امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 05:30:34

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

خیابان هفده شهریور به مرحله آسفالت رسید

خیابان هفده شهریور به مرحله آسفالت رسید

سه شنبه, 07 مهر 1394 ساعت 12:22 کدخبر :9496
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : لیلا پیمانی

خیابان هفده شهریور به مرحله آسفالت رسید و عید غدیر افتتاح خواهد شد. مسوول واحد ترافیک شهرداری دراینباره به خبرنگار فرصت گفت: مبلمان شهری در این خیابان کاملا در نظر گرفته شده است. دو نیمکت ایستگاه اتوبوس توسط واحد امانی در حال ساخت است که طراحی منحصر به فردی دارد و به دست نیروهای ترافیک و زیباسازی شهرداری طراحی شده است.


وطنخواه ادامه داد: علاوه بر استفاده از سنگفرش های سکه ای و شیاردار که برای تسهیل در رفت و آمد معلولان در نظر گرفته شده، رمپ هایی نیز در روفوژ میانی به کار رفته که تنها برای عبور ویلچیر و عابران پیاده مناسب سازی شده و راهی برای عبور موتورسوارها ندارد.


وی در ادامه با بیان اینکه پایه های روشنایی به کار رفته در این خیابان بسیار زیبا و شکیل است، گفت: کلیه تیرها و خطوط برق قبلی این خیابان را به دلیل فرسودگی عوض کردیم. وطنخواه از تعبیه دو خط لوله آب در این خیابان و تعویض کلیه شبکه مخابرات و انتقال آن به پیاده رو خبر داد.


وی با اشاره به اینکه همزمان با آزادسازی ها، طراحی و اجرای مقطع عرضی و طولی انجام می شد، گفت: پیاده روی ضلع شمالی 5/2 (دو و نیم) متر و ضلع جنوبی 3 متر می باشد. وی همچنین از اجرای دو جوب یک متری و روفوژ میانی به عرض 5/1 (یک و نیم) متر در این خیابان خبر داد و مساحت سواره رو را 5/8 (هشت و نیم) متر عنوان کرد.


مسوول واحد ترافیک از طرح خیابان هفده شهریور به عنوان طرحی که از صفر تا صد آن بدون پیمانکار به اجرا درآمد یاد کرد و افزود: فقط آسفالت این خیابان توسط پیمانکار انجام خواهد شد.


وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح از اول اردیبهشت ماه آغاز شد، عبور چهار خط لوله گاز و همچنین عبور لوله های اصلی فاضلاب شهر از این مسیر را علت طولانی شدن طرح عنوان کرد و افزود: اگر عملیات شرکت گاز و دیگر تاسیسات تا قبل از عید قربان به پایان برسد و خیابان آماده آسفالت بشود مراسم افتتاحیه، عید غدیر برگزار خواهد شد. مسوول واحد ترافیک گفت: علایم راهنمایی و همچنین خط کشی ها آماده است تا بلافاصله پس از آسفالت اجرا گردد. وی با تاکید بر قدمت میدان کاج و همچنین درخواست های مکرر مردم مبنی بر طراحی و اجرای مجدد آن، گفت: خاکریزی میدان کاج به پایان رسیده و همزمان با خیابان، افتتاح خواهد شد.


وطنخواه تنها مورد آزاد سازی نشده این خیابان را که رای دادگاه نیز به نفع شهرداری صادر شده، در آینده نزدیک عنوان کرد و گفت: این آزادسازی که انجام بشود ورودی خیابان نیز اصلاح خواهد شد.


وطنخواه در پاسخ سوال ما مبنی بر علت تاخیر 20 ساله در آزاد سازی های این خیابان، عدم همراهی و اعتماد اهالی تا پیش از این و همچنین عزم جدی شهرداری حاج حیدری و اعتماد مردم به شهرداری را علت اجرای این طرح در این زمان دانست و گفت: در طول این سال ها 50 درصد از آزادسای ها انجام شده و 50 درصد باقیمانده، امسال به همت شهردار حاج حیدری و همچنین حاج هاشمی شهردار منطقه و به پشتیبانی شورای اسلامی شهر انجام شد.


آزادسازی های خیابان هفده شهریور پنج میلیارد تومان هزینه برد
بر اساس همین گزارش معاون عمرانی شهردار در رابطه با عملیات فنی این خیابان به عنوان یکی از قدیمی ترین خیابان های شهر گفت: هشت هزار و 270 متر مکعب خاکبرداری و 6 هزار و 200 متر مکعب خاکریزی داشتیم. مهندس خلیلی جدول گذاری این خیابان را سه هزار و 500 متر اعلام نمود و در ادامه از چهارده هزار متر مربع تخریب آثار و هزار و 500 متر مربع تخریب ساختمان های آهنی خبر داد. وی میزان هزینه توافقات شهرداری با صاحبان املاک این خیابان را پنج میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: جابه جایی شبکه گاز 600 میلیون تومان، تعویض تیرهای برق 200 میلیون تومان و جابه جایی تاسیسات مخابرات 200 میلیون تومان هزینه برداشته است. معاون عمرانی شهرداری با اشاره به 500 مترمربع زهکشی، از اجرای هفتاد هزار تن آسفالت و سه هزار متر مربع بلوک فرش در آینده نزدیک در این خیابان خبر داد.


مسوول واحد ترافیک و زیباسازی شهرداری همچنین از اجرای طرح هایی همزمان با طرح خیابان هفده شهریور خبر داد و گفت: آسفالت خیابان سفیر امید، زیرسازی و جدولگذاری میدان صفاییه، احداث خط کندرو بلوار دانشجو، تعریض خیابان اسفریز و آسفالت خیابان خوشاب موازی با خیابان هفده شهریور پیش رفت.


وی شهرداری منطقه یک، کلیه واحدهای معاونت عمرانی و حوزه خدمات شهری معاونت شهرسازی را از جمله واحدهای دخیل در این طرح عنوان کرد و همچنین از همکاری تمامی ادارات برای اجرای هر چه بهتر این طرح خصوصا اداره آب و فاضلاب شهرستان تشکر کرد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 +7 حسین گلرضایی 11 مهر 1394 ساعت 10:36
ما نیز مراتب سپاسگزاری خود را بیان می کنیم
نقل قول
 
 
#1 +10 علیرضا عشقی 07 مهر 1394 ساعت 14:45
با درود فراوان و سپاس از تمامی کسانی که همت نمودند و پس از 20 سال گره این خیابان را گشودند.
هم از همت شهردار و همکارانشان سپاسگزاری می کنم و هم از همیاری و همکاری مردم.
امیدوارم در سایر پروژه ها نیز همت شهرداری و همیاری مردم راهگشا باشد.
خداوند به همه تلاشگران در جهت رفاه مردم تندرستی، شادکامی و کامیابی عطا فرماید.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید