امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 12:33:19

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ديدار رئيس جديد اداره آموزش و پرورش با امام جمعه؛

آموزش و پرورش خميني شهر جای تبلیغات و حرکتهای انتخاباتی نیست

سه شنبه, 03 خرداد 1390 ساعت 09:55 کدخبر :1260
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : خبرنگار

 

رئيس جديد اداره آموزش و پرورش با حجت الاسلام والمسلمین سالمی امام جمعه خمینی شهر دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار امام جمعه ضمن تأکید به حرکت در خط ولایت فقیه، اصول نظام و ارزشهای انقلاب تصریح کرد: انتظار من از مدیریت جدید آموزش و پرورش شهرستان اجرای طرح های فرهنگی مهم در این حوزه، دلجویی از معلمان و همکاران فرهنگی، مبارزه با خرافات و اجرای طرح ها و دوره های آموزشی در بین دانش آموزان می باشد.وی در ادامه گفت: تأکید به اجرای این مسائل، قطعاً دیدگاه شخص نماینده شهرستان نیز می باشد و مسلماً دیدگاه شخص فرماندار هم هست؛ ما به عنوان مسؤولین ارشد شهرستان در خدمت فرهنگیان و حوزه تعلیم و تربیت هستیم.

 

امام جمعه خمینی شهر با اشاره به روحیه مذهبی و معتقد بودن نماینده و فرماندار شهرستان به اصول نظام و خط ولایت فقیه بیان داشت: شما به عنوان متولی امر تعلیم و تربیت، باید خود را ملزم به اجرای اصول نظام ولایتی بدانید و تحت فرمان مقام معظم رهبری باشید. و در انتخاب مدیران و جابجایی آنها ملاک خود را شایسته سالاری قرار دهید و افرادی که دارای شرایطی همچون ارزشی و انقلابی بودن، تابعیت نظام داشتن و برخوردار بودن از مدیریت و تخصص بالا هستند را انتخاب کنید. بومی بودن نیروها نباید تنها ملاک شما باشد؛ بومی بودن توأم با شرایط فوق باید برای شما ملاک باشد.

سالمی با اشاره به احساس وظیفه مسؤولین شهرستان در قبال خدمت به حوزه تعلیم و تربیت افزود: شاید در بعضی از مسائل بنده با شخص نماینده و فرماندار تفاوت سلیقه داشته باشم ولی امام جمعه و نماینده مردم و فرماندار، اصول مدیریتی و مبنای شهرستان را تشکیل می دهند و من اجازه نمی دهم کسی به ساحت نماینده و فرماندار اهانت کند که در این صورت من به شدت با آن برخورد و مقابله می کنم؛ جایگاه انتقاد به امور اجرایی محفوظ است ولی توهین به هیچ وجه مورد قبول من نیست. سعی کنید در اجرای امور از نظرات 3 رکن مدیریتی شهرستان استفاده کنید.

وی همچنین ادامه داد: در حوزه خدمات رسانی، شهر خمینی شهر هیچ فرقی با دیگر شهرها ندارد. ما نباید با نگاه و افکار خود باعث به وجود آمدن و القای این تفاوت شویم. همه شهرهای کشور دارای مشکلات خاص خودشان می باشند. اجازه ندهید کسی خمینی شهر را تحقیر کند.

در ادامه، سيد علي مدینه رئیس آموزش و پرورش گفت: برای قبول این مسؤولیت احساس تکلیف نموده و خود را تابع اصول نظام و ولایت می دانیم و برای همه اقشار جامعه احترام قائل هستیم. در دیدگاه ما خمینی شهر یک شهر مذهبی و انقلابی و در واقع حسینیه ایران می باشد. خمینی شهر دارای پتانسیل بسیار خوبی است و ضمن ایجاد تعامل با مسؤولین ارشد شهرستان و حفظ احترام آنان، با قاطعیت در صدد پیروی از سیاستهای ابلاغی سازمان هستیم.

وی به حجم زیاد فعالیت ها و مراجعات اداره آموزش و پرورش و سنگینی کار مدیریتی این اداره اشاره و خاطرنشان کرد: در نظر داریم که به دور از جو افراط و تفریط و در یک فضای صمیمی برنامه ها را دنبال کنیم و احترام به همکاران و روابط انسانی را سرلوحه خود قرار دهیم؛ به دور از جار و جنجال و دامن زدن به اختلافات حرکت کنیم و تا جایی که توان داریم فضا را برای پیشرفت تعلیم و تربیت مهیا کنیم.

مدینه ضمن مقدم دانستن پرورش بر آموزش تصریح کرد: در کنار اهمیت دادن به رشد مسائل علمی، توجه خاص به مسائل اصولی، اعتقادی و بصیرت سیاسی و انقلابی، جزو برنامه های مهم ماست.

رئیس آموزش و پرورش خمینی شهر در انتها به بحث انتخابات اشاره کرد و افزود: هیچ گونه دخالتی در امر انتخابات نداریم و با وجود احترام کامل به نامزد های انتخاباتی و مردم، باید بگوییم که آموزش و پرورش جای تبلیغات و حرکتهای انتخاباتی نیست.

نظرات  

 
#1 0 معترض 05 تیر 1390 ساعت 19:28
با سلام خدمت سردبیرمحترم گلایه داشتم از مسولینی که احساس وظیفه میکننددرقبال خدمت به حوزه تعلیم وتربیت اگردرجریانات اخیر امروز مسولین شهر زیر سوال رفتند فردا نوبت اموزش و پرورش است چرا که هیچ نظارتی بر عملکرد مدیران مدارس نیست یااگر هم مراجعه کنیم رسیدگی نمی شود متاسفانه اداره ی مدارس به چند نمونه است دولتی غیر انتفایی وهیئت امنایی ایا ریس اموزش وپرورش میداند که با چه برخوردهایی پول ازخانوادها میگیرند وریالی راصرف اموزش و فرهنگ سازی نمی کنند هزینه خانوادها صرف تزینات میشود چرا هیچ مدیری تا به حال نتوانسته در این راستا ابتکار عملی داشته باشد ....فرزند این جانب در دبیرستان .... درس می خواند ...گرو نگه داشتن گوشی همراه توسط مدیرمدرسه جناب .... وخودداری ازپش دادن ان بعد از نه ماه وبکاربردن جملاتی مثل حالا حالاها باید بدوی درحضور ریس اموزش متوسطه وبکاربردن الفاظی از این قبیل که چرا صد هزار تومن مدرسه رانمی دهی وزنها همه کاری میتو نند انجام دهندتوهین بالا تر از این به یک مادر..چگونه است که یکمدیرمدرسه اجازه چنین برخوردهای سخیف ودورازشان یک فرهنگی را به خود میدهد و رئیس او درجواب اعتراضات فقط به این جمله بسنده میکند که باشه من باش صحبت میکنم درحالی که قاطعانه بایستی دربرابر تخلف افرادی با این نوع ادبیات لات منشانه انهم درمقام یک فرهنگی بایستد وقتی جامعه فرهنگی ما چنین وضعی دارد دیگرازارازل واوباش چه انتظاری میرود به طور قطع رفتارهایی ازین دست درجامعه ازسوی کسانی که بنوعی عهده دار مسئولیتی هستند الگویی است برای تخلفات افراد غیر مسئول وچه بسا مجرمینی که اولین جرقه های عصیان را از همین مسئولین دریافت کرده اند..باتشکرازسردبیرم حترم
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید