تهدیداتش بیشتر متوجه ماست و مردم ما با توجه به مسافت اندکشان با اصفهان خودشان را با شهروندان اصفهانی مقایسه می‌کنند و از نظر امکانات این فاصله را زیاد می‌بینند و از مدیران کل استان انتظار عنایات ویژه دارند.
در ادامه‌ی مراسم آقای وزیری رئیس فدراسیون اسکیت کشور با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های شهرداری‌ها توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی ورزشی شهروندان است از مهندس پورکاظم به خاطر توجه ویژه به ورزش جوانان در شهر تقدیر و تشکر کرد. وی ادامه داد: بخش مهمی از مدیریت این است که تخمین بزنیم نیازهای ما دردو دهه‌ی آینده چیست؟ در همین راستا و طی مطالعاتی که صورت گرفته متوجه شدیم که آن رشته‌هائی که مهارت با زیبائی و هنر آمیخته می‌شود مخاطبان قابل توجهی دارد و اسکیت یکی از همان رشته‌هاست که مردم به ما نشان داده‌اند که هم به آن علاقه دارند و هم قابلیتش را دارا هستند و مصداقش هم همین تیم اسکیت هاکی شماست که قهرمان لیگ شده و در مسابقات برون مرزی هم افتخارآفرین شدند. امروز اسکیت توی بورس است و در دنیای مشتری‌محوری هم مدیر خوب آن است که ببیند مشتری چه می‌خواهد و کالا را برایشان تامین کند. وی ادامه داد: یکی از چالش‌های بزرگ کشور گسست‌های بین نسلی است و ورزش خیلی خوب می‌تواند این شکاف‌ها را پر کند. وزیری در پایان با تشکر از مسئولین و خیرین گفت: به طور قطع کمک در زمینه‌ی ورزش کمتر از مسجد سازی نیست.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید