امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 23:34:08

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

در گفتگو با مدیرعامل سازمان خدمات موتوری شهرداری خمینی شهر مطرح شد:

مرادیان: تجهیزات جدید نقش مهمی در جمع آوری زباله و نظافت شهر در مناطق چهارگانه داشته اند

یکشنبه, 06 فروردین 1391 ساعت 09:49 کدخبر :3885
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی

یکی از اقدامات انجام شده در  شهرداری خمینی شهر مستقل شدن سازمان خدمات موتوری از مجموعه ی اجرایی و خدماتی  شهرداری خمینی شهر می باشد که به بهانه ی اولین سالگرد استقلال این سازمان گفتگویی با مهدی مرادیان مدیر عامل این سازمان داشتیم .

مدیر عامل سازمان خدماتی در ابتدا در خصوص تشریح  وظایف این سازمان گفت :‌ فلسفه ی تشکیل سازمان خدمات موتوری ارائه ی خدمات بهتر و سریع به شهرداری و شهروندان بوده است و در همین راستا گامهایی موثر برداشتیم و از دیماه سال گذشته تا خرداد ماه سال جاری پس از تشکیل و انتخاب هیئت مدیره عوامل سازمانی ، شوراء سازمان ، مدیر عامل بصورت رسمی شروع به فعالیت نمود و در اولین سال فعالیت خود با استفاده از بودجه و کمک شهرداری و شورای شهر به سمت مکانیزه شدن ماشین آلات خود حرکت نمودیم. از جمله می توان به خرید  تجهیزات و ماشین آلاتی همچون مخزن نسوز ، جاروی شهری ، سیم تریلر  نقش بسیار مهمی در نظافت و پاکسازی شهر در این مدت داشته اند .

وی با اشاره به  بودجه ی مصوب امسال گفت :‌ اولین بودجه ی مستقل ما حدود یک میلیارد و هشتصد میلیون بوده است و استقلال نسبی امور مالی ما را بهمراه داشته . با توجه به بضاعت  و کمبود های نیروی انسانی که داشتیم امسال دو دستگاه خودرو مکانیزه  کروز ، دو دستگاه پرس حمل زباله ، 5/3 دستگاه سیم تریلر حمل زباله ، دو دستگاه جارو ،یک دستگاه مخزن شور ، و یک دستگاه جدول نسوز خریداری شد که در مجموع بابت این تجهیزات حدود یک میلیارد تومان پرداخت نمودیم .

وی ضمن بیان این نکته که مصرف سوخت این دستگاه ها صرفه ی اقتصادی دارد تصریح کرد: یکی از گامهای مفیدی که  امسال  برداشتیم، با خریداری  این تجهیزات صرفه جویی  زیادی در  هزینه  ی سوخت تجهیزات  سازمان شد . زیرا در این دستگاهها از سوخت گازوییل استفاده می شود. با توجه به طرح هدفمند کردن یارانه از هزینه ی مازاد سوخت بنزین جلوگیری می شود. اثرات این تجهیزات در پاکیزگی سطح شهر بوده است. خریداری این تجهیزات نقش مهمی در  جمع آوری زباله و نظافت شهر در مناطق  چهارگانه داشته اند و در حال حاضر 3 دستگاه مشغول به کار هستند. امیدواریم با حمایت شهردار و اعضای شورای شهر یک دستگاه دیگر در آینده خریداری کنیم  و از سال آینده هر دستگاه در یک منطقه مشغول به کار شوند .

وی در خصوص تجهیزات و نیروی انسانی نیز بیان داشت: یکی از مشکلات شهرداری در جذب نیروهای جدید کارگری  است . سعی ما این است با خریداری  ماشین آلات  و جاروهای کوچک در  نظافت کوچه ها و معابر فرعی  اقدام کنیم و راه اندازی خودرو های جدید که  در آینده خریداری خواهیم نمود  قطعا  در  جایگزین و رفع کمبود نیروی انسانی  کارگران شهرداری موثر خواهد بود .

همچنین وی اعلام داشت که در صورت حمایت شهرداری و شورای شهر و تامین اعتبارات لازم ما قصد داریم 8 دستگاه جدید برای  4 منطقه خریداری کنیم .

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید