امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 16:23:00

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

خیابان های شهر آماده استقبال از فصل بهار می شود

چهارشنبه, 24 اسفند 1390 ساعت 13:33 کدخبر :3829
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری

 

با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز فعالیت های خدماتی در شهر در حال انجام است مثل رنگ زدن جداول یا گل کاری میادین. در این زمینه گفتگویی انجام دادیم با مهندس محمد مهدی لطفی؛ معاونت خدمات شهری شهرداری تا همشهریان از کم وکیف فعالیت هایی که در این زمینه انجام شده است، آگاهی پیدا کنند.

 

 

جهت آماده سازی فضای عمومی شهر برای ایام عید چه فعالیت هایی تا کنون انجام شده است؟

به علت خشکسالی های اخیر و شوری آب، خاک در برخی مناطق سست شده بود که مشغول بهسازی بسترگیاهان در بلوار های امیرکبیر، جمهوری اسلامی و خیابان کهندژ هستیم. عملیات هرس درختان خیابان های نبوی منش، پارک بهشت خیابان شریعتی، بلوار توحید و بلوار منتظری انجام شده یا در حال انجام است. خاک و کود دهی به گیاهان روی بستر چمن نیز در کلیه پارک ها انجام شده است.

یک سری عملیات اصلاحی ترافیکی هم در سه راه شهید رجایی و شریعتی داشتیم که بعد از اصلاح، به فضای سبز در این نقاط نیز رسیدگی شد. عملیات خاکریزی و لوله کشی آب بلوار دانشجو که در 22 بهمن افتتاح شد نیز از دیگر اقدامات بوده که امیدواریم با کاشت گل و درخت تبدیل به یکی از زیباترین بلوارهای شهر شود. همچنین ایجاد تشتک در پای درختان در خیابان های باغبان و پروفسور میردامادی  و پارک ها، عملیات  گلکاری در پارک ها، میدان ها، بلوارها از دیگر اقدامات بوده است. همانگونه که همشهریان ملاحظه کردند رنگ آمیزی جداول امسال با ماشین انجام شد، سال های قبل به صورت دستی انجام می گرفت که برای نیروی ما خطر جانی داشت و با مکانیزه شدن این فرآیند توانستیم در هزینه های رنگ و نفت نیز صرفه جویی کنیم.

در حوزه خدمات شهری با وجود اطلاع رسانی هنوز هم شاهدیم که همشهریان زباله را در طول روز بیرون می گذارند، برای این مساله چه تدبیری اندیشیده شده است؟

در راستای سپردن کار به بخش خصوصی، جمع آوری شبانه زباله به پیمانکار سپرده شد و در حال حاضر نیروهای شهرداری دیگر در بخش جمع آوری زباله به صورت شبانه در سطح شهر نیستند و آن افرادی هم که بودند به روز منتقل شدند. طبق برنامه عملیات جمع آوری زباله در شهر خمینی شهر در روزهای زوج برای مناطق 2 و 4 و در روزهای فرد برای مناطق 1 و 3 از ساعت 9 شب شروع می شود. لذا خواهشمندیم همشهریان زباله های خود را در ساعات مقرر به بیرون از منزل انتقال دهند تا هم محیط شهری تمیز باشد و هم زباله ها مورد هجوم حیوانات و حشرات قرار نگیرد.

ناگفته نماند از آن جا که برای جذب نیرو ممنوعیت داریم خدمات موتوری شهرداری را با تعدادی ماشین مکانیزه از جمله چند دستگاه ماشین جاروی خیابانی، ماشین جدول شوی خیابانی، ماشین  پرس زباله مجهز کردیم  و فعالیتهایی مثل جارو زدن خیابانها و... که برای کارگران خطرناک بود به صورت مکانیزه انجام می شود اگر شهروندان می بینند که  بهبودی در عملیات تمیز شدن محیط شهری صورت گرفته بدلیل حضور بیشتر همکاران خدمات رسان در سطح شهر هستند .

 

با توجه به فصل خانه تکانی ها، مردم زباله های بازیافتی خود را به کجا تحویل بدهند؟

پیمانکار بازیافت ما در این ایام به صورت فعال تری کار می کند. تلفن گویای 3647661 در ساعات اداری و بعد از آن پاسخگوی مردم است و مامور بازیافت برای انتقال مواد بازیافتی همشهریان اقدام می کند. علاوه بر این در سطح شهر 4 کانکس جمع آوری بازیافت در میدان نماز (منظریه)، بلوار شهید عموشاهی روبروی آتش نشانی، خیابان امیرکبیر روبروی فرمانداری و خیابان 17 شهریور وجود دارد که در قبال گرفتن مواد بازیافتی هدایایی نیز به همشهریان تعلق می گیرد. ماشین ها و موتورهایی هم که در طرح بازیافت فعالیت دارند طبق یک برنامه  زمانبندی که به اطلاع همشهریان رسیده، در محلات حضور پیدا می کنند.

محل های نصب آگهی که با کارتن پلاست تعیین شده بود، فقط مخصوص زمان انتخابات بود؟

پس از انتخابات هم از مردم درخواست می کنیم از این محل های تعیین شده برای درج آگهی های فوتی و تبلیغاتی استفاده کنند  و از نصب اعلامیه های خود روی تابلوهای راهنمایی و رانندگی و علامات شهری خودداری نمایند تا حادثه ای برای کسی پیش نیاید.

 

اگر شهروندان به کاشت گل و درخت در منزل یا کوچه خود تمایل داشته باشند، شهرداری در اختیارشان می گذارد؟

شهروندان می توانند در خانه یا کوچه گودال هایی را جهت کاشت حفر کرده و به واحد فضای سبز در شهرداری منطقه 3 مراجعه کنند تا ماموران ما گل و درخت در اختیارشان قرار دهند.

برای سگ هایی که در منظریه رو  به افزایشند و موش های بلوار امیرکبیر، چه اقداماتی صورت گرفته است؟

شهرداری برای اتلاف سگ های ولگرد هزینه گزافی متحمل می شود به طوری که پیمانکار گاهی سه روز در هفته در  سطح شهر و در پی گزارشات مردمی به امحای آنان می پردازد. شهرداری در این مورد بالاترین آمار را بعد از شهرستان اصفهان داشته است و این در حالیست که استان اصفهان بیش از 100 شهرداری دارد. در این زمینه شهروندان می توانند گزارش های خود را با شماره تلفن 3659900  در میان بگذارند تا در دستور عملیات گذاشته شود.

در این زمینه همچنین از شهرداری های شهرهای  همجوار، دهیاری، بخشداری، فرمانداری خواسته ایم که در جهت مبارزه جامع به ما کمک کنند.

در مورد موش های خیابان امیر کبیر هم باید بگویم جوندگان حیوانات باهوشی هستند و تا غذا وجود داشته باشد سراغ طعمه های ما نمی آیند لذا از کاسبین و شهروندان می خواهیم که زباله ها و فاضلاب مغازه ها را درون جوی ها رها نکنند تا موجب تکثیر این حیوانات نشوند و همینطور طعمه های ما عمل کند.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید