امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 14:35:36

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مدیرعامل سازمان آتش‌شانی خمینی‌شهر:

خمینی‌شهر نیازمند احداث ایستگاه جدید آتش‌نشانی است

پنجشنبه, 09 مهر 1394 ساعت 14:43 کدخبر :9506
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

مدیرعامل سازمان آتش€Œنشانی خمینی€Œشهر گفت: طبق استانداردهای قانونی به ازای هر 50 هزار نفر باید یک ایستگاه نشانی دایر شود، برهمین اساس خمینی€Œشهر نیاز به احداث یک ایستگاه جدید دارد.
خبرگزاری فارس: خمینی€Œشهر نیازمند احداث ایستگاه جدید آتش€Œنشانی است

به گزارش خبرنگار فارس از خمینی€Œشهر، غلامرضا سجادی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: طبق استانداردهای قانونی به ازاء هر 50 هزار نفر باید یک ایستگاه نشانی دایر شود، برهمین اساس خمینی€Œشهر نیاز به احداث یک ایستگاه جدید دارد.

وی برای با بیان اینکه تحت پوشش قرار دادن منطقه جنوب و محدوده بلوار امیرکبیر خمینی€Œشهر و مناطق اطراف به جانمایی و احداث یک ایستگاه جدید نیاز دارد، افزود: با دستور شهردار این موضوع در دستور کار سازمان آتش€Œنشانی برای تامین و تخصیص اعتبارات و مصوبه لازم است.

مدیر عامل سازمان آتش€Œنشانی خمینی€Œشهر با اشاره به اینکه طبق جمعیت 250 هزار نفری به ازای هر 2 هزار و 500 نفر یک نیروی عملیاتی باید در سازمان آتش€Œنشانی آماده انجام وظیفه باشد، بیان داشت: در حال حاضر باید درحدود 100 نفر در سازمان مشغول به کار باشند و این درحالی است که سازمان آتش€Œنشانی با 52 نفر عملیاتی مشغول به خدمت هستند.

سجادی با بیان اینکه سازمان آتش€Œنشانی باید به بخش آموزش عمومی توجه وِیژه€Œای داشته باشد، تصریح کرد: به علت تراکم جمعیتی شهرستان، افزایش و اسکان جمعیت در شمال و مناطق مختلف و تعداد حوادث تحت فشار زیادی برای خدمت رسانی هستیم.

وی افزود: درخواست ما از مسئولان استان و شهرداری و شورای شهر خمینی€Œشهر، صدور مجوز و حمایت مالی برای جذب نیروهای جدید و رفع کمبود نیروهای عملیاتی است.

مدیر عامل سازمان آتش€Œنشانی خمینی€Œشهر با تاکید براینکه در دو ماه گذشته با حمایت شهردار یک دستگاه ایسوزو و دو دستگاه موتور سیکلیت اطفاء حریق خریداری شده، بیان داشت: یکی از مشکلات مهم سازمان به علت وجود بافت فرسوده و عدم امکان خدمت€Œرسانی در معابر تنگ و باریک است که خریداری و تجهیز دو دستگاه موتور سیکلت و وسائل اولیه کمک زیادی به تسریع در عملیات و حضور به موقع در محل می€Œکند.

سجادی خاطر نشان کرد: طبق آمار در شش ماه اول سال 467 مورد حادثه ثبت شده است که با توجه به کمبود نیرو و امکانات و تجهیزات وقوع این تعداد حادثه برای خمینی€Œشهر زیاد است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در مجموع 192 ساعت زمان ماموریت برای حوادث اعلام شده، تصریح کرد: تعداد حوادث حریق 200 مورد شامل 83 مورد حریق عمدی 117 مرو حریق غیر عمد می€Œباشد و تعداد حوداث متفرقه 267 مورد بوده که بخشی از عملیات€Œهای سازمان آتش€Œنشانی خارج از محدوده و امدادرسانی به شهرهای مجاور کوشک، اصغرآباد، درچه و روستای تیرانچی و قلعه امیریه به دلیل حمایت از شهرداری€Œهای هم€Œجوار و حس نوع€Œدوستی است.

مدیر عامل سازمان آتش€Œنشانی خمینی€Œشهر با اشاره به اینکه در مکاتباتی که با مسئولین شهرستان داشتیم اعلام شد به دلیل محدویت و کمبود امکانات در صورت وقوع حوادث گسترده و فوری و همزمان در محلات و مناطق متعدد ما قادر به خدمت رسانی همزمان نیستیم، افزود: غیرقابل پیش€Œبینی بودن شرایط می€Œطلبد برای حفظ آمادگی بیشتر و خدمت رسانی به مردم مخصوصا در شهرهای هم€Œجوار، ناوگان و تجهیزات سازمان آتش€Œنشانی از نظر نیروی انسانی، ایستگاه و تجهیزات حمایت و تقویت شود.

سجادی با بیان اینکه در حوادث امسال 23 مصدوم مرد، 9 مصدوم زن، پنج متوفی مرد و یک متوفی زن بوده، خاطر نشان کرد: به ازاء هر ماه یک نفر متوفی در حوادث خمینی€Œشهر به ثبت رسیده، که 95 درصد علت این موارد براثر بی احتیاطی است.

وی با اشاره به اینکه خرداد ماه سال جاری با 103 حادثه در ماه بیشترین حوداث را شاهد بودیم و بعد از عملیات حریق، 57 مورد جمع€Œآوری خزندگان و مارهای سمی از منازل بیشترین آمار حوادث را به اختصاص داده است، گفت: مامورین سازمان در شش ماه اول امسال در 36 مورد حادثه رانندگی و 51 مورد حادثه آتش€Œسوزی منازل امدادرسانی نمودند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید