امروزيكشنبه, 27 اسفند 1396-- Sunday Mar 18 2018

ساعت 05:28:50

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:26:53

اهدای 15 هزار اصله درخت به شهروندان
اهدای 15 هزار اصله درخت به شهروندان

به همت واحد فضای سبز شهرداری 15 هزار اصله نهال، درختچه و درخت به مناسبت روز درختکاری میان شهروندان توزیع شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، این درختان طی روزهای 15 و 16 اسفند بین شهروندان، برخی ادارات و مدارس و همچنین دوستداران محیط زیست توزیع شد.

گفتنی است شهرداری با توجه به کمبود منابع آبی، درختانی نظیر کاج، نوش، زالزالک، داغداغان، زبان گنجشک، اقاقیا، زیتون تلخ و توت زینتی را که غالبا در برابر خشکی مقاوم هستند، تقدیم شهروندان کرد.

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی برگزار شد+ تصویر
به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری
همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی برگزار شد+ تصویر

همایش پیاده روی خانوادگی به همت سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این همایش که هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان و پلیس راهور شهرستان نیز در آن همکاری داشتند، مردم و مسئولان در فضایی پر شور و نشاط پیاده روی را از زمین اسکیت پارک پیروزی شروع کردند و مسیر را به سمت بلوار جمهوری، میدان قدس، میدان آزادی، دنباله نهر گاردر و بلوار منتظری ادامه دادند و در مقابل باغ بانوان به اتمام رساندند.

پس از اتمام پیاده روی، جشنی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا برگزار و در آن نمایش و موسیقی زنده توسط هنرمندان خمینی شهری اجرا شد. اجرای مسابقه ورزشی و نیز قرعه کشی از شرکت کنندگان در پیاده روی از دیگر برنامه های این مراسم بود.


 

 

گفتنی است شهردار، مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، رییس شورای شهر و اکبر حاج حیدری عضو شورای شهر و تنی چند از مسؤولان شهر نیز در این مراسم حضور داشتند.


شهردار در سخنرانی خود در این مراسم ضمن تبریک روز زن خطاب به شهروندان گفت: خدا را شکر می کنم که به همت اعضای شورای شهر حرکتی را با حمایت شما مردم در این شهر شروع کردیم که طی این چند روز به اوج رسید. فرزندان شما چند شبانه روز نخوابیده اند تا ما بتوانیم شهر را آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی و شهروندان کنیم.


علی اصغر حاج حیدری افزود: بنده از آقای مهندس موسوی مدیرعامل سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی و همکاران ایشان تشکر می کنم که انصافا تمام قد در حال برنامه ریزی برای ایام نوروز هستند. پیشنهاد می کنم ایام نوروز مسافرت نروید چرا که برنامه های خوبی در شهر داریم.


وی به برنامه های فرهنگی و شاد روزانه در منطقه گردشگری لادر در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: منطقه بام سبز هم آماده شده است و دعوت می کنم حتما از آن جا بازدید کنید. همچنین در خانه های سرتیپ سدهی، مجیر و پارک ها برنامه های جالبی برگزار می شود.


شهردار ضمن اشاره به پخش برنامه هایی در خصوص خمینی شهر در صدا و سیما ادامه داد: میدان آزادی را یک شبه ساماندهی و زیباسازی نمودیم. ساماندهی میدان شهدا و احداث میدان امام حسن(ع) و روشنایی میدان کاج از دیگر اقدامات شهرداری برای آماده کردن شهر برای استقبال از بهار است.


حاج حیدری افزود: بافت فرسوده زیادی داریم ولی همه دست به دست هم داده ایم تا شهر را بسازیم. برنامه ریزی که شهرداری و شورای شهر انجام داده، خدمات برای کل شهر است. این برنامه ریزی به گونه ای است که ظرف سه سال آینده همه شهر از امکانات رفاهی، تفریحی، عمرانی و ... برخوردار می شوند.


وی با اعلام این که 90 درصد فعالیت عمرانی در منظریه انجام شده است اضافه کرد: تمام تلاش ما این است که قولی که در این رابطه داده ایم، عملی شود.
حاج حیدری از اجرای برنامه های هنری فرهنگی توسط هنرمندان خمینی شهری ابراز خوشحالی کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم هنرمندان و دیگر متخصصین را خودمان پرورش دهیم و بتوانیم وسعت برنامه هامان را زیاد کنیم.

عکاس: سعید بیگی

 

شهرداری اصفهان اداره ای برای ارتباط باشهرهای همجواردایرمی کند
شهرداری اصفهان اداره ای برای ارتباط باشهرهای همجواردایرمی کند

"اداره هماهنگی روابط شهری" به ادارات شهرداری اضافه می€شود . به گزارش فرصت آنلاین مدیر هماهنگی و نظارت بر امور مناطق و سازمان€های شهرداری اصفهان با اعلام این تصمیم گفت: اداره هماهنگی روابط شهری وظیفه بررسی روابط شهر اصفهان با شهرهای همجواررا برعهده خواهد داشت.بهروز نصر آزادانی افزود: با توجه به اینکه مدیریت هماهنگی و نظارت بر امورمناطق و سازمان€ها باید رابطه شهرداری اصفهان با شهرهای همجوار و سایر دستگاه هایی که در حیطه مدیریت شهری فعال هستند را هماهنگ کند، اداره€جدید با عنوان «اداره هماهنگی روابط شهری» در نظر گرفته شده است.وی افزود: مسایل زیادی همچون حمل و نقل بین دو شهر، زیبایی ورودی€های شهر برای رفت و آمد مردم و ساخت و سازها بین شهرها مغفول واقع شده که با تشکیل این اداره سعی می€کنیم در راستای رفع مشکلات اقدام و برنامه €ریزی€های لازم را انجام دهیم. مدیر هماهنگی و نظارت بر امور مناطق و سازمان€های شهرداری اصفهان ادامه داد: برخی از برنامه€ها و طرح€های شهرداری مستلزم همکاری چند جانبه سازمان€ها و مناطق است که مدیریت هماهنگی و نظارت، زمینه تحقق برنامه€ها را با برگزاری جلسات فراهم می€کند.

نمایشگاه ساخت وسایل با مواد دورریختنی در خانه مجیر برگزار شد
نمایشگاه ساخت وسایل با مواد دورریختنی در خانه مجیر برگزار شد

به گزارش خبرنگارفرصت آنلاین مربیان مهد کودک و پیش دبستانی مائده به منظورترویج فرهنگ تفکیک زباله ازمبدا، وسایلی را که نونهالان این مهد کودک با وسایل دورریختنی ساخته بودند درخانه مجیربه نمایش درآوردند. در حاشیه این نمایشگاه، جشنواره غذاهای سنتی مهد مائده به مناسبت دهه فجرنیز برگزار شد.

پیش بینی احداث زمین های ساحلی در پارک ساحلی
پیش بینی احداث زمین های ساحلی در پارک ساحلی

چندین زمین ورزشی درطول پارک ساحلی منظریه احداث خواهد شد. معاون عمرانی شهرداری خمینی شهر در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار فرصت آنلاین گفت : دراین منطقه زمین های والیبال و فوتبال وبسکتبال و دو ومیدانی، مینی گلف و اولین پیست دوچرخه سواری شهردر نظر گرفته شده است . خلیلی افزود: احداث زمینهای والیبال، فوتبال و هندبال ساحلی نیز به دلیل تقاضای ورزشکاران و وجود استعداد در این رشته ها و موفقیت های قبلی تیم های ساحلی شهر در دستورکار احداث در طول این پارک می باشد.

بیش از 400 نفر درهمایش دوچرخه سواری خمینی شهر شرکت کردند
بیش از 400 نفر درهمایش دوچرخه سواری خمینی شهر شرکت کردند

همایش بزرگ دوچرخه سواری به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در این همایش که شهردار، معاون خدمات شهری، معاون خدمات موتوری و حاج حیدری، وطنخواه و عباسی -از اعضای شورای شهر- و سایر مسؤولین حضور داشتند بیش از 400 نفر از شهروندان شرکت کردند.
دوچرخه سواران مسیر باغ بانوان، میدان آیت ا... صهری، میدان آزادی، میدان امام، میدان 22 بهمن، چهار راه دولت، میدان امام حسن مجتبی(ع)، میدان شهدا را پیمودند و از طریق مسیر سه راه شهید رجایی، میدان آزادی، میدان آیت ا... صهری به باغ بانوان بازگشتند.
این اولین همایش دوچرخه سواری در سال جاری بود و در آن پس از قرعه کشی به 5 نفر دوچرخه و به 10 نفر دیگر وسیله ورزشی اهدا شد. همچنین شهردار دوچرخه ای را به دختری که به همراه پدرش به همایش آمده بود، هدیه داد.
با توجه به تبلیغات محیطی و اطلاع رسانی در مدارس استقبال از این همایش نسبت به سال های گذشته بیشتر بود و از بچه های 10 ساله تا پیرمردهای 70 ساله در همایش دوچرخه سواری حضور داشتند.
اجرای نمایش خیابانی توسط گروه چهرک با موضوع مباحث شهروندی و همچنین اجرای موسیقی از دیگر برنامه های این همایش بود.
مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری هدف از این همایش را ایجاد شور و نشاط اجتماعی عنوان کرد و افزود: نظر شهردار و اعضای هیات مدیره سازمان بر این است که چنین همایش هایی ماهانه برگزار شود. به همین منظور قصد داریم یک ماه همایش پیاده روی خانوادگی و ماه بعد آن همایش دوچرخه سواری برگزاری کنیم.
سیدمحمدهادی موسوی افزود: همایش دوچرخه سواری یک فرهنگسازی برای استفاده از وسایل نقلیه ای است که هوا را آلوده نمی کنند و به سلامت شهروندان کمک می کنند.
وی افزود: این فرهنگسازی باید از مدارس آغاز شود و بسیاری از افرادی که در همایش شرکت کردند نیز دانش آموزان مدارس بودند.
گفتنی است سازمان رفاهی تفریحی طبق برنامه همایش پیاده روی خانوادگی را در روز 18 اسفندماه سال جاری برگزار می کند.

همایش دوچرخه سواری برگزار می شود
همایش دوچرخه سواری برگزار می شود

به مناسبت دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، همایش بزرگ دوچرخه سواری در خمینی شهر برگزار می شود. به گزارش فرصت آنلاین؛ این همایش توسط سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر، روز جمعه ۶بهمن€Œ ماه از ساعت ۸:۳۰ صبح از باغ بانوان خمینی شهرشروع می گردد. در برنامه مذکورآقایان 1۲سال به بالا می توانند شرکت کنند . لازم به ذکر است درپایان همایش دوچرخه سواری برنامه های شاد اجرا وجوایزی نیزاهدا می شود.

 شهرداری آمادگی دارد فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند
شهردار خمینی شهردر شورای آموزش و پرورش:
شهرداری آمادگی دارد فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند

جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور نماینده، سرپرست فرمانداری، بخشدار، شهردار و رییس آموزش و پرورش در محل این اداره تشکیل شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین علی اصغر حاج حیدری در این نشست گفت:: شهرداری این آمادگی را دارد که فضاهای آموزشی را بهینه سازی کند. مثلا ما قبلا پیشنهاد داده بودیم که که مدرسه بتول عسگری و مدرسه گل نرگس (خیابان شهید رجایی) را به شهرداری واگذار کنید تا ما 5 مدرسه خوب به شما تحویل دهیم. مدرسه بتول عسگری دارای 2000 متر زمین با ارزش بالاست ولی نیاز به بازسازی دارد. وی افزود: می توان با مالکین اراضی که در طرح جامع واقع شده اند وارد مذاکره شد و توان ریالی یا ملکی به دست آورد تا عملا مشکل آموزش و پرورش حل شود. شهردار همچنین در خصوص 5 درصد عوارض سهم آموزش و پرورش گفت: 343 فقره صدور پروانه در شهرداری در یک سال گذشته وجود داشته که در نتیجه آن بیش از 115 میلیون تومان به حساب خزانه آموزش و پرورش به عنوان عوارض واریز شده است. حاج حیدری علت کم بودن این رقم را کاهش صدور پروانه اعلام کرد و اشاره نمود: در مورد ساخت و سازهایی که معافیت از عوارض داشتند کلیه حقوقی که به شهرداری تعلق می گرفت حذف شد ولی حقوق آموزش و پرورش پرداخت گردید که نمونه آن بیمارستان ساعی است.

صفحه 1 از 101