امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 09:23:53

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

تنها 10 درصد از پسماندها در کشور بازیافت می‌شود
معاون آموزشی پژوهشگاه شاخص‌پژوه:

تنها 10 درصد از پسماندها در کشور بازیافت می‌شود

سه شنبه, 29 اردیبهشت 1394 ساعت 07:54 کدخبر :8841
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

معاون آموزشی پژوهشگاه شاخص€Œپژوه اصفهان گفت: در کلانشهرهایی مانند اصفهان، تبریز و شیراز تنها 10 درصد از پسماندها مدیریت مطلوبی برای بازیافت آنها می€Œشود.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس ، سیروس شفقی با اشاره به اینکه مسئله پسماند یکی از مهم€Œترین موضوعات مورد توجه در مدیریت شهری است، اظهار کرد: در کلانشهرهایی مانند اصفهان، تبریز و شیراز تنها 10 درصد از پسماندها مدیریت می€Œشود و این در حالی است که در کشوری همچون سوئیس 85 درصد از پسماندها در چرخه اقتصادی مورد استفاده قرار می€Œگیرند.
وی علت اصلی ضعف در مسئله مدیریت و استفاده از پسماندها را نبود آموزش اولیه در نهاد خانواده دانست و خاطر نشان کرد: اگر تمام پسماندها در مبدا جداسازی شود بسیاری از مشکلات بر سر راه مدیریت پسماند مرتفع می€Œشود.
معاون آموزشی پژوهشگاه شاخص€Œپژوه اصفهان در ادامه سخنان خود بیان کرد: 50 درصد از مواد غذایی تولیدی در جهان به علت عدم بهره€Œبرداری و برداشت صحیح، انبارداری نامطلوب و یا دور ریخت افراد هدر می€Œرود و به جاست در این زمینه تلاش شود مانع از هدر رفت نعمت€Œهای الهی شویم.

وی برخی از کشورهای منطقه از جمله ترکیه را در زمینه مدیریت پسماند پیشتاز دانست و تصریح کرد: برخی از کشورها با استفاده از فناوری€Œهای روز، بازیافت و پسماند خود را به قیمت گزافی می€Œفروشند و ضروری است که از این ظرفیت بالقوه در کشور استفاده بهینه شود.
شفقی از نبود مدیریت واحد در زمینه پسماند در کشور انتقاد و اضافه کرد: مدیریت پسماند در کشور توسط سازمان مدیریت پسماند، شهرداری و محیط زیست به حالت پراکنده صورت می€Œگیرد و ضروری است که همه این دستگاه€Œها مدیریت واحدی در این خصوص داشته باشند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید