امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 18:16:31

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

شهردار تشریح کرد؛

مهم ترین اقدامات شهرداری در سال 91 برای خدمت رسانی به مردم

چهارشنبه, 11 اردیبهشت 1392 ساعت 08:56 کدخبر :5492
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
در حالی که مشکلات فراوان مربوط به محدودیت سرزمینی و تصرف زمین های خمینی شهر توسط برخی نهادها، معضل کمبود زمین را ایجاد نموده است و در سال های اخیر، راههای فراوانی برای حل این مشکل پیگیری شده که اغلب به نتیجه نرسیده، شهردار خمینی شهر از تدبیر تازه شهرداری برای رفع مشکل سرزمینی خمینی شهر خبر داد که می تواند گام مهمی تلقی شود.

مهندس شرفا که در آخرين جلسه اين دوره شورای شهر با کارمندان شهرداری سخن می گفت، با بيان اين كه شهرداری خمینی شهر در حوزه شهرسازي بعد از دو سال پيگيري در كميسيون ماده 5 موفق به تصویب طرح جامع شهري شد، افزود: از جمله موارد مهم این مصوبه، افزايش حريم خمینی شهر بود که در اين طرح به تصویب رسید. وی اعلام کرد: بر این اساس، بيش از 4 هكتار به حريم شهرمان افزوده شد. این نخستین بار طی دهه های گذشته است که روند الحاق زمین های شهرستان به شهرهای اطراف، معکوس شده و محدوده سرزمینی خمینی شهر افزایش می یابد.

گفتنی است در آخرين جلسه اين دوره شورا با کارمندان شهرداری، اعضای شورای شهر و شهردار از زحمات كارمندان شهرداري در همه سطوح و بخش ها تقدير کردند.
در این جلسه، رييس شوراي شهر در سخناني كوتاه، برخورد خوب و مناسب و جواب مردم با روي خوش دادن را سبب جلب رضايتمندي ارباب رجوع دانست و ادامه داد: شاخص ترين فعاليت هاي شهرداري در اين مدت تشكيل سازمان ها بوده است. سازمان خدمات موتوري سال 90 احداث شد و سازمان فرهنگي-تفريحي شهرداري كه در رفاه اجتماعي بسيار موثر است نيز در سال جديد افتتاح گرديد. بحث تشكيل دفتر سرمايه گذاري بخش خصوصي كه در درآمد پايدار شهرداري موثر است نيز يكي از مواردي است كه در سال 91 فراهم آمد كه اميدواريم با توسعه فعاليت دفتر مشاركت ها، رشد بيشتر شهر را شاهد باشيم.
شهردار هم در اين جلسه شاخص ترين فعاليت هاي شهرداري را در چهار حوزه تشريح كرد و گفت: در حوزه مالي-اداري بحث تحقق بودجه را داشته ايم كه طبق آمار، خوشبختانه 29 ميليارد تومان وصولي ما بوده كه نزديك 10 درصد بيشتر از بودجه است. بحث ديگر، بحث دفترچه عوارض محلي است كه با پيگيري هاي لازم صورت گرفت. مهندس شرفا افزود: بودجه 92 يكي از كارهاي نفس گير بود كه با رقمي نزديك به 40 ميليارد تومان بسته شد که نسبت به سال 91 رشد 60 درصدی را تجربه می کند و شرايط اقتصادي فعلي باعث شد بودجه را بالاتر ببينيم. اسكن پرونده ها توسط حوزه انفورماتيك نيز يك اقدام جديد در سال 91 بود كه گرفتاري گم شدن پرونده ها و كم شدن اوراق به اين واسطه ديگر رخ نخواهد داد.
شرفا در خصوص فعاليت هاي شهرداري در حوزه عمران گفت: در اين حوزه فعاليت گسترده اي داشته ايم؛ 160 هزار مترمربع آسفالت ريخته ايم كه بي سابقه بوده است. بيش از 24 هزار تن لكه گيري كرده ايم. دو كلنگ زني آتش نشاني شماره 4 و پارك شهروند با بيش از 4 هكتار مساحت را داشته ايم كه برنامه ريزي شده در شش ماهه اول سال 92 به بهره برداري برسد. جدول گذاري، اصلاح هندسي، حوزه ترافيك، دفتر فني و كارهاي روزمره شهرداري نيز در اين حوزه مي گنجد. شهردار در بحث خدمات شهري از حفر دو حلقه چاه و صدور مجوز دو حفر ديگر در وضعيت خشكسالي فعلي نام برد و ادامه داد: شبكه كردن لوله گذاري آب در سطح شهر، توسعه فضاي سبز، همزمان شدن كار عمراني و فضاي سبز در پارك شهروند براي اولين بار، ايجاد بيش از 3 هزار چاله كود براي تقويت خاك فضاي سبز، احداث برزن، بازيافت و بسياري موارد ديگر از خدمات شهرداري در اين حوزه است. وي با بيان اين كه در شهرسازي بعد از دو سال پيگيري در كميسيون ماده 5 طرح جامع شهري تصويب شد، افزود: بحث افزايش حريم در اين طرح مصوب شد. پياده سازي حريم و اضافه كردن بيش از 4 هكتار به حريم مان، نقشه برداري و زيباسازي شهري نيز از ديگر اقدامات ما در اين حوزه است.
شرفا ادامه داد: افتتاح سازمان فرهنگي-تفريحي يكي از نيازهاي شهر ما به دليل به نياز اطلاع رساني فرهنگي به مردم بود كه برآورده شد. كاروانسراي دوشنبه بازار نيز با بيش از سه ميليارد تومان برآورد هزينه، جهت يك مجتمع تجاري از جمله فعاليت هاي شهرداري در آينده خواهد بود.   
     

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید