امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 22:26:02

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آموزش قرآن تا سطح لیسانس

سه شنبه, 12 بهمن 1389 ساعت 09:56 کدخبر :506
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

مجتمع عالی آموزشهای قرآن کریم با نظارت و حمایت سپاه خمینی شهر با هدف برگزاری دورههای تربیت مربی قرآن در سطوح سه گانه در سال 82 پایه گذاری گردید.
دوره های این مرکز هر ساله با شروع سال تحصیلی (مهرماه) با شرایط داشتن حداقل دیپلم و قبولی در آزمون

ورودی  ویژه خواهران تا سقف 100 نفر آغاز به کار می کند و در سطح یک، افراد برای مربیگری روانخوانی و در سطح دو برای مربیگری تجوید و در سطح 3 برای مربیگری ترجمه و شرح آیات و مفاهیم قرآن آموزش داده میشوند که تا سطح 3 معادل لیسانس واحدهای تخصصی دانشگاهی را طی مینمایند و به دلیل تسلط و توانمندی فارغ التحصیلان، عمدتاً در مراکز قرآنی استان و شهرستان جذب و بکارگیری می شوند.
در حال حاضر دهمین دوره از سطح یک در حال اجراست و تاکنون460 نفر فارغالتحصیل شده اند و ششمین دوره از سطح دو که به فارغ التحصیلی 310 نفر انجامیده و در چهارمین دوره از سطح سه هم 83 نفر فارغالتحصیل شده اند.
شرکت در دوره تربیت مربی قرآن در این مرکز برای عموم آزاد بوده و با پرداخت حداقل شهریه (ترمی 25 هزار تومان) مشغول به تحصیل میشوند. با توجه به تخصصی بودن دروس ارائه شده در این مرکز، رایزنی جهت گرفتن مجوز از وزارت علوم و ارائه مدرک دانشگاهی معتبر صورت گرفته و نتایجی مطلوب داشته است ولی در حال حاضر مدرک و گواهی ارائه شده در مراکز سپاه و سایر مراکز قرآنی استان و شهرستان مورد تأیید و پذیرش می باشد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید