امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 04:47:28

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مروري بر عملكرد سازمان خدمات موتوري شهرداري؛

300 كاميون شن و ماسه و سنگ از چشمه لادر جمع آوري كرديم

دوشنبه, 29 فروردین 1390 ساعت 00:05 کدخبر :753
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سرویس بلدیه

واحد خدمات موتوری شهرداریها را می توان از جمله واحدهایی دانست که شهرداریها بسیار به آن وابسته اند. اگر واحد موتوری یک شهرداری فعال بوده و دستگاههای خوب و به تعداد کافی داشته باشد، پروژه های شهری با سرعت بیشتر و بهتری پیش می رود

و شهرداری در ارائه خدمات به شهروندانش بهتر می تواند عمل کند. واحد خدمات موتوری شهرداری خمینی شهر از جمله واحدهای موتوری در استان است که توان بسیار خوبی برای ارائه خدمات به شهرداری را داراست.. یکسال است که این واحد با پیگیریهای آقای مرادیان و مساعدت استاندار و نظر خاص شهرداری و همکاری و تصویب شورای شهر خمینی شهر و پس از گذراندن مراحل قانونی به سازمان تبدیل شده و از نظر درآمدی خودکفا شده است.

 

این سازمان دومین واحد خدماتی موتوری شهرداری است که بعد از اصفهان به سازمان تبدیل شده است. در همین رابطه و برای بررسی عملکرد این سازمان در طی یک سال گذشته گفتگویی داشته ایم با آقای مرادیان، مدیر عامل این سازمان.

 

وظایف و خدمات این سازمان به صورت کلی چیست؟

- وظایف و خدمات سازمان خدمات موتوری را می توان در دو حوزه برشمرد. 1- حوزه عمرانی که شامل خاکبرداری، خاکریزی و آواربرداری اماکن فرسوده است و 2- حوزه خدماتی و پشتیبانی از خدمات شهرداری از جمله خدمات شهری، فضای سبز، اجرائیات و ...

 

تعداد پرسنل و تعداد ماشینآلات این سازمان چقدر است؟

- سازمان خدمات موتوری شهرداری خمینی شهر با 77 نفر پرسنل و 106 دستگاه خودروی سبک و سنگین و خودروهای راهسازی به صورت شبانه روزی در حال فعالیت و ارائه خدمات به شهروندان است.

 

در طی یکسال چه فعالیتهایی در زمینه عمرانی داشتهاید؟

- در حال حاضر این سازمان در کنار شهرداری در بسیاری از کارهای عمرانی فعالیت می کند از جمله خیابان صفائیه، خیابان سروش، میدان پردیس، چهار راه دولت، چهار راه عماد سیادت، چهار راه کهندژ منتهی به خیابان شهید فهمیده و پروفسور میردامادی، تخریب و آواربرداری اماکن مخروبه سطح شهر و خصوصاً بافتهای فرسوده، آماده سازی محوطه مرکز معاینه فنی خودروها و ... که در مجموع پشتیبانی از کلیه فعالیتهای حوزه معاونت عمرانی شهرداری را داشته ایم.

 

در حوزه خدماتی چطور؟

- در حوزه معاونت خدمات شهری سرویس دهی به خدمات شهری با 36 دستگاه خودروی سبک و سنگین در امر جمع آوری زباله از سطح شهر و حمل و نقل آنها به کارخانه کود کمپوست در حومه شاهین شهر که روزانه بالغ بر 100 تن زباله می باشد. آماده سازی محوطه های فضای سبز شهری، آبرسانی به فضاهای سبز سطح شهر و همچنین پشتیبانی از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی و در حوادث غیر مترقبه خصوصاً بارندگی شدیدی که در 7 فروردین سال جاری در چشمه لادر اتفاق افتاد بالغ بر 300 کامیون شن و ماسه و سنگ از محل یاد شده جمع آوری و حمل گردید. سرویس دهی به واحدهای روابط عمومی، تأسیسات، اجرائیات و دیگر واحدهای شهرداری، سرویس دهی به کارکنان شهرداری مرکزی و مناطق چهارگانه شهرداری از ديگر فعالیتهای سازمان در طی یکسال اخیر بوده است.

 

چند دستگاه از ماشین آلات و خودروهای سازمان مکانیزه است؟

- در حال حاضر در امر جمع اوری زباله و حمل آن 6 دستگاه مکانیزه داریم که در نظر داریم در آینده تعداد این دستگاهها را افزایش دهیم و همچنین در بخش های دیگر هم دستگاههای مکانیزه استفاده کنیم.

 

در حوزه نگهداری و تعمیرات خودروها فعالیت دارید؟

- کلیه تعمیرات و نگهداری خودروها را خود سازمان انجام میدهد. همچنین در نظر داریم تعمیرگاهی بزرگ و مجهز در منطقه دوشاخ تأسیس کنیم و بخش تعمیرات سازمان را توسعه دهیم.

 

درآمدهای سازمان چگونه است؟

- این سازمان در کلیه امور خودکفاست. ما بیشتر به عنوان پیمانکار در کنار شهرداری فعالیت میکنیم که وابسته به خود شهرداری هستیم. در کنار ارائه خدمات به شهرداری هم به مردم نیز خدمات ارائه می دهیم از جمله خاکبرداری و آواربرداری که در تمام سطح شهر می توانیم به مردم سرویس دهی کنیم. در این زمینه جوابگوی کلیه مراجعات مردمی هستیم.

 

مصرف ماهانه سوختتان چه اندازه است وچه کارهایی برای کاهش مصرف سوخت کردهاید؟

- ماهیانه ما 50000 لیتر گازوئیل و 16000 لیتر بنزین مصرف داریم که در نظر داریم با گازسوز کردن و گازوئیلي کردن خودروها هزینه سوخت را کاهش دهیم.

 

و برنامه های آینده تان؟

- افزایش تعداد دستگاههای مکانیزه و همچنین مکانیزهسازی کلیه دستگاهها و ماشین آلات. تأسیس یک تعمیرگاه مجهز و خوب در زمینی به مساحت 7000 متر مربع در منطقه دوشاخ. احداث مکان اداری سازمان و افزایش تعداد دستگاه و خودروها برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر به شهروندان از جمله برنامههایی است که در نظر داریم در آینده انجام دهیم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید