امروزپنجشنبه, 10 مهر 1399-- Thursday Oct 01 2020

ساعت 22:22:41

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

احداث رینگ چهارم از سمت شمال اصفهان آغاز می‌شود
احداث رینگ چهارم از سمت شمال اصفهان آغاز می‌شود

به گزارش فرصت آنلاین به نقل پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، ایرج مظفر در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: رینگ چهارم ترافیکی اصفهان به طول ۸۷ کیلومتر است که حدود ۴۵ کیلومتر آن در محدوده شهر اصفهان و مابقی در محدوده شهرهای خورزوق، شهر ابریشم، درچه، خمینی شهر و دولت آباد قرار دارد.

وی با بیان اینکه اجرای این پروژه حدود دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، افزود: تامین مالی این پروژه از دغدغه های شهرداری است که در این رابطه استفاده از منابع موجود، سرمایه بخش خصوصی و فاینانس خارجی در دستور کار قرار گرفته است.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان تصریح کرد: امسال شهردای اصفهان قصد دارد به صورت رسمی عملیات اجرایی رینگ چهارم را از سمت شمال شهر اصفهان با احداث دو تقاطع و بخشی از رینگ آغاز کند تا ترافیک سنگین موجود در مناطق ۱۰ و ۱۴ در نیمه اول سال ۹۸ حذف شود و شهروندان پس از سالها طعم آسایش را در این مناطق بچشند.

وی ادامه داد: پس از کلنگ‌زنی رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان، در برنامه‌ای پنج ساله این پروژه به صورت کامل مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

مظفر با تاکید بر اینکه راه اندازی رینگ حفاظتی شهر اصفهان تنها دغدغه شهر اصفهان نیست، بلکه شهرهای دیگر هم این دغدغه را دارند، گفت: با اجرای این پروژه، قفل ترافیکی شهر اصفهان باز و ترددها به راحتی انجام می‌شود.

وی اظهارکرد: رینگ چهارم یکی از پروژه‌های مهم شهرداری در برنامه اصفهان ۱۴۰۰ است که به منظور حفاظت از حریم شهر و اراضی کشاورزی، جلوگیری از توسعه ناموزن شهر همچنین تکمیل حلقه‌های ترافیکی اصفهان احداث می‌شود.

معاون عمران شهری شهردار اصفهان اضافه کرد: تسهیل عبور و مرور در سطح شهر، کاهش اتلاف وقت و کاهش مصرف سوخت از دیگر مزایای احداث رینگ چهارم ترافیکی در اصفهان است.

آزادسازی وزیرسازی فاز اول بلوار حافظ به اتمام رسید
آزادسازی وزیرسازی فاز اول بلوار حافظ به اتمام رسید

به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین آزادسازی وزیرسازی فاز اول بلوار حافظ از میدان هفت برادران تا مبدان صنعت خمینی شهر به اتمام رسید.

علی اصقر حاج حیدری شهردار خمینی شهردراین رابطه گفت:طی مسوبه ای که از شورای شهر برای آماده سازی بلوار حافظ داشتیم ضلع شمال این بلوار آزادسازیهایش انجام گردیدوخاک برداریها و جدول گزاریها انجام دادیم  ودر چندروز آینده آسفالت ریزی این بلوارانجام خواهدشد ایشان ازکسبه و افرادی که در منطقه دوشاخ رفت و آمد داشتندمعذرت خواهی کردند و مشکل لوله کشی آب را برای آماده نشدن این فضا اعلام کردند و ابراز امیدواری کردند با توافقاتی که صورت گرفته بزودی این ورودی شهر که به طرف اصغر آباد و به طرف کوشک و کهریسنگ هست هم آماده شود ودراختیار مردم قراربگیرد.

مشروح این خبر را شما میتوانید در شماره آینده فرصت آنلاین بخوانید.

خمینی شهَر آماده جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است
خمینی شهَر آماده جذب سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است

خمینی شهر با توجه به ویژگی€Œها و ظرفیت€Œهای خاصی که دارد بهترین منطقه برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری است. €حاج حیدری شهردار خمینی شهر با بیان این مطلب افزود: خمینی شهر با توجه به اینکه در ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان واقع شده است نمی€Œتواند کارخانه صنعتی داشته باشد و بر این اساس این شهر درآمد جدی و پایدار ندارد. €
حاج حیدری با تاکید براین که بر اثر شرایط اقتصادی ساخت و سازها هم کم شده است یادآور شد:اعتبارات و کمک€Œهای دولتی به شهرداری€Œها نیز کاهش داشته است. €وی با بیان اینکه به رغم همه این مشکلات درآمد شهرداری خمینی شهر رشد صعودی داشته است ادامه داد: اعتماد مردم مهمترین سرمایه ما برای تحقق این موفقیت بوده است. €

او با اشاره به اینکه برای تامین آب نگرانی داریم گفت: با استفاده از روش€Œهای نوین اقدام به احداث پارک خشک کردیم تا بتوان علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب فرصت بهره مندی

شهروندان از فضای سبز را فراهم کرد.€€ او با بیان اینکه ۷۰ درصد پروژه€Œهای تعریف شده در این شهر به نتیجه رسیده است ادامه داد: در چند ماه گذشته ده€Œها برنامه فرهنگی و هنری در شهر برگزار شده که به لحاظ کمی و کیفی منحصر بفرد بوده است وی با اشاره به اینکه در گذشته درآمد سرانه در این شهر ۱۲۱ هزار تومان بود اما اکنون این رقم به ۴۵۰ هزار تومان رسیده است یادآورشد: ساماندهی و روکش آسفالت بلوار آزادگان خمینی شهر بر اساس رایزنی با وزارت راه و شهرسازی به زودی انجام می€Œشود و با احداث پل غیرهمسطح از ورود ماشین€Œهای سنگین به شهر جلوگیری خواهد شد.

به گفته وی عدالت در ارائه خدمات مهم€Œترین اولویت شهرداری است و معتقدیم شهر را نباید تکه تکه ببینیم.او با تاکید براینکه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهر درخواست زمین وصدور مجوز از سوی شهرداری دارند گفت: خمینی شهراز یک سو در محاصره اراضی و باغ€Œهای کشاورزی است و هیچ زمین دولتی و شهری برای سرمایه گذاری در آن وجود ندارد و بر این اساس سرمایه گذار مجبور است خود زمین بخرد و به این دلیل حاضر به سرمایه گذاری نمی€Œشود.

پنج شنبه های رنگارنگ در پارک ساحلی جوان اجرا گردید
پنج شنبه های رنگارنگ در پارک ساحلی جوان اجرا گردید

به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی خمینی شهر پنج شنبه های رنگارنگ این بار در در پارک ساحلی جوان برگزارشد این برنامه که همراه بود با ایستگاه های مختلف کودک و نوجوان و رصد ستارگان ورنگ آمیزی کودکان و...با استقبال بسیار زیادی از سوی مردم روبرو شد اجرای عمو فرفره و عمو شاداب در کنار کودکان و نوجوانان زیادی که در این برنامه حضور داشتند از دیگر اجراهای این برنامه بودکه همراه شده بود با مسابقات مختلف ماسه بازی و بازیهای ورزشی وفکری متعدد و فضای شادی و نشاط رادر محوطه ایجادکرده بود.

گرمای زیاد هم جلو دار نیروی های شهری نیست
گرمای زیاد هم جلو دار نیروی های شهری نیست

به گرازش خبرنگار فرصت آنلاین مراحل نهائی تکمیل فاز اول پارک ساحلی جوان به همت مجموعه شهرداری خمینی شهر  در حال تکمیل می باشد این در حالیست که گرمای طاقت فرسای این روزهای شهر همه را کلافه کرده است  ولی نیرو های خادم شهر با تلاش بی وقفه در حال آماده سازی این پارک بسیار زیبا می باشند.این پارک ساحلی که در کنار کانال هفتصد قرار دارد با توجه به این که هنوز در محیط کارگاهی می باشد با استقبال بسیار خوبی توسط همشهریانمان رو برو شده است علی اصغر حاج حیدری شهردار خمینی شهر ابراز امیدواری کرد که بزودی فاز اول این پارک ساحلی زیبا با امکانات ورزشی متعدد تکمیل میگردد و در اختیار عموم مردم قرار خواهد گرفت و در این فاز فضاهای بسیارمتعددی درنظر گرفته شده از جمله فضاهای خوبی برای بازی کودکان با ایده های جدید و متعدد ایشان افزود:امیدواریم بتوانیم با چنین حرکاتی فضای شادی و نشاط را در سطح شهرمان گسترش دهیم و امکانات بیشتر رفاهی و تفریحی برای همشریانمان فراهم کنیم .

جشن  رنگ بازی کودکان  برگزار شد
به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی خمینی شهر
جشن رنگ بازی کودکان برگزار شد

جشن رنگ بازی کودکان به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و با همکاری باشگاه کودک پرواز برگزار شد.
این جشن که اولین برنامه از سری برنامه های کودکانه سازمان بود، ساعت 18 روز پنجشنبه 14 تیر ماه در منطقه گردشگری لادر برگزار شد و با استقبال بی نظیر کودکان و خانواده های آنها روبرو شد.
در این مراسم به منظور رشد خلاقیت و جسارت کودکان و تخلیه انرژی آنها به صورت مثبت، بچه ها به بازی با رنگ های مخصوص پرداختند.
گفتنی است برگزاری جشن های کودکانه در بوستان های شهر ادامه خواهد یافت.

پارک خشک ایده مناسب برای دوران کم آبی
شهردار خمینی شهر در جمع خبرنگاران
پارک خشک ایده مناسب برای دوران کم آبی

به گزارش خبرگزاری فارس از خمینی€شهر، علی€اصغر حاج حیدری در آستانه 14 تیرماه روز شهرداری€ها و دهیاری€ها  در جمع خبرنگاران گفت: در شرایط فعلی که مشکلات مختلف در جامعه روبرو هستیم باید با بهترین نوع مدیریت بتوانیم از امکانات موجود بهره ببریم، با خشکسالی و کم€Œآبی در شهر روبرو بوده و نگران آب شرب و تأمین آن برای مردم هستیم که باید با مدیریت و برنامه€Œریزی فضای سبز موجود در شهر را نیز حفظ کنیم.

وی با اعلام اینکه اجرای چندین طرح عملیاتی، چند پارک بزرگ و اثرگذار در خمینی€Œشهر کلید زده شد، افزود: پارک€ها اغلب به شکل چمن€Œکاری، گل و گیاه و فضای تر بوده که با ابتکار عمل ایده راه€Œاندازی پارک خشک در خمینی€Œشهر داده شد و در کنار آن از مصالح محلی و بومی استفاده شد که این اتفاق افتاد و چند پارک خشک در نقاط مختلف شهر در حال ایجاد است.

*پارکهای خشک ایده€ای مناسب برای دوران کم€آبی

شهردار خمینی€شهر با بیان اینکه پارک کوهستانی لادر نمونه€Œای از پارک خشک است که هم از آب€نما، سنگفرش و فضای تفریحی، فضای سبز محدود و مناسب که نیاز به آب اندکی دارد به بهره€برداری رسید، اضافه کرد: بیشتر پارک€ها از عصر به بعد مورد استفاده مردم قرار می€گیرد و بر روی پارک€های شبانه سرمایه€گذاری کرده€ایم.

وی اظهار کرد: بام سبز نمونه€ای دیگر از پارک خشک است که با توجه به فضای موجود و وجود عمارت کازرونی و ایوان€هایی که در اطراف است و تپه€های موجود فضای تفریحی برای مردم ایجاد شده است.

حاج حیدری ادامه داد: پارک ساحلی خمینی€شهر نمونه دیگر پارک خشک است که در حاشیه کانال آب در شهر ایجاد شده و به گونه€ای فضاسازی شد که بین درخت€های کاج حاشیه کانال جاده سلامت برای خانواده€ها، وسایل بازی و ورزش در کنار آن ایجاد و با روشنایی و نورپردازی جذاب محیطی زیبا فراهم شد.

این مقام مسؤول یادآور شد: با توجه به علاقه و جذابیت که در کودکان وجود دارد مکانی در حاشیه آن توسط ماسه€های ساحلی برای بازی کودکان و گل بازی به وجود آمده که با استقبال بسیار مردم مواجه بوده و باعث شده کودکان محرکی برای حضور خانواده€ها در شب€های تابستانی در این محیط باشند و این خوشحالی و شادی مردم و فرزندان شهر که آینده€سازان کشور هستند به من انرژی می€دهد.

وی افزود: زمین اسکیت، والیبال، فوتبال، تنیس، کارتینگ و... در حاشیه 2 کیلومتری پارک ساحلی پیش€بینی شده که فاز اول این پروژه حدود 70 درصد به نتیجه رسیده و مردم استقبال بسیاری نسبت به پارک خشک نشان دادند که بی€نظیر بوده و تردد جمعیت در شب€ها بسیار زیاد است.

*آبیاری 70 درصد فضای سبز خمینی€شهر به وسیله قطره€ای

شهردار خمینی€شهر تصریح کرد: پارک چمنی نیز در خمینی€شهر وجود دارد که با مشکل آب روبروست و روشنایی مناسب ندارد که طرح پارک خشک برای آن برنامه€ریزی شده و درختان موجود آن نیز به وسیله آبیاری قطره€ای و آبیاری با تانکرها فضای سبز موجود آن را حفظ می€کنیم.

وی اذعان کرد: در حاشیه پارک€های چمنی و دارای فضای سبز نیز برای نگهداری از آن€ها مخزن€های آب ایجاد شده و براساس نیاز در قالب آبیاری قطره€ای از آب موجود در مخازن استفاده می€شود.

حاج حیدری اعلام کرد: روزی که شهر را تحویل گرفتم 20 درصد آبیاری قطره€ای انجام می€شد و اکنون به 70 درصد رسیده است و تلاش داریم همه درختان به آبیاری قطره€ای تبدیل شود، از ریگ€های رنگی و چیپس€های چوب به جای چمن€کاری در میادین و بلوارها استفاده کرده€ایم و این اقدامات در جهت استفاده بهینه از آب است.

*انجام پروژه€هایی برای جذب و مدیریت آب€های سطحی

وی با اشاره به بارندگی€ها و حرکت آب در معابر ابراز کرد: در گذشته دفع آب€Œهای سطحی انجام می€شد و در مواقع بارندگی در شمال خمینی€شهر که از کوه€ها آب€ها سرازیر می€شد و به کانال آب حرکت داشت، برای شهر مشکل€Œساز بود که در آن دوران مشکل کم€آبی وجود نداشت و شهرداری دنبال دفع آب€ها بود، اما در حال حاضر شهرداری دنبال جذب و نگهداری آب€های سطحی است و برنامه€ریزی€هایی برای این موضوع انجام شده است.

شهردار خمینی€شهر خبر داد: در منطقه کوهستانی لادر منطقه€ای پیش€بینی شده و نیاز به ایزوله شدن دارد و دریاچه€ای نیز برای ذخیره آب برنامه€ریزی شده و استخر جذب آب€های سطحی نیز در نقطه دیگر شهر نیاز به ایجاد است که برای ایزوله کردن اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 200 میلیون تومان است.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت جذب و استفاده این آب€ها باعث می€شود که به سفره€های زیرزمینی بپیوندند و باز از طریق چاه€های آب از این آب ذخیره شده در سفره€های زیرزمینی استفاده شود.

حاج حیدری با بیان اینکه آب€های زیرزمینی که در این شهر استفاده می€شود شیرین است، گفت: حدود 10 مخزن آب در پارک€های شهر ایجاد شده است تا بتوانیم از آب€های سطحی زمین استفاده کنیم و برای مدیریت بهتر این موضوع نیاز به اعتبارات کافی است.

*جمع€Œآوری روزانه 15 تن زباله در خمینی€شهر

وی با اعلام اینکه شهرداری خمینی€شهر با شرکت€های مختلف وارد مذاکره شده تا قسمتی از پساب را با پکیج€هایی که برای آبیاری قابل استفاده کند، اضافه کرد: آب و فاضلاب پساب را در اختیار شهرداری قرار نمی€داد و به دستور استاندار این مشکل حل شد تا قسمتی از فاضلاب خمینی€شهر به شهرداری تعلق بگیرد و برای آبیاری از پساب نیز استفاده€هایی شود.

شهردار در پایان گفت: به صورت روزانه 15 تن زباله در خمینی€شهر جمع€آوری، تفکیک و بازیافت می€شود که به صورت مشترک با شهرداری شاهین€شهر در قالب سازمان بازیافت اقداماتی انجام می€شود.

 

گزارش تصویری این نشست وبازدید میدانی از پروژه های شهرداری را در سایت می توانید مشاهده کنید.

صفحه 1 از 103