امروزدوشنبه, 11 ارديبهشت 1396-- Monday May 01 2017

ساعت 06:09:10

آخرین به روز رسانی : دو شنبه 08:10:53

قطار عمران همچنان بر روی ریل
قطار عمران همچنان بر روی ریل

شهردار قول داد طرح های نیمه تمام شهرداری و شورای دوره چهارم ظرف سه ماه آینده تکمیل گردند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین علی اصغر حاج حیدری در خصوص طرح های منطقه یک شهرداری گفت: سالن شهدای خوزان در حال افتتاح است. عملیات روبنایی آن تمام و کف پوش خریداری شده و در حال نصب است. همچنین زیرسازی، جدول و آسفالت محوطه بیرونی و خیابان اصلی در حال انجام است و ظرف 15 روز آینده این سالن تحویل ورزشکاران شهر می شود.
وی افزود: عملیات خیابان مرکزی نیز تا 3 ماه آینده تمام می شود. در پارک سلامت در منطقه اندوان نیز، خاک برداری جدول سنگی و روشنایی اجرا شده است و اکنون فضای سبز آن در حال تکمیل است و تا یک ماه آینده افتتاح می شود.
شهردار از تکمیل فضای سبز میدان امام رضا (ع) به عنوان یکی از طرح های منطقه دو نام برد و افزود: پس از پایان یافتن آزادسازی های بلوار شهید صدوقی، فضای سبز و روشنایی آن هم آغاز شده و پیمانکار برای انجام بلوک فرش پیاده روها اقدام نموده است.
حاج حیدری همچنین از تکمیل خیابان آیت ا... احمدی حدفاصل بلوار توحید به سفیر امید و تمام شدن گام دوم بام سبز تا سه ماه آینده خبر داد.
وی با اشاره به این که زمین های دو سرای محله در منطقه سه تحویل مسکن و شهرسازی شده افزود: مجتمع فرهنگی نیلفروش زاده هم تکمیل شده و باید تجهیزات در آن قرار گیرد.
گفتنی است یک طبقه از این مجمتع 4 طبقه برای مهارت آموزیوایجاداشتغال به فنی و حرفه ای تعلق خواهد گرفت و بقیه صرف امور فرهنگی، کتابخانه و سالن مطالعه خواهد شد.
شهردار ضمن تشکر از مردم منظریه که 25 سال در قبال مشکلات این شهرک صبوری نموده اند تصریح کرد: خدمات رسانی در منظریه سال ها به تعویق افتاده بود و سرانجام با محوریت استاندار و تلاش مسؤولین شهر حل شد. امروز گام اول را با زیرسازی، آسفالت و جدول کشی قسمت کندروی بلوار عموشاهی آغاز نمودیم.
حاج حیدری از مردم منظریه خواست که باز هم صبوری کنند تا در این چند ماه باقیمانده از کار دوره چهارم، تعهدات شهرداری و همچنین مسکن و شهرسازی انجام شود. وی همچنین از آسفالت محله 3 و نیز اتمام فضای سبز پارک شهروند در آینده ای نزدیک خبر داد.

باغ بانوان شهر درچه افتتاح شد
باغ بانوان شهر درچه افتتاح شد


روز گذشته باحضورمسولین استانی و شهرستانی و شهر درچه از جمله استاندار، فرماندار ، نماینده شهرستان،امام جمعه ،شهردار واعضایشورای اسلامی شهردرچه،اولین باغ بانوان شهر درچه با مساحت حدود 14 هزار متر مربع افتتاح شد.


مسؤول روابط عمومی شهرداری درچه در گفتگو با فرصت آنلاین با اشاره به این که عملیات احداث این باغ از سال 93 آغاز شده بود افزود: این باغ دارای امکاناتی از قبیل پیست دوچرخه سواری، زمین چند منظوره، محوطه ویژه اسباب بازی کودکان، زمین ماسه بازی، مجموعه کالسکه عشق، آبنمای مجموعه مادر و فرشته، وسایل ورزش های تنیس روی میز و فوتبال دستی، باغ میوه ای جهت آموزش، گلخانه آموزشی و تکثیر گل و گیاهان و کتابخانه گلخانه ای جهت مطالعه می باشد.
گفتنی است استاندار در این مراسم اعلام کرد این مجموعه، بیست و هفتمین باغ بانوانی است که در استان اصفهان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

تکمیل طرح های ناتمام تا پایان دوره جاری
شهردار در جلسه هماهنگی امور عمرانی و خدماتی تاکید کرد؛
تکمیل طرح های ناتمام تا پایان دوره جاری

اولین جلسه هماهنگی امور عمرانی و خدماتی شهرداری در سال جدید، با حضور شهردار، معاونت های عمرانی، خدماتی و مالی شهرداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین در این جلسه بیش از 10 طرح در اولویت تکمیل تا پایان دوره چهارم شورا و شهرداری قرار گرفتند.
معاون عمران شهرداری در این رابطه گفت: آغاز عملیات عمرانی مرحله اول شهرک منظریه، افتتاح ورزشگاه شهدای خوزان معروف به سالن مدیرت بحران، تکمیل نهایی خیابان شهید صدوقی و پارک شهروند منظریه از جمله این طرح هاست.
خلیلی با اشاره به تکمیل فضای سبز میدان های امام علی (ع) دستگرد و امام رضا(ع) تا پایان این دوره افزود: روشنایی چهارباغ لادر نیز کامل می شود. همچنین بلوار آیت اله احمدی (ره) از پیچ بلوار توحید به سمت سفیر امید احداث خواهد شد.
گفتنی است تکمیل پارک سلامت محله اندان و مرحله اول خیابان مرکزی، حدفاصل خیابان های امام شمالی و شریعتی شمالی نیز از موضوعات مورد تاکید شهردار در این جلسه بود.
همچنین برنامه ریزی برای عملیات عمرانی بام سبز به جلسه ای جداگانه موکول شد.

روزهای پرجنب و جوش گردشگری خمینی شهر
روزهای پرجنب و جوش گردشگری خمینی شهر

سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر با مساعدت شهرداری به منظور جذب گردشگر و فراهم ساختن برنامه های تفریحی برای شهروندان و مسافران با برنامه ریزی های انجام شده پذیرای هزاران گردشگر در نوروز 1396 بود. مدیرعامل سازمان رفاهی تفریحی شهرداری با اعلام این مطلب بخشی از اقدامات انجام گرفته در این ایام را به این شرح اعلام کرد:


-  نصب 3 اتاقک در بلوار الغدیر و امامزاده سید محمد(ع) جهت راهنمایی و هدایت مسافران به جاذبه های شهر و ثبت نام برای اسکان در خمینی شهر

-  نصب 40 تابلوی موقت جهت نما برای جذب گردشگر به اماکن تاریخی و گردشگری در محورهای بلوار الغدیر، میدان استقلال، بلوار آزادگان، امامزاده سید محمد، آتشگاه، ورودی تیرانچی، ورودی بختیار دشت و در مسیر مناطق مورد هدف در خیابان های شهر

- چاپ تعداد 10 هزار نسخه نقشه گردشگری و توزیع بین شهروندان و مسافران

€- چاپ3 هزار نسخه کتابچه راهنمای گردشگری دو زبانه و توزیع بین مسافران و شهروندان

- تهیه 35 فیلم کوتاه تبلیغی از جاذبه ها و انتشار در فضای مجازی

€- اطلاع رسانی بر خط (آنلاین) از برنامه از طریق کانال اختصاصی و گروه های مجازی فعال در شهر

- چاپ عکس منطقه گردشگری چشمه لادر روی جلد مجله کشوری اقتصاد گردشگری

- گماردن 13 راهنمای گردشگری در مناطق هدف و تعدادی راهنمای مسافر نوروزی در اماکن و ورودی های طرف قرارداد در هر روز 28 نفر در دو شیفت کاری

- قراردادن حدود 50 تابلوی طراحی شده و عکس از اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری شهرستان در خانه مجیر، بام سبز و خانه ذهتاب

-  اجرای نمایش خیابانی 70 مورد

€-  جرا ی موسیقی سنتی 20 مورد

- چیدن سفره هفت سین در اماکن مختلف شهر 10 سفره

€- دایرکردن نمایشگاه صنایع دستی و سوغات روزانه در خانه مجیر و سرتیپ

- گرفتن عکس اختصاصی از برنامه ها 11 هزار شات

- راه اندازی پیک نوروزی

- افتتاح خانه هنرمندان

- برگزاری جشن سبزه برتر  

- برگزاری جشن سیزده بدر با 3 برنامه 3 ساعته

 اجرا ی مسابقه ورزشی در لادر از دوم تا 13 فروردین، روزانه 10 مسابقه با جایزه و در مجموع 120 مسابقه با همکاری هیات ورزش های همگانی

آمار بازدیدکنندگان از جاذبه های خمینی شهر 67 درصد افزایش یافت+ تصویر
در تعطیلات نوروز 96
آمار بازدیدکنندگان از جاذبه های خمینی شهر 67 درصد افزایش یافت+ تصویر

نوروز امسال شمار بازدیدکنندگان از جاذبه های تاریخی و طبیعی خمینی شهر از مرز 178 هزار نفر گذشت. مسئول نمایندگی میراث فرهنگی در خمینی شهر ضمن اعلام این خبر به فرصت آنلاین گفت: بازدیدکنندگان از جاذبه های گردشگری نسبت به سال گذشته 61/6درصد (شصت و یک و شش دهم درصد) افزایش داشته اند.

حبیبی در ادامه پربازدیدترین نقاط گردشگری خمینی شهر را به ترتیب امامزاده سید محمد (ع)، چشمه لادر، خانه سرتیپ و خانه مجیر اعلام کرد و افزود: اضافه شدن بام سبز به جاذبه های خمینی شهر در آستانه نوروز امسال رونق بیشتری به صنعت گردشگری خمینی شهر بخشید و آمار بازدیدکنندگان را تا 7 هزار نفر افزایش داد.

به گفته وی نوروز امسال قریب به 90 هزار نفر برای زیارت راهی امامزاده سیدمحمد (ع) شدند و نزدیک به 70 هزار نفر نیز از طبیعت پاک چشمه لادر استفاده کردند. 4 هزار و 700 نفر از خانه سرتیپ بازدید کردند و 4 هزار نفر به بازدید از خانه مجیر آمدند.

حبیبی همچنین تعداد بازدیدکنندگان از عصارخانه، خانه زهتاب و برج کبوتر دستگرد را به ترتیب 2805، 887 و 530 نفر عنوان کرد و گفت: آمار بازدیدکنندگان از جاذبه های گردشگری در بازه زمانی 26 اسفند تا 13 فروردین با نوسان روبرو بود و به عنوان مثال تعطیلی اماکن تاریخی در روز 13 فروردین آمار بازدیدکنندگان را در این روز با کاهش مواجه کرد.

وی شلوغ ترین روز آستانه امامزاده سیدمحمد (ع) را 30 اسفند و لحظات تحویل سال اعلام کرد و گفت: در این روز 15 هزار نفر در این مکان حضور یافتند. حبیبی همچنین تعداد زائران امامزاده در روز 13 فروردین و آخرین روز از تعطیلات را 13 هزار و 500 نفر عنوان کرد.

بر اساس همین گزارش، شلوغ ترین روز لادر، آخرین روز از تعطیلات و روز طبیعت با تعداد 12 هزار نفر طبیعت دوست بود. بام سبز نیز در این روز شاهد بیشترین بازدید کننده بود.
مسئول نمایندگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در خمینی شهر، آمار کسانی که نوروز امسال، خمینی شهر را برای اقامت برگزیده اند بالغ بر 15 هزار نفر اعلام کرد و گفت: امسال آمار اقامت کنندگان در خمینی شهر 7/4 (چهار و هفت دهم درصد) نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

حبیبی شلوغ ترین روز از نظر اقامت کنندگان در خمینی شهر را دوم فروردین با تعداد 1555 نفر اقامت کننده عنوان کرد.

گفتنی است رتبه استانی خمینی شهر از نظر جذب گردشگر در نوروز 96 هنوز اعلام نشده است. این شهرستان در نوروز 95 حائز رتبه پنجم شده بود.

نهمین جشنواره انتخاب سبزه برتر
سازمان رفاهی تفریحی شهرداری خمینی شهر برگزار کرد:
نهمین جشنواره انتخاب سبزه برتر

نهمین جشنواره انتخاب سبزه برتر به همت سازمان رفاهی تفریحی شهرداری و با حضور بی نظیر مردم خمینی شهر و برخی مسوولین شهر،10 فروردین ماه در مجموعه فرهنگی باغ بانوان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فرصت، در دهمین روز از بهار طبیعت خمینی شهر شاهد نمایش هنر سبزه های نوروزی بود. این برنامه از ساعت 8 صبح با تحویل سبزه های شرکت کنندگان آغاز و تا ظهرهنگام ادامه یافت.

دبیر جشنواره درباره هدف از برگزاری این جشنواره به خبرنگار فرصت گفت: کاشتن سبزه عید به صورت نمادین و €شگون از روزگاران کهن، در همه خانه€Œها و در بین همه خانواده€Œها مرسوم بوده است و هدف سازمان رفاهی تفریحی از برگزاری اینگونه جشنواره ها نمایش توانمندی بانوان خمینی شهری همچنین ایجاد شادی و نشاط اجتماعی در بین مردم می باشد. وی در ادامه افزود: امسال در مقایسه با سال های گذشته تعداد آثار بیشتری در جشنواره شرکت داده شده است. حدود 83 سبزه داروی شده و از این تعداد به 13 اثر به مناسبت سیزده روز عید هدایایی اهدا گردید.

علیرضا پیمانی ضمن اشاره ای کوتاه به برنامه های اجرا شده در ایام نوروز گفت: برنامه های متنوعی در ایام نوروز برگزار شد که انشااله با برگزاری سه جشن در یک روز، روز سیزدهم فرودین در منطقه گردشگری لادر و بام سبز برنامه های عیدانه سازمان را به پایان می بریم.

محمد رضا تاج میر داور جشنواره نیز در گفتگو با خبرنگار فرصت با اعلام این موضوع که سطح جشنواره نسبت به سال های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است ، گفت: گزینه های مدنظر برای داوری این جشنواره زیبا سبز شدن و یکدستی سبزه، تنوع بذر، استفاده از المان های شهری، ملی، مذهبی و سنتی بوده است.

از برنامه های اجرا شده در این برنامه می توان به اجرای نمایش، موسیقی سنتی و بخش کودک و در پایان اهدای جوایز اشاره نمود.

برگزیدگان این جشنواره به ترتیب سید حیدر نوربخش، مینا مجیری، فاطمه جعفری، زهرا جعفری، ام البنین مهدیان، مهین عموشاهی، مریم لطفی، راضیه پریشانی، اکرم رضایی، مرضیه پریشانی، شیرین حاج هاشمی، زهره آقاکوچکی و طاهره عباسیان می باشند.

دلبری های لادر ادامه دارد
افزایش 18 درصدی آمار گردشگرانی که به خمینی شهر می آیند
دلبری های لادر ادامه دارد

به گفته دبیرخانه ستاد سفرهای نوروزی استان تعداد گردشگرانی که در تعطیلات نوروزی امسال از جاذبه های گردشگری خمینی شهر بازدید کرده اند نسبت به سال گذشته 15 تا 18 درصد افزایش داشته است. هارونی ضمن اعلام این خبر به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: از میان اماکن تاریخی و مناطق طبیعی خمینی شهر همچنان منطقه گردشگری لادر از لحاظ جذب گردشگر در صدر قرار دارد و با بخش هایی که هر چند وقت یکبار به آن اضافه می شود همچنان از همه دلبری می کند. لادر که مرحله اولش در آستانه نوروز 93 افتتاح شد در نوروزهای بعدی نیز برای همشهریان و گردشگران حرف های تازه ای برای گفتن داشت. گشایش چهارباغ لادر در اسفندماه 95 دلیلی بر این مدعاست.

عکاس: عباسعلی ماندگاری

البته فعالیت های شهرداری خمینی شهر در رونق بخشی به صنعت گردشگری تنها به لادر ختم نشده است بلکه در دو سه ساله اخیر شهرداری با همکاری نمایندگی میراث فرهنگی در شهرستان، نوروز هر سال یک جاذبه جدید برای همشهریان و گردشگران به ارمغان آورده است که از جمله آنها می توان به افتتاح بام سبز و خانه هنرمندان در نوروز امسال اشاره کرد. افتتاح عصارخانه در نوروز 95 نیز از این جمله است.

مجوز گردشگری منطقه لادر صادر شد
مجوز گردشگری منطقه لادر صادر شد

پس از ارائه مجوز گردشگری منطقه لادر به خمینی شهر با حضور مسوولان کشوری و استانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در روز چهارم فروردین، پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث اصفهان نوشت: «معاون امور سرمایه گذاری و طرح های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در زمینه چگونگی احداث مجتمع تفریحی و گردشگری چشمه لادر شهرستان خمینی شهر گفت: مجوز احداث منطقه تفریحی و گردشگری چشمه لادر در قالب منطقه نمونه گردشگری پس از تهیه طرح های اولیه و تصویب در کارگروه فنی معاونت سرمایه گذاری اداره کل و سپس تصویب در کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی استان اصفهان صادر شده است.
حمید امینی افزود: بر اساس این مجوز شهرداری خمینی شهر به عنوان سرمایه گذر طرح می تواند با حمایت این اداره کل نسبت به تاسیس واحدهای اقامتی و تفریحی و پذیرایی در این مجموعه گردشگری اقدام نماید.»

صفحه 1 از 92