امروزدوشنبه, 04 تير 1397-- Monday Jun 25 2018

ساعت 18:35:10

آخرین به روز رسانی : شنبه 22:34:08

به دنبال تشکیل سراهای محلی در شهر هستیم
رییس شورای شهر:

به دنبال تشکیل سراهای محلی در شهر هستیم

یکشنبه, 25 آبان 1393 ساعت 09:56 کدخبر :7972
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
تشکیل شورایارها یا انجمن های محلی در دستور کار شورای اسلامی شهر خمینی شهر قرار گرفت.

رییس شورای اسلامی شهر ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این طرح که در بسیاری از شهرها در حال اجراست به زودی در دو محله جوی آباد و وازیچه خمینی شهر نیز با تخصیص اعتبارات از مرکز به اجرا درمی آید. پور شریعت افزود: سرای محله های تشکیل شده در تهران را مورد بازدید قرار داده ایم و پس از تهیه طرح درکمیسیون فرهنگی و سیر مراحل قانونی، آن را اجرا خواهیم کرد. وی گفت: امیدواریم بتوانیم سراهای محله را در چند نقطه از شهر با استفاده از اماکنِ در اختیار شهرداری و اختصاص بودجه، راه اندازی کنیم. رییس شورا گفت: انتظار می رود با تشکیل شورایارها، از مردم محل برای حل و فصل معضلات مختلف و اجرای طرح ها کمک بگیریم و برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی و بهداشتی را با توجه به نیاز هر محل و پیشنهاد شورا یارها اجرایی کنیم.


گفتنی است شورایارها نهادهای محلی هستند که از دهه ۱۳۸۰ در کشور به تدریج در شهرهای مختلف شکل گرفتند. در شهری مانند بوشهر، این نهادها از سال 87 فعالیت خود را آغاز کرده‌اند. اساس کار شورایاری ارتباط با افراد محله و رساندن نظرات آنها به شورای اسلامی شهر است. اعضای شورایاری می‌بایست از قوانین و مصوبات شورای اسلامی شهر خود مطلع بوده تا مطالبات را با توجه به قوانین منتقل نمایند و با تشکیل بانک اطلاعات محله و امکانات و جمعیت ساکن منطقه، توانمندی ها و مشکلات را شناسایی نموده و با طرح آن در شورای شهر به حل و فصل بهتر آن کمک نمایند. تشکیل کلاس های بهداشتی، فرهنگی، هنری و... نیز از دیگر فعالیت های شورایارها خواهد بود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 استاد علیرضا 27 آبان 1393 ساعت 02:27
خواهشا تکلیف این گدا های پاکستانی و عرب و غیره را از سر ما کاسب های امام شمالی کوتاه کنید . این وظیفه شهرداری و شورای شهره .
نقل قول
 
 
#1 0 ناشناس 25 آبان 1393 ساعت 10:29
منظریه چی؟ اینجا از هر قومی ژه کرد و ترک و لر و چه فارس هستند. برنامه ریزی فرهنگی نیاز هست.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید