امروزپنجشنبه, 25 مهر 1398-- Thursday Oct 17 2019

ساعت 18:55:02

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 22:32:49

کوه سفید درچه یک سر و گردن بالاتر از کوه صفه
رییس شورای شهر درچه:

کوه سفید درچه یک سر و گردن بالاتر از کوه صفه

شنبه, 24 آبان 1393 ساعت 16:05 کدخبر :7971
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
عملیات برق کشی، روشنایی و درختکاری منطقه کوه سفید شهر درچه به پایان رسید.

رییس شورای شهر درچه در این باره به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: قصد داریم در این منطقه یک پارک کوهستانی احداث نماییم و به زودی عملیات آسفالت و سنگفرش جاده را آغاز خواهیم کرد. جزینی گفت: طرح احداث پارک در این منطقه بکر کوهستانی پیش از این مطرح شده بود اما از چند ماه پیش که 2 شهید گمنام در این منطقه به خاک سپرده شدند و بوستان شهدای گمنام شکل گرفت، عملیات آماده سازی تسریع شده است. وی به نقل از مهندس آقاجانی که طراحی پارک کوهستانی درچه را به عهده گرفته، گفت: به لحاظ اینکه مسیر دسترسی به کوه سفید از 4 طرف ممکن است، این کوه قابلیت جذب گردشگر بیشتری حتی نسبت به کوه صفه دارد. این مهندس که طراح منطقه صفه و پارک ناژوان نیز بوده، پیش بینی می کند که چشم انداز و به طور کلی فضای این منطقه کوهستانی که تا پیش از ورود شهدای گمنام به این منطقه برای شهروندان درچه نیز ناشناخته بود، بسیار زیبا، دلنشین و جذاب بشود.


رییس شورای شهر درچه با اشاره به اینکه طراحی اولیه پارک کوهستان آماده است، اعتبار مورد نیاز برای اجرای آبشار، آلاچیق و فضای سبز و...آن را چند میلیارد تومان پیش بینی کرد و گفت: تلاش می کنیم تا پایان دوره شورای چهارم بخش هایی از طرح پارک کوهستانی را اجرا نموده و در اختیار مردم بگذاریم. جزینی هزینه طرح های اجرا شده در این منطقه را تا کنون 200 میلیون تومان عنوان کرد و گفت: 20 میلیون تومان صرف برقکشی شده و 4 هزار اصله درخت در این منطقه کاشته شده است.


وی همچنین با اشاره به اینکه جدول گذاری و فضای سبز بوستان شهدای گمنام انجام شده، ادامه داد: احداث سازه ای که نمادی از شهید گمنام باشد نیز از دیگر طرح هایی است که قرار است در این بوستان پیاده شود و هزینه مورد نیاز آن در بودجه سال 93 دیده شده است. جزینی در رابطه با استقبال بی نظیر شهروندان از بوستان شهدا و به طور کلی این منطقه کوهستانی گفت: در مراسم تشییع جنازه این دو شهید بزرگوار 15 هزار نفر از شهروندان شرکت کردند و از آن زمان تا کنون این منطقه به عنوان محلی برای برگزاری مراسم عمومی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در هفته دفاع مقدس نمایشگاهی در این بوستان برپا شد که در طول 4 شب 25 هزار نفر بازدید کننده داشت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید