امروزجمعه, 02 تير 1396-- Friday Jun 23 2017

ساعت 23:17:20

آخرین به روز رسانی : پنج شنبه 02:39:19

اولین دیدار منتخبین شورای شهر پنجم با نماینده مردم در مجلس
اولین دیدار منتخبین شورای شهر پنجم با نماینده مردم در مجلس

اعضای منتخب پنجمین دوره شورای شهر با نماینده شهرستان دیدار نمودند.
به گزارش خبرنگار فرصت، در این دیدار نماینده ضمن عرض خیرمقدم به اعضای شورا با اشاره به مشارکت حداکثری مردم شهر در عرصه انتخابات گفت: شورا برخاسته از افکار مردم است و متجلی وعده های داده شده و تلاشی که شما برای تحقق این وعده ها دارید. من فکر می کنم با تعاملی که شما با دستگاه های دولتی و نهادهای مردمی خواهید داشت بتوانیم شرکت تعاونی توسعه خمینی شهر را تاسیس کنیم.


در ادامه اعضای شورا به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. حسین غفوری عضو شورای جدید شهر ضمن آرزوی قبولی اطاعات و عبادات و تسلیت ایام شهادت امیرالمومنین (ع) با اشاره به کرامات حضرت امیر گفت: امید که همه ما بتوانیم فرامین و دستورات امام خصوصا در نکاتی که برای حکومت داری در نامه هایی به مالک اشتر و سایر فرماندگان داشتند را سرلوحه کار خود قرار دهیم. همه ما در هر مسوولیتی که هستیم ابتدا باید با وظایفمان آشنا شویم و بعد آن را به نحوه احسن به انجام رسانیم.
وی در ادامه ضمن تشکر از آقای ابطحی به خاطر نقش نظارتشان در انتخابات و ایجاد فضای رقابتی افزود: در این دوره تعداد زیادی از افراد با دیدگاه های مختلف برای شرکت در انتخابات ثبتنام کردند و بعد از طی مراحل مختلف زمینه مشارکت مردم فراهم شد . مردم در بطن جامعه انتخابات را دنبال می کردند و با بصیرت انتخاب کردند. منتخبین وظیفه دارند مطالبات مردم را در چارچوب قانون پیگیری کنند. وی در ادامه افزود: ماهیت مسوولیت اعضای شورای شهر و نماینده در یک راستاست. با این تفاوت که مسوولیت نماینده در سطح ملی و مسوولیت اعضا در سطح محلیست. غفوری ادامه داد: مردم ولی نعمت ما هستند، ما باید خواسته هایشان را شناسایی کنیم و راه کارهای قانونی را برای برآورده کردن این خواسته ها بکار بگیریم. وی با تاکید بر این موضوع که مباحث جای مباحث سیاسی شهرداری و شورای شهر نیست، گفت: ارتباطات مردم با شهرداری بسیار وسیع است و شاید هیچ نهادی تا این میزان با موضوعات مختلف مردم در ارتباط نیست. این گستردگی ارتباطات ایجاب می کند که جلب رضایت شهروندان در صدر برنامه های شهرداری باشد.


از طرفی هر چند لازم است هر نهاد و سازمانی مثل شهرداری با دیگر نهادها در تعامل باشد اما باید استقلال هر نهاد بر اساس قانون حفظ شود. این بدان معنا نیست که از پیشنهادات دیگر ارگان ها استفاده نکند اما در نهایت تصمیم گیری با اعضای شورای شهر خواهد بود.


وی در مورد لزوم آینده نگری برای شهر گفت: ما باید به دنبال این باشیم که یک مرکز مطالعات شهری را تاسیس کنیم تا در آن مرکز کلیه موضوعات و مسائل شهری در کارگروه های تخصصی مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد.


در بخش دیگری از این دیدار محمدعلی پورشریعت خطاب به نماینده گفت: خوشبختانه در دوره چهارم شورا بسترسازی خوبی انجام شد. حل معضل منظریه، حل اختلافات شهرداری و مسکن و شهرسازی از اقدامات خوب این دوره بود. وی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذار افزود: اگر بین مسوولین تعامل باشد می توانیم سرمایه گذار جذب کنیم تا درآمد شهرداری بالا برود. البته جذب یک سری از درآمدها برعهده نماینده است، عوارضی چون عوارض آلایندگی، ارزش افزوده. ما باید تلاش کنیم سهممان را از اعتبارات ملی و استانی بگیریم و از طرفی هم برای بکار گیری این امکانات برنامه ریزی کنیم.


رحیمی نیز در ادامه افزود: پیشنهاد شما برای تاسیس شرکت تعاونی توسعه و پیشنهاد آقای غفوری در تاسیس شرکت مطالعات شهری می تواند یکدیگر را همپوشانی کند. وی ادامه داد: باید به دور از تمام حاشیه ها صدای واحدی از مسوولین شهرستان در استان و کشور شنیده شود زیرا کوچکترین تفرقه باعث می شود که به شهر ما اعتنا نشود. این مردم شایسته خدمت هستند اما با این بودجه اندک ما در کمترین خواسته های مردم مانده ایم.


وی در مورد طرح جامع گفت: این طرح یکی از راه های درآمدزایی شهر است اما سالهاست که در پیچ و خم استانداری و وزارتخانه مانده است. وی در پایان از نماینده در خواست نمود که بحث مطالبات دانشگاه صنعتی، عوارض آلایندگی و ارزش افزوده با جدیت بیشتری پیگیری شود.


داود وطنخواه نیز ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضار گفت: عبادت به جز خدمت خلق نیست. همه ما میدانیم که مشکلات زیادی پیش روی ماست اما امیدواریم که با همدلی وهمزبانی بتوانیم به مردم خدمت کنیم.


اکبر حاج حیدری نیز طی بیاناتی ضمن تاکید بر انگیزه ادامه سازندگی در اعضای شورا گفت: با تعامل و همکاری بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. شهر ما با وجود مشکلات زیاد پتانسیل های خوبی هم دارد که یکی از این پتانسیل ها اعتماد مردم است. ما باید این نیرو را به فال نیک گرفته و از خود مردم در انجام کارها کمک بگیریم. ما بحث سرمایه گذاری را با کمک شما به جد دنبال خواهیم کرد. وی در ادامه افزود: یکی از مشکلات شهر ما بحث محله گرایی است، اگر بخواهیم شهر به رشد و توسعه کافی برسد باید رشد متوازن داشته باشد که زیربنای شهر پویاست. وی در پایان به ایجاد درآمدهای پایدار و برخی از مشکلات شهری اشاره نمود.

 

در بخشی از این دیدارعبدالرضا عباسی عضو منتخب شورای پنجم خطاب به نماینده گفت: همانور که میدانیم آرای مشارکت مردم در انتخابات در خمینی شهر بسیار بالا بود و این پشتوانه بزرگی برای شما و بار مسوولیت زیادی برای ماست. شما می توانید پرچم پرافتخار مشارکت مردم خمینی شهر را در مجلس و دولت بالا بگیرید و مطالبات مردم شهر را به گوش مسوولین کشوری برسانید.


وی در ادامه با اشاره به این موضوع که در تعیین بودجه ها خمینی شهر مورد تبعیض قرار گرفته است، گفت: مردم خمینی شهر مردم با فرهنگی هستند و بزرگان زیادی از این خطه جهانی شده اند. ما باید مسائل فرهنگی شهر را با توجه بیشتری پیگیری کنیم. هر چه در زمینه فرهنگ کار شود مسائل عمرانی بیشتر خودش را نشان خواهد داد.


امیر لطفی نیز طی بیاناتی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت امیرالمومنین در شب های قدر گفت: امیدواریم که در این شب ها علاوه بر اینکه تقدیر خوبی برای افراد رقم بخورد، تقدیر خوبی نیز برای شهر و کشورمان توسط مسوولین رقم بخورد. وی ادامه داد: انتخابات هرآنچه بود تمام شد و حال زمانیست که باید اصلاح طلبی و اصول گرایی جایش را به مردم گرایی بدهد. وی در ادامه به کرامات حضرت علی(ع) اشاره نمود و افزود: مشکلات و مطالبات در این شهر زیاد است، با توجه به تراکم جمعیتی بالا و عدم توازن امکانات در همه حوزه ها باید برای مردم بیشتر تلاش نمود. در بحث شهری برخی از مشکلات به صورت مقطعی حل شده اند. راه کارهای کوتاه مدت اگر چه مورد نیاز است اما کافی نیست. ما باید با برنامه ریزی درست نقاط ضعف و قوت شهر را شناسایی کنیم و با یک برنامه ریزی جامع حرکت کنیم. وی در مورد وجود خیرین در شهرستان افزود: وجود خیرین یک پتانسیل بزرگ در شهر است اما نباید باعث شود که نگاه سیستم های دولتی به شهر ما یک شهر خیلی متملک باشد و در حوزه بودجه ها آنچه در شان شهر ماست لحاظ نگردد.


کیانی عضو شورای شهر چهارم و پنجم نیز ضمن تقدر و تشکر از آقای ابحطی به خاطر حمایت از بسترسازی ها گفت: ما انتظار داریم که شما یک وقت ویژه ای به صورت ماهیانه را برای تعامل با اعضای شورا در نظر بگیرید.


در پایان صحبت های اعضای شورای شهر نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: امیدواریم که این جلسه که در ماه مبارک رمضان شروع شده مبنای کار خیر برای مردم باشد. توصیه من به اعضای شورای نظارت بر انتخابات این که بود که جذب حداکثری را در نظر بگیرند. وی با تاکید براینکه شورا حای کار سیاسی نیست گفت: شورا محل انجام کارهای عمرانی وآبادانی شهر است. معضل مهم ما معضل فرهنگی است و باید سمت وسوی جهت گیری ها به سمتی باشد که پایه اعتقادات مردم از دست نرود. ما نباید به دشمن جولان بدهیم و باید همین بودجه اندک را درست هزینه کنیم و اولویت بندی کنیم.


وی در ادامه گفت: ما باید عدالت اقتصادی و پرهیز از رانت خواری را در صدر برنامه های خود قرار دهیم. ما تلاش کردیم و کنگره ملی شهدا را در سطح ملی برگزار کردیم اما اینها کافی نیست، باید فرهنگ سازی را از خانه ها شروع کنیم. شهرداری و شورای شهر با جهت گیری های فرهنگی خیلی می تواند تاثیرگذار باشند. لادر و بام سبز مهم است اما باید در فضای فرهنگی استفاده شود.


ابطحی درباره جذب درآمدها افزود: جذب درآمدها باید از طرق مختلف پیگیری شود. سازمان همیاری طبق قانون به سازمان امور مالیاتی واگذار شده است، من همان زمان برای تعامل با این سازمان اقدام نموده ام و امیدواریم که یک جهش ببینیم، اما نظارت بر بودجه با شماست. مطالبات دانشگاه صنعتی را هم پیگیریم. در مورد طرح جامع خیلی پیگیری انجام شده است.


من از شهرداری و شورای شهر برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی تشکر می کنم و تلاش می شود با رایزنی به این حوزه کمک شود.

نصب 60 گلدان محیطی با استفاده ازطایرهای رنگی
نصب 60 گلدان محیطی با استفاده ازطایرهای رنگی

حدود 60 گلدان محیطی لاستیکی با هدف فرهنگسازی در مکان های تجمع زباله های خارج از وقت نصب شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، یکی از معضلات شهری خروج خارج از وقت زباله است که مشکلات زیادی را از جمله تهدید ایمنی سلامت شهروندان و نازیبایی گذرگاه ها و معابر شهری به همراه دارد.
یکی از وظایف شهرداری ها که نیاز به همکاری و مشارکت شهروندان دارد، جمع آوری زباله هاست. جمع آوری زباله در مناطق مختلف هر شب از ساعت 9 شب به صورت زوج و فرد انجام می گیرد. زباله های مناطق 1 و3 در روزهای فرد و زباله های مناطق 2و 4 روزهای زوج جمع آوری می شود.
نوراله کیانی در گفتگو با خبرنگار فرصت می گوید: خروج خارج از وقت زباله مشکلات مختلفی را ایجاد می کند در همین راستا برای حل این مشکل ابتدا همه پاتوق های زباله را شناسایی کردیم سپس در جهت فرهنگ سازی عمومی شکلک هایی را با شعار « زودتر از نُه، نَه» در این مکان ها نصب نمودیم.
کیانی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در زمینه استفاده از وسایل دور ریختنی و قابل بازیافت، افزود: لاستیک هایی که غیر قابل استفاده بود توسط نیروهای خدمات شهری از سطح شهر جمع آوری شد و بعد از رنگ آمیزی به صورت گلدان های محیطی در محل این پاتوق ها که اکثرا لب خیابان ها و کوچه های اصلی شهر بود، نصب شد.
وی در ادامه گفت: بعد از کاشت گل در این گلدان ها همشهریان استقبال خوبی از این طرح داشتند و حتی بعضی از همشهریان برای انجام این طرح جلوی مغازه ها و منازلشان پیش قدم شدند. این استقبال و مشارکت باعث شد که مسوولیت آبیاری و نگهداری این گلدان ها را به مغازه داران و اهالی محله ها واگذار کنیم.
وی در پایان از همه هنرمندان و صاحب نظران و شهروندان درخواست کرد تا نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه خدمات شهری با این معاونت به اشتراک بگذارند.

حضور پر شور شهروندان خمینی شهری در جشن ولادت کریم اهل بیت(ع)
حضور پر شور شهروندان خمینی شهری در جشن ولادت کریم اهل بیت(ع)

به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری جشن ولادت امام حسن مجتبی (ع) همزمان با شب ولادت آن امام بزرگوار در منطقه گردشگری لادر برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مراسم که با جشن گلریزان با همکاری خیریه اوتیسم همراه بود، اقشار مختلف مردم روزه دار، مسولین، شهردار وتعدادی از اعضای شورای فعلی وشورای پنجم شرکت داشتند.


براساس گزارش مذکور هنرمندان کشوری در این جشن به هنرنمایی پرداختند که اجرای زنده گروه موسیقی مجید اخشابی و اجراهای عارف جعفری (از هنرمندان افغان) و نیز برادران دوقلوی سعیدی از آن جمله بود.


شعر خوانی شاعرانی مانند برقعی (آیینی) و قدیمی (طنزپرداز) و اجرای نمایش توسط گروه چهرک از دیگر برنامه های جشن ولادت کریم اهل بیت بود.
شایان ذکر است سعید بیابانکی و خانم جلال آبادی مجریان این برنامه بودند.

سم پاشی عمومی فضای سبز شهردر 23 شب
مسؤول فضای سبز شهرداری:
سم پاشی عمومی فضای سبز شهردر 23 شب

مرحله اول سم پاشی عمومی شهر پایان پذیرفت.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این مرحله که از هشتم اردیبهشت ماه آغاز شده بود به مدت 23 شب متوالی از ساعت 22 الی 6 صبح خیابان های چهار منطقه با توربین 2000 لیتری سم پاشی شدند.

مسؤول فضای سبز شهرداری در این زمینه گفت: این سم پاشی عمدتاً برای کنترل آفات مکنده به خصوص شته های روی نارون، کاج، سرو، اقاقیا، پسیل زبان گنجشک، پسیل زیتون، انواع شپشک¬ها، سوسک برگخوار نارون و گروهی از چوبخوارها که در مرحله حساس به سم هستند، انجام شد.
قائدی افزود: در محلول استفاده شده از سموم استامی پراید، دیازینون و ایمیداکلپراید استفاده شد. همچنین علاوه بر سم برای بهتر پخش شدن محلول سمی روی سطح گیاه روغن دی جی به سموم اضافه گردید.
وی از محلول پاشی پرچین ها به وسیله کودهای NPK ، اوره، آهن و میکروم به منظور تقویت و مقاوم سازی گیاه به عنوان دیگر عملیات انجام گرفته در مرحله اول نام برد.
گفتنی است در این عملیات جمعاً 188 کیلوگرم کود استفاده شده است.

درختان مقاوم به خشکی به شهر آمدند
درختان مقاوم به خشکی به شهر آمدند

از ابتدای سال جاری تا کنون واحد فضای سبز شهرداری اقدام به کاشت انواع درختان و درختچه های زینتی سازگار با شرایط آب و هوایی و مقاوم به خشکی و آفات نموده است. مسؤول واحد فضای سبز شهرداری با اعلام این خبر افزود: تعداد 7 هزار اصله درخت و 15 هزار اصله درختچه در پارکها، میادین، بلوارها و خیابان های سطح شهر کاشته شده است.


قائدی گفت: این درختان و درختچه ها شامل انواع مختلفی از جمله سرو تبری، توت زینتی، ابریشم ایرانی، زیتون تلخ، نارون پیوندی، رزماری، سروخزنده، زرشک، پیروکانتا و یوکا می باشند.

ترکیب اعضای پنجمین شورای شهر خمینی‌شهر مشخص شد
ترکیب اعضای پنجمین شورای شهر خمینی‌شهر مشخص شد

همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، مردم خمینی شهر از بین داوطلبان 9نفر را راهی شورای پنجم شهر کردند.
براساس نتایج به دست آمده اسامی منتخبان به شرح زیر است:
1- اکبر حاجی حیدری ورنوسفادرانی با 26153 رای

2- داود وطن€خواه با 21828 رای

3- عبدالله کیانی 18812 رای

4- منیژه مردانی 14418 رای

5- امیر لطفی فروشانی 14199 رای

6- عبدالرضا عباسی 12944 رای

7- حسین رحیمی 12792 رای

8- حسین غفوری اسفریزی 12615 رای

9- محمدعلی پورشریعت 12359 رای

همچنین اسامی اعضای علی البدل شورای پنجم به شرح ذیل می باشد:

۱۰- آقای قدمعلی ابراهیمی نیا نام پدر حسین دارای ۱۱۹۳۲رأی    

۱۱- آقای قاسم شیروی خوزانی   نام پدرغلامعباس   دارای ۹۸۳۴ رأی    

۱۲- آقای احمد گودرزی   نام پدربهمن  دارای ۹۶۸۳رأی        

۱۳- آقای سیداصغر مجیدی  نام پدرسیدابوالفضل   دارای ۹۴۴۶ رأی    

۱۴- خانم شیرین باقری ورنوسفادرانی  نام پدرامراله   دارای ۸۶۲۸ رأی    

۱۵- آقای سیدعلی مجیدی   نام پدرسیدمحمود   دارای ۸۵۶۶ رأی   

به زودی عملیات عمرانی 4 محله منظریه آغاز می شود
به زودی عملیات عمرانی 4 محله منظریه آغاز می شود

مراحل زیرسازی، آسفالت و جدول گذاری 4 محله منظریه آغاز می شود.به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین شهردار ضمن اعلام این خبر، گفت: این عملیات از محله سه شروع می شود و از همشهریان محترم تقاضا می کنم در صورتی که محله شان نیاز به انشعابات دارد سریعا سفارش دهند چرا که پس از اجرای آسفالت محله ها مجوز حفاری صادر نمی گردد.

علی اصغر حاج حیدری افزود: عملیات آسفالت، زیرسازی و جدول گذاری کندروی بلوار شهید عموشاهی به پایان رسیده است. همچنین عملیات عمرانی پارک شهروند 90 درصد پیشرفت داشته و تا 20 روز آینده فضای سبز آن نیز تکمیل خواهد شد.

روشنایی بلوارآیت اله صدوقی به میدان امام رضا(ع) رسید
روشنایی بلوارآیت اله صدوقی به میدان امام رضا(ع) رسید

17 اصله پایه روشنایی 10متری دربخش جدید بلوار آیت اله صدوقی نصب شد. مسول تاسیسات شهرداری خمینی شهر با اعلام این خبر گفت:این پایه ها در700 متر طول جدول میانی این بلوار با مشارکت امور برق شهرستان خمینی شهر وشهرداری نصب گردید. مهندس رفیعی افزود: چراغ های این پایه ها دوطرفه بوده وبرای اولین باردرخمینی شهر از نوع ال،یی ، دی می باشد. گفتنی است طی چند روز گذشته همچنین فضای سبزمیدان امام رضا(ع) درتقاطع بلوار شهید صدوقی وباغبان اجرا شد.وخاکریزی جدول میانی هم برای اجرای درختکاری انجام گرفت.

صفحه 1 از 93