امروزچهارشنبه, 09 فروردين 1396-- Wednesday Mar 29 2017

ساعت 07:19:43

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 10:23:43

دلبری های لادر ادامه دارد
افزایش 18 درصدی آمار گردشگرانی که به خمینی شهر می آیند
دلبری های لادر ادامه دارد

به گفته دبیرخانه ستاد سفرهای نوروزی استان تعداد گردشگرانی که در تعطیلات نوروزی امسال از جاذبه های گردشگری خمینی شهر بازدید کرده اند نسبت به سال گذشته 15 تا 18 درصد افزایش داشته است. هارونی ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: از میان اماکن تاریخی و مناطق طبیعی خمینی شهر همچنان منطقه گردشگری لادر از لحاظ جذب گردشگر در صدر قرار دارد و با بخش هایی که هر چند وقت یکبار به آن اضافه می شود همچنان از همه دلبری می کند. لادر که مرحله اولش در آستانه نوروز 93 افتتاح شد در نوروزهای بعدی نیز برای همشهریان و گردشگران حرف های تازه ای برای گفتن داشت. گشایش چهارباغ لادر در اسفندماه 95 دلیلی بر این مدعاست.

عکاس: عباسعلی ماندگاری

البته فعالیت های شهرداری خمینی شهر در رونق بخشی به صنعت گردشگری تنها به لادر ختم نشده است بلکه در دو سه ساله اخیر شهرداری با همکاری نمایندگی میراث فرهنگی در شهرستان، نوروز هر سال یک جاذبه جدید برای همشهریان و گردشگران به ارمغان آورده است که از جمله آنها می توان به افتتاح بام سبز و خانه هنرمندان در نوروز امسال اشاره کرد. افتتاح عصارخانه در نوروز 95 نیز از این جمله است.

مجوز گردشگری منطقه لادر صادر شد
مجوز گردشگری منطقه لادر صادر شد

پس از ارائه مجوز گردشگری منطقه لادر به خمینی شهر با حضور مسوولان کشوری و استانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در روز چهارم فروردین، پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث اصفهان نوشت: «معاون امور سرمایه گذاری و طرح های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در زمینه چگونگی احداث مجتمع تفریحی و گردشگری چشمه لادر شهرستان خمینی شهر گفت: مجوز احداث منطقه تفریحی و گردشگری چشمه لادر در قالب منطقه نمونه گردشگری پس از تهیه طرح های اولیه و تصویب در کارگروه فنی معاونت سرمایه گذاری اداره کل و سپس تصویب در کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان اصفهان صادر شده است.
حمید امینی افزود: بر اساس این مجوز شهرداری خمینی شهر به عنوان سرمایه گذر طرح می تواند با حمایت این اداره کل نسبت به تاسیس واحدهای اقامتی و تفریحی و پذیرایی در این مجموعه گردشگری اقدام نماید.»

یک نیمروز پربار برای گردشگری خمینی شهر
یک نیمروز پربار برای گردشگری خمینی شهر

در چهارمین روز از فروردین 1396 سند گردشگری منطقه لادر صادر و تحویل مسوولان شهر شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، معاون استان های سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور امروز با حضور در لادر مجوز ساخت این منطقه گردشگری را تقدیم مردم شهر کرد. دکتر رومیانی به همراه دکتر اللهیاری مدیرکل اداره میراث فرهنگی استان همچنین ضمن افتتاح بام سبز مجوز ساخت این منطقه را نیز به شهر تقدیم کردند.
خمینی شهر در چهارمین روز از فروردین، یک نیمروز پربار را پشت سر گذاشت و دکتر رومیانی با حضور در خانه تاریخی زهتاب در میان شادی و شعف مردم این خانه را به عنوان خانه هنرمندان افتتاح کرد.

عکس: رسول مختاری


شهردار حاج حیدری در این مراسم گفت: امروز هنرمندان شهرستان صاحبِ خانه شدند. وی ضمن تشکر از ابطحی نماینده مجلس، رییس و اعضای شورای شهر و همچنین مجید زهتاب به عنوان یکی از صاحبان این خانه تاریخی که در این مراسم حضور داشتند، گفت: خانه زهتاب با 800 متر مربع زیربنا در دوره شورای سوم به تملک شهرداری درآمد و در دوره چهارم شورا مرمت شده و به هنرمندان تحویل شد. 
گفتنی است هر کدام از اتاق های این خانه تاریخی به رشته های مختلف هنری شامل هنرهای نمایشی، صنایع دستی، شعر و... اختصاص یافت.

تصاویر این مراسم در بخش گزارش تصویری قابل مشاهده است.

اجتماع بلندآوازگان شهرستان خمینی شهر بر فراز بام سبز
اجتماع بلندآوازگان شهرستان خمینی شهر بر فراز بام سبز

همزمان با بهره برداری از مرحله نخست منطقه گردشگری بام سبز و به مناسبت ایام نوروز باستانی بیش از 50 تابلو از موزه مشاهیر شهرستان واقع در خانه مجیر در عمارت بام سبز در معرض دید شهروندان و مسافران قرار گرفته است. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این تابلوها ناوآوران خمینی شهری در زمینه های علمی،هنری، مذهبی، فرهنگی و اجتماعی را به بازدیدگنندگان معرفی می کند.

مشارکت مردم و شهرداری برای نظافت شهر
مشارکت مردم و شهرداری برای نظافت شهر

در روزهای اخیر بنرهایی تحت عنوان «آب زنید شهر را» در نقاط مختلف شهر به چشم می خورد و همچنین آگهی هایی تحت همین عنوان در فضای مجازی منتشر می شد که خبر از اجرای برنامه ای با مشارکت مردم و مسوولان شهرداری برای نظافت شهر و شهرتکانی می داد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، صبح روز 26 اسفند ماه شهردار و مسوولان شهرداری در حرکتی نمادین جلوی در ورودی شهرداری مرکزی را نظافت کردند و در بخش دیگری از این برنامه شهردار و مسوولان واحد خدمات شهری شهرداری با حضور در نقاط مختلف شهر از شهروندانی که مشغول نظافت جلوی در خانه و مغازه هایشان بودند با اهدای گل تقدیر کردند. شهردار در این برنامه از پاکبانان نیز تقدیر کرد.

گفتنی است پس از اجرای طرح همشهری آراسته که طی آن شهردار و مسوولان خدمات شهری از 11 نفر از شهروندان تقدیر کردند این دومین برنامه ای بود که در واپسین روزهای سال و به مناسبت فرارسیدن بهار توسط معاونت حوزه خدمات شهری شهرداری به اجرا درآمد.

تصاویر این مراسم در بخش گزارش تصویری قابل مشاهده است.

از شهردار حاج حیدری و شهرداران مناطق تقدیر شد
در روز گرامیداشت شهردار
از شهردار حاج حیدری و شهرداران مناطق تقدیر شد

همه ساله در واپسین روزهای سال و با فرارسیدن 25 اسفند سالروز شهادت شهید باکری به عنوان شهردار شهید، فرصتی دست می دهد تا فعالیت شهرداران بیش از پیش دیده شده و به طرزی ویژه مورد تقدیر قرار گیرد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، مدیران ادارات از راعی سرپرست فرمانداری گرفته تا سرهنگ جعفری نژاد فرمانده نیروی انتظامی، کریمی دادستان و روسای دیگر نهادهای شهرستان از جمله ترابی رییس بهزیستی، موسوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد، اعضای شورای شهر و همچنین مدیران شهرداری، شهرداران مناطق چهارگانه و مدیرعاملان سازمان های تابعه شهرداری با حضور در دفتر شهردار حاج حیدری و با تقدیم گل از تلاش پیگیر و بی وقفه وی در امر آبادانی شهر تقدیر کردند. در میان مردمی که برای تبریک و تقدیر به دیدن شهردار آمده بودند چهره های جالبی نیز دیده می شد که از جمله آنها می توان به حاج مهدی منصوری مداح اهل بیت (ع) از اهالی شهر اصفهان اشاره کرد.

روسای صندوق های قرض الحسنه خمینی شهر و همچنین مدیرعامل خیریه بقیت اله الاعظم ویژه حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج نیز از جمله گروه های مردمی بودند که با شهردار دیدار کردند.
شهردار حاج حیدری نیز ضمن تشکر از همه کسانی که این روز را گرامی داشتند با اهدای لوح تقدیر از شهرداران مناطق چهارگانه مظاهری، حاج هاشمی، شیرانی و تقی پور تقدیر کرد و گفت: اگر همراهی ها و زحمات بی وقفه شما نبود انجام این طرح های عمرانی میسر نمی شد.


یکی از گروه های نمایش شهر که این روزها زیر نظر سازمان رفاهی تفریحی خود را برای ایام نوروز و اجرای برنامه برای شهروندان و میهمانان نوروزی آماده می کند نیز با حضور در بام سبز و با اجرای نمایشی روز شهردار را به وی تبریک گفتند.

 

تصاویر این مراسم را در بخش گزارش تصویری مشاهده کنید.

 

برنامه های نوروزی سال 1396 اعلام شد
برنامه های نوروزی سال 1396 اعلام شد

توزیع 70 هزار بلیط نیم بها ویژه بازدید از اماکن تاریخی خمینی شهر میان شهروندان یکی از نوآوری های سازمان رفاهی تفریحی شهرداری برای نوروز سال 1396 است. مدیر اجرایی برنامه های نوروزی سازمان ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: این بلیط ها خانه به خانه توزیع می شود.


استقرار اطاقک هایی با عنوان «از من بپرس» بر سر میدان 22 بهمن، آستانه امامزاده سیدمحمد (ع)، ورودی خمینی شهر از سمت آتشگاه و ورودی تیرانچی اقدام تازه دیگری است که به گفته حاج حیدری امسال برای اولین بار در برنامه های نوروز گنجانده می شود. تحویل نقشه و کتابچه راهنمای گردشگری خمینی شهر از جمله خدماتی است که از این طریق به میهمانان نوروزی ارائه می شود.


استقرار چند اتومبیل آنتیک و کالسکه که با گل شب بو به عنوان یکی از نمادهای خمینی شهر تزیین خواهد شد در نقاطی مثل میدان قدس، ورودی آتشگاه، چشمه لادر و... سومین برنامه جدیدی است که شهروندان و میهمانان نوروزی در این ایام با آن مواجه خواهند شد.


وی از راه افتادن پیک نوروزی که سال گذشته برای اولین بار به اجرا درآمد و آغاز سال نو را به مردم مژده داد در روز 29 اسفند ماه خبر داد و افزود: امسال عمونوروز، حاجی فیروز و ننه سرما ساعت 2 بعدازظهر سوار بر قطاری با دو واگن و یک لکوموتیو فرارسیدن بهار را به مردم خمینی شهر مژده می دهند.


مدیر اجرایی برنامه های نوروزی سازمان رفاهی تفریحی در رابطه با مسیری که پیک نوروزی طی خواهد کرد نیز گفت: قطار از خانه مجیر به راه افتاده و با اجرای اشعار قدیمی از خیابان صفا، میدان صنعت، میدان آزادی، خیابان شهید رجایی، میدان قدس، بلوار پاسداران و پارک بهشت گذر کرده و در نهایت به باغ بانوان می رود و با برگزاری جشن کوچکی به کار خود پایان می دهد.


حاج حیدری در ادامه از افتتاح دو مکان تاریخی در دومین روز از فرودین خبر داد و گفت: با حضور مسوولان کشوری خانه زهتاب و بام سبز گشایش یافته و آماده پذیرایی از شهروندان و میهمانان نوروزی خواهد شد.


وی زمان و مکان برگزاری نمایش های خیابانی و موسیقی را همه روزه در خانه های تاریخی سرتیپ، مجیر، زهتاب، لادر و بام سبز اعلام کرد و گفت: گروه های مختلف نمایش و موسیقی فعال در شهر برای زندانیان و ساکنان خانه های سالمندان نیز برنامه اجرا می کنند.


برگزاری نمایشگاه های مختلف از صنایع دستی که محصول دست هنرمندان خمینی شهریست نظیر خاتم، مینا، قلمزنی و... و همچنین آتلیه عکس در اماکن تاریخی شهر نیز برنامه دیگریست که پیش بینی شده و به اجرادرخواهد آمد.


برپایی نمایشگاه مشاهیر در بام سبز، نمایشگاه خط و نقاشی در خانه مجیر، کافی شاپ در لادر، عصارخانه و خانه سرتیپ و همچنین شهربازی چشمه لادر با وسایل بازی مجهز از دیگر برنامه هاییست که برای رفاه حال بازدیدکنندگان پیش بینی شده است.


جشن سبزه روز 11 فروردین در باغ بانوان، جشن صبح و عصر روز 13 فروردین در لادر و قرار دادن سفره هفت سین در نقاط مختلف شهر از دیگر برنامه هاییست که سازمان رفاهی تفریحی شهرداری ویژه نوروز به اجرا درمی آورد.

از «همشهریان آراسته» تجلیل شد
از «همشهریان آراسته» تجلیل شد

از 11 نفر از همشهریان در طرح همشهری آراسته تجلیل شد.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین به همت معاونت خدمات شهری شهرداری و با حضور شهردار از 10 نفر از همشهریان که بیشترین همکاری را در نظافت شهری و تفکیک زباله از مبدا با شهرداری داشته اند تجلیل شد. همچنین از رییس بانک ملی شعبه آزادگان به نمایندگی از کارکنان این بانک به خاطر نظم در تفکیک زباله ها و جداسازی اقلام بازیافتی تقدیر شد.
گفتنی است طرح همشهری آراسته با هدف تشویق و ترغیب مردم در جهت مشارکت در امور شهری ایجاد و تقویت حس مسؤولیت پذیری اجتماعی، ایجاد نشاط و پویایی در سطح شهر، تداوم پاکیزگی و نظافت شهر، گسترش فعالیت های اجتماعی و همراهی مردم با فعالیت های شهرداری و توسعه آموزش های لازم به خانواده های منتخب اجرا شده است. معاون فرهنگی اجتماعی حوزه خدمات شهری در این زمینه گفت: در این طرح نیز در نظر داریم با ارائه تسهیلات و ایجاد ارتباط مستمر با منتخبین، نگاه ویژه شهرداری به این عزیزان نمایان و در آینده ای نزدیک با انتخاب سایر همشهریان و پیوستن آن ها به این طرح اقدام به تشکیل باشگاه هواداران شهر نماییم.
نور ا... کیانی در رابطه با شاخصه های مد نظر جهت انتخاب همشهری آراسته گفت: موارد مربوط به همکاری و همیاری همشهریان در فعالیت های شهری از قبیل به موقع گذاشتن زباله، گذاشتن زباله درب منزل خود، استفاده صحیح از پلاستیک های زباله (استفاده حداقلی از کیسه های پلاستیک)، نظافت درب منزل و مغازه، ایجاد و نگهداری فضای سبز درب منزل و مغازه، تفکیک زباله (خشک و تر و ...) و میزان مراجعه به غرفه های بازیافت از معیارهای این انتخاب بوده است.
وی همچنین افزود: این انتخاب ها بر اساس نظر پاکبانان و متصدیان خدمات شهری مناطق و نظارت معاونت خدمات شهری صورت گرفته است.
کیانی در خصوص تشکیل باشگاه هواداران شهر گفت: سال آینده باشگاه تشکیل می شود و این 11 نفر اعضای اولیه آن هستند. این باشگاه به تقدیر و حمایت از افرادی می پردازد که در امور شهری به شهرداری کمک می کنند و نمونه هستند. به افرادی که به این باشگاه می پیوندند نیز تسهیلاتی ارائه می شود. از جمله این که افراد دارای این کارت می توانند به مدت یک سال به صورت رایگان از اماکن تاریخی و گردشگری خمینی شهر بازدید کنند و نیز به عنوان مهمان ویژه جشن های شهرداری دعوت می شوند.
وی اعلام کرد که در سال آینده دوره های آموزش شهروندی نیز توسط باشگاه هواداران شهر برگزار می شود و هر ماه اعضای آن افزایش خواهد یافت.
شایان ذکر است آقایان محمود گلکار، ابراهیم هاشمیان، رجبعلی جعفری، اکبر دباغی، حیدر هارون الرشیدی و موسوی و خانم ها منصوری، کریمی، حاج حیدری و بهشتی مورد تقدیر قرار گرفتند و هدایایی به آن ها اهدا شد. کارت حمل و نقل به ارزش 30هزار تومان، بن گل و گیاه به ارزش 30 هزار تومان و کارت ویژه هواداران شهر که انجام امور منتخبین در ارتباط با شهرداری را تسهیل می کند، از جمله این هدایا بود.

صفحه 1 از 92