امروزچهارشنبه, 27 شهريور 1398-- Wednesday Sep 18 2019

ساعت 00:18:50

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

پساب رفت؛ فاضلاب را دریابیم

پساب رفت؛ فاضلاب را دریابیم

سه شنبه, 27 تیر 1396 ساعت 07:08 کدخبر :11363
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیمین سعیدی

معاون خدمات شهری شهرداری خمینی شهر در جلسه مدیریت بحران آب با اشاره به مصوبه هیات وزیران مبنی بر استفاده از پساب یک شهر برای مصارف خود آن گفت: حدود 4 سال است که در حال مکاتبه هستیم و دو سه دفعه در همین جلسه مدیریت بحران موضوع مذکور مصوب شد. اما به ما گفته شده است که فاضلاب خمینی شهر را فروخته و بارگذاری کرده ایم. در صورتی که در این خصوص مصوبه قانونی وجود دارد.
عزت ا... صفار افزود: وضعیت ما در حال رسیدن به نقطه مرز است. چاه پارک پیروزی 2 سال پیش به طور کامل خشک شد و چاهی جدیدی که احداث کردیم پارسال 6 اینچ و امسال 2 اینچ آب دارد. وقتی هم که کف شکنی می کنیم و پایین می رویم، آب شور می شود.
مدیر اداره آب و فاضلاب شهرستان در پاسخ به این اظهارات گفت: ما در منطقه خمینی شهر به علت این که چهل سال پیش با تاسیس تصفیه خانه مخالفت شد چیزی به عنوان پساب نداریم و آنچه وجود دارد فاضلاب خام است. اما شاهین شهر پساب دارد و در شهرهایی مثل نجف آباد بعد از این پساب تولید می شود.
جمشیدی افزود: در بازدید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از افتتاح خط انتقال خیابان شهید فهمیده که شهردار خمینی شهر نیز حضور داشت، مقرر شد در خصوص تحویل فاضلاب به شهرستان و تصفیه آن توسط خودمان نامه نگاری انجام شود و این موضوع در حال پیگیری است.
وی با اشاره به ممنوعیت های بهداشتی این کار گفت: حدود سه سال است که در شهر درچه می خواهیم فاضلاب را به نیروگاه اسلام آباد هدایت کنیم و آن جا خودشان تصفیه کنند. اکنون بعد از سه سال توانستند مجوز محیط زیست را بگیرند و در قبال این فاضلاب، ما آب کمتری به آن ها می دهیم. نیروگاه اسلام آباد زمانی که کانال آب ندارد حدود 500 لیتر در ثانیه آب از شرکت آب و فاضلاب می گیرد. ما هم در تلاشیم که فاضلاب در خمینی شهر بماند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید