امروزدوشنبه, 09 اسفند 1395-- Monday Feb 27 2017

ساعت 06:56:04

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 07:50:44

اجرای اولین مرحله از بوستان سلامت
اجرای اولین مرحله از بوستان سلامت

مرحله اول بوستان سلامت واقع در خیابان شهید فهمیده اجرایی شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این مرحله هزار و 200مترمربع لاشه كف، هزار مترمربع مالون کاری و٦ هزار مترمربع خاكبرداري، خاكريزي و آماده سازي جهت احداث فضاي سبز انجام گرفته است.


گفتنی است بوستان سلامت که کلنگش آبان ماه 1394به زمین زده شد، اهالی مناطق جنوب شهر از جمله هرستان، اندآن، جنوب خوزان، وازیچه و جوی آباد قدیم را تحت پوشش قرار می دهد.

اجرای 161 طرح عمرانی در طول سه سال و نیم
شهردار در شورای اداری مطرح کرد:
اجرای 161 طرح عمرانی در طول سه سال و نیم

شهردار خمینی شهر با اشاره به این که سه سال و نیم پیش، شهرداری را با 5/8 میلیارد بدهکاری و ذخیره اندوخته ملکی انگشت شمار تحویل گرفته است افزود: برای انجام امور راهکار متفاوت امانی- پیمانی را به کار بستیم بدین معنی که از امکانات موجود در شهرداری استفاده نمودیم.


حاج حیدری تعداد طرح های عمرانی اجرا شده توسط شهرداری در این مدت را 161 عدد اعلام کرد و ادامه داد: سه برنامه برای سه سال توسط مقام معظم رهبری به سیستم های اجرایی و کشور ابلاغ شد: همدلی و همزبانی، مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل که در هر سه مورد شهرداری خمینی شهر و مسؤولین شهر که همه دست به دست هم دادیم یک دوره موفق داشتیم.


وی با اشاره به قطعی شدن توافقات منظریه افزود: اکنون منتظر تبادل اسناد مالکیتی هستیم و طی جلساتی که با محوریت نماینده محترم داشتیم، دکتر زرگرپور قول دادند که اولین جدول را با دست خودشان می گذارند.


شهردار با اشاره به این که تاکنون هیچ رقمی از این بابت بدهی های دانشگاه صنعتی به شهر تعلق نگرفته افزود: دانشگاه صنعتی نمی پذیرفت که بدهی دارد و خوشبختانه با پیگیری های انجام شده با آرای کمیسیون های ماده صد، تجدید نظر و 77 ، حاکمیت شهر بر دانشگاه صنعتی تایید شد.


حاج حیدری رقم این بدهی را بیش از 30 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: نبود پول در دانشگاه صنعتی باعث مطرح شدن بحث پرداخت مطالبات از طریق دولت شد که بنده و شورای شهر در این مورد هنوز به نتیجه نرسیده ایم که به خدمت فرماندار و نماینده محترم پیشنهاد می کنم امکان دریافت مطالبات از طریق تصاحب زمین های دانشگاه فراهم شود چرا که زمین های دانشگاه صنعتی بیش از نیازهای صد سال آینده آن است و در شهر نیز دیگر هیچ زمینی وجود ندارد. خوابگاهی شدن خمینی شهر و نبود صنایع بزرگ که طبعا بر کاهش ارزش افزوده تاثیر می گذارد مزید بر علت است.


وی با اشاره به این که خمینی شهر از نظر سرانه درآمد ها جزو حداقل هاست از مسؤولین استانی خواست نسبت به افزایش سرانه ارزش افزوده و عوارض آلایندگی تدبیری اندیشیده شود.


شهردار با اشاره به احداث 11 بلوار و 15میدان در طول سه سال و نیم در شهر خمینی شهر تصریح کرد: بسیاری از این بلوارها و میادین جزو طرح های بسیار قدیمی بودند. این اقدامات باعث باز شدن گره های کور ترافیکی در شهر و جلوگیری از تصادفات شد.


حاج حیدری به احداث دو منطقه گردشگری تاثیر گذار گردشگری در شهر اشاره کرد و گفت: یکی از این مناطق همان طور که همه می دانند منطقه لادر است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. دیگری منطقه بام سبز است که قصر کازرونی با بیش از صد سال قدمت در آن جا قرار دارد و با خریداری زمین های آن منطقه شهر دارای بیش از 100 هزار متر زمین جهت گردشگری شد.


وی از تکمیل و احداث پارک های سلامت در جنوب و شهروند در شمال شهر تا پایان سال خبر داد و افزود: پارک وازیچه با مساحت حدود 6 هزار متر زمین، دارای مشکل کاربری است که امروز و با حضور مهندس طرفه حل خواهد شد.


شهردار از تامین روشنایی 95 درصد از خیابان ها با هزینه ای در حدود یک میلیارد تومان و با مشارکت اداره برق به عنوان دیگر اقدام عمرانی شهرداری نام برد. وی در خصوص طرح های فرهنگی اجرا شده توسط شهرداری به احداث مجموعه فرهنگی شهید نیلفروش زاده در منطقه محروم اتحاد اسلامی جوی آباد اشاره کرد و افزود: این مجموعه در چهار طبقه و 1800 متر زیربنا در آینده ای نزدیک با تکمیل و تجهیز در اختیار مردم قرار می گیرد.


تکمیل سالن شهدای خوزان معروف به مدیریت بحران، آماده سازی چهارکوی در خمینی شهر به مساحت 100 هزار متر زیرسازی، جدول و آسفالت، کاشت زمین چمن استادیوم با کمک خیرین، بازسازی 44 اتوبوس توسط نیروهای شهرداری و احداث 1000 حلقه چاه جذبی در کوچه ها از دیگر فعالیت های شهرداری خمینی شهر در طول این سه سال و نیم است.
شهردار همچنین با اشاره به وجود 17 گورستان عمومی در شهر احداث غسالخانه عمومی شهر را گامی در جهت خارج کردن گورستان ها در شهر خواند و ابراز امیدواری کرد که این غسالخانه تا پایان سال افتتاح شود.

روشنایی «نماز»
روشنایی «نماز»

با اجرای یک طرح مشارکتی، روشنایی میدان نماز با نصب 18 پایه فلزی تامین شد.مسؤول تاسیسات شهرداری در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین ضمن اعلام این خبر افزود: اجرای فنداسیون و حفاری و همچنین تهیه و نصب این پایه ها را شهرداری و کابل کشی برق آن را اداره برق انجام داده است.رفیعی گفت: سهم هزینه ای شهرداری در اجرای این طرح 650 میلیون ریال بوده است.
کرمانی رییس اداره برق شهرستان نیز سهم هزینه ای این اداره را 500 میلیون ریال اعلام کرد.
گفتنی است این طرح در دهه فجر به پایان رسیده و اجرای روشنایی دو دکل 18 متری واقع در وسط میدان نماز به سال آینده موکول شده است.

بازدید معاون عمرانی استانداری از طرح‌های شهرداری خمینی‌شهر
بازدید معاون عمرانی استانداری از طرح‌های شهرداری خمینی‌شهر

معاون عمرانی استانداری اصفهان بعد از حضور در جلسه شورای اداری شهرستان خمینی€Œشهر از طرح€Œهای عمرانی، خدماتی ،گردشگری شهرداری خمینی€Œشهر به€Œاتفاق فرماندار ، معاونین فرمانداری و شهردار خمینی€Œشهر و تعدادی از مدیران و معاونین شهرداری بازدید نمود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری خمینی شهردر این بازدید چندساعته مهندس طرفه به€Œاتفاق ریاست و معاونین دانشگاه آزاد خمینی€Œشهر درمحل احداث میدان ورودی دانشگاه آزاد از نحوه روند عملیات عمرانی این طرح آگاه شد.
در ادامه معاون عمرانی استانداری از منطقه گردشگری چشمه لادر ، جاده کمربندی و اختصاصی عبور کامیون به منطقه دوشاخ ،ساختمان جدید سازمان اتوبوس€Œرانی ، ساختمان جدید سازمان خدمات موتوری، منطقه گردشگری بام سبز ، میدان امام رضا(ع) ، خیابان شهید صدوقی ، خیابان مرکزی ، خیابان 17 شهریور بازدید کرد.
معاون عمرانی استانداری در دیدار با اعضاء شرکت تعاونی آزادسازی خیابان مرکزی قول مساعد داد تا برای تسهیل و رفع موانع صدور مجوزات لازم برای خیابان مرکزی از طریق کمیسیون ماده پنج همکاری

 22 طرح جدید را با قوت و قدرت پیش می برم
شهردار در گردهمایی با کارکنان شهرداری مطرح کرد:
22 طرح جدید را با قوت و قدرت پیش می برم

کارکنان شهرداری در یک گردهمایی با شهردار به تفصیل در جریان اقدامات شهرداری در طول سه سال و نیم گذشته قرار گرفتند. به گزارش خبرنگار فرصت، مرحله اول این گردهمایی که در سالن بصیرت اتفاق افتاد با سخنان شهردار همراه بود.

شهردار در بخش اول سخنانش به توصیف وضعیت شهرداری هنگامی که آن را تحویل گرفت، پرداخت و در بخش بعدی به برخی اقدامات انجام شده اشاره کرد.
حاج حیدری با تاکید براینکه دوره چهارم شورا دوره ای بوده است که مردم به شهرداری اعتماد کرده اند و آن را از خودشان می دانند، گفت: سه سال و نیم پیش عملا یک شهرداری ورشکسته را تحویل گرفتم. وی با تاکید بر اینکه قادر است این گفته اش را در یک مناظره به اثبات برساند گفت: هنگام تصدی صندلی شهرداری، یک سال بود که باب توافقات در شهرداری تعطیل شده بود و میزان زمینِ در اختیار شهرداری از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی کرد.

شهردار در همین راستا افزود: آنچه به بنده تحویل شد هشت و نیم میلیارد بدهکاری بود و مردمی که توقعات بسیاری از شهرداری داشتند.
حاج حیدری از حسنه شدن روابط دانشگاه صنعتی با شهرداری خمینی شهر به عنوان یکی از موفقیت هایش یاد کرد و افزود: دانشگاه در حال حاضر پذیرفته است که به ما بدهکار است و مایل است آن را در قالب مطالبات بپردازد که البته ما در حال رایزنی هستیم تا در عوض این طلب، بخشی از اراضی دانشگاه را بگیریم.

وی از حل مشکلات منظریه به عنوان یکی دیگر از موفقیت های این دوره نام برد و افزود: استاندار هر روز این موضوع را رصد می کند و تیم مدیریتی - عمرانی ما چشم به راه است که به محض تحویل گرفتن اسناد، جدول گذاری و آسفالت را آغاز نماید.

شهردار در بخشی دیگر از سخنانش گریزی نیز به برنامه چشم انداز 5 ساله زد و گفت: برخی انتقاد می کنند که چرا شهرداری به اجرای این برنامه نپرداخت، در پاسخ به این انتقاد باید بگویم که در جایی که خیابان هایی مثل 17 شهریور و شهید صدوقی سال ها روی زمین مانده بود، مگر می شد آنها را به حال خود رها کرد؟ مگر می شد خیابان مرکزی را رها کرد؟ مگر می شد پارک پیروزی به عنوان بهترین پارک شهر را که در حال خشکیدن بود، رها کرد؟

حاج حیدری در همین راستا در پاسخ انتقادی دیگر مبنی بر اینکه چرا شهرداری این همه اعتبار برای لادر هزینه می کند، گفت: ما نه تنها پولی در لادر هزینه نکردیم بلکه آنجا را به یک سرمایه عظیم گردشکری تبدیل نمودیم.

نه تنها برای فضاسازی در لادر سنگی خریداری نکردیم بلکه تنها با استفاده از یک دستگاه پیکور، هم فضا ایجاد کردیم هم سنگ تولید کردیم. شهردار تاکید کرد که اگر قرار بود طرح لادر توسط پیمانکار اجرا شود، 10 میلیارد تومان هزینه برمی داشت این درحالیست که ما طرح های مختلفی را که در این منطقه گردشگری به اجرا درآوردیم با استفاده از همین امکانات محدود بوده است.

وی در پایان اولین بخش از سخنانش تاکید کرد که شعارش همچنان کار و کار و کار است و 22 طرح جدید در دستور کار دارد که با قوت و قدرت به پیش خواهد برد.
وی در ادامه از کارکنان شهرداری خواست در عین اینکه بیدار هستند دخالتی در مباحث انتخاباتی نداشته باشند.
تجلیل از ابراهیم طاهری و هاشم هاشمیان به عنوان پاکبان و متصدی خدمات شهری منطقه 2 به خاطر رساندن امانت 15 میلیونی به صاحبش، پایان بخش اولین قسمت از گردهمایی شهردار با کارکنان شهرداری بود.

کارکنان شهرداری در ادامه به اتفاق از طرح های شرکت مسافربری مهربین، بام سبز، منطقه لادر، ساختمان اتوبوسرانی و کوی صبا بازدید کردند و از نزدیک در جریان چگونگی اجرای این طرح ها قرار گرفتند. شرکت در مراسم نماز جمعه نیز از دیگر بخش های این گردهمایی بود.

شهردار حاج حیدری در دومین بخش از این گردهمایی کلیه طرح های اجرا شده در مناطق چهارگانه شهرداری را به تفصیل برای کارکنان تشریح کرد.

عمارت کازرونی بازسازی شد
عمارت کازرونی بازسازی شد

عمليات تعمير و بازسازي عمارت كازروني واقع در باغ کازرونی انجام گرفت. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در مسیر عملیات عمرانی در منطقه بام سبز و باغ کازرونی ساختمان واقع در باغ تعمیر و بازسازی شد. براساس این گزارش برای اجرای عملیات مذکور900 مترمربع رنگ آميزي،١٠٠ متر مربع سنگ فرش كف،50 متر مربع سيمان برى ساختمان، ١٥٠متر مربع آينه كارى، ٥٠٠ متر مربع مالون كارى، ٨٥متر مربع ابزار زنى سنتی و احداث تاسيسات سرمايشی، گرمايشی و روشنایی انجام گرفته است.
هزينه عملیات انجام گرفته بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال ذکر شده است.
گفتنی است باغ کازرونی در تملک شهرداری بوده و عمارت مذکور بر روی تپه ای مشرف بر باغات و مناطق پیرامون واقع شده که چشم انداز زیبایی در مقابل چشمان بازدیدکنندگان به وجود می آورد.

عملیات احداث میدان خیابان سردار کرمی آغاز شد
عملیات احداث میدان خیابان سردار کرمی آغاز شد

عملیات عمرانی چهارراه کاملی آغاز شد. معاون عمرانی شهرداری در گفتگو با فرصت آنلاین گفت: این عملیات شامل احداث میدان و ساماندهی ورودی های چهارراه کاملی جهت بهبود عبور و مرور و جلوگیری از تصادفات مکرر در این مکان است. خلیلی اعلام کرد که این میدان تا پایان سال تکمیل و قابل بهره برداری است.
گفتنی است خیابان شهید سردار عبدالرحمان کرمی که اصلی ترین خیابان منتهی به چهارراه کاملی می باشد از طریق بلوار امیرکبیر، فرعی 84 قابل دسترسی است.

رتبه برتر کشوری شهرداری خمینی شهر در حوزه پدافند غیرعامل
رتبه برتر کشوری شهرداری خمینی شهر در حوزه پدافند غیرعامل

به علت مدیریت، اقدامات و فعالیت€های خوبی که توسط کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری ستاد پدافند غیرعامل شهرداری انجام شده است، سازمان پدافند غیرعامل کشور، شهرداری خمینی شهر را به عنوان یکی از شهرهای برتر کشور در این بخش معرفی نمود.
معاون اجرائی و خدمات شهری شهرداری خمینی€شهر در گفتگو با خبرنگار فرصت آنلاین گفت: علاوه بر خمینی شهر شهرداری€های شهرهای قم، اصفهان، مشهد، شیراز، بیرجند، دزفول، کاشان و کرمانشاه نیز به عنوان شهرهای برتر در حوزه ستاد پشتیبانی و خدمات شهری شناخته شدند و قرار گرفتن نام خمینی شهر در کنار اسم این شهرهای بزرگ باعث افتخار ما است.
عزت ا... صفار ضمن اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به مسؤولان جهت اهمیت دادن به حوزه پدافند غیر عامل برای جلوگیری از آسیب دشمنان افزود: ستاد شهر خمینی€شهر با همکاری سایر دستگاه€های اجرائی و خدماتی شهر برنامه€ریزی خوبی برای جلوگیری و پیشگیری حملات و حوادث احتمالی دشمنان داشته است.

معاون اجرائی و خدمات شهری شهرداری خمینی شهر همچنین اعلام کرد: شهرداری در برابر مدیریت حوادث احتمالی آمادگی لازم را دارد و با فراهم کردن امکانات و تجهیزات، عقد قرارداد با بخش خصوصی و هماهنگی با دستگاه€های اجرائی، در مواقع بحران از امکانات و تجهیزات بخش خصوصی و دولتی استفاده خواهد کرد.

گفتنی است شهردار هر شهر از سوی فرماندار به عنوان مسؤول کارگروه پشتیبانی و خدمات شهری ستاد پدافند غیرعامل شهر انتخاب می گردد و شهردار، مسؤول امور شهری و شوراهای فرمانداری، فرماندهی سپاه، فرماندهی انتظامی و روسای ادارات عمومی (آب، برق، گاز، سازمان موتوری و آتش نشانی، هلال احمر و پست) و در صورت لزوم ادارات خصوصی اعضای کارگروه پدافند غیر عامل شهرستان را تشکیل می دهند.

شایان ذکر است سازمان پدافند غیرعامل کشور بر مبنای طرح های پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهری، زیرساخت های شهری و پدافند غیرعامل، اعمال پدافند غیرعامل در طرح های جامع و تفصیلی شهری، طرح های دفاع شهری در برابر حوادث خاص، تهیه طرح تخلیه شهرها، تهیه طرح های دفاعی و آمادگی مقابله با اولویت مراکز پرخطر، مصون سازی زیستی، شیمیایی و سایبری زیرساخت های حیاتی و حساس و نهادینه سازی آموزش های طولی و عرضی پدافند غیرعامل در نظام آموزشی کشور، شهرداری های برتر در این حوزه را انتخاب نموده است.

صفحه 1 از 89