امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 03:44:19

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

معاون شبکه بهداشت در جلسه شورای آموزش و پرورش اعلام کرد:

آنتن های مخابراتی مدارس مضر تشخیص داده شد

یکشنبه, 09 مهر 1391 ساعت 11:51 کدخبر :4563
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
رئیس اداره آموزش و پرورش: سازمان آموزش و پرورش استان جمع آوري آنتن ها را ابلاغ کرده و اين ابلاغ باید اجرا شود

جلسه شورای آموزش و پرورش خمینی شهر با حضور اعضاء برگزار شد. در این جلسه، فرماندار بعنوان رئیس شورای آموزش و پرورش با اشاره به نیاز ایجاد طراوت و شادابی در سطح شهرستان همزمان با شروع سال تحصیلی گفت : همه مسئولین باید تلاش كنند فضاي شهر بگونه ای باشد که برای دانش آموزان رغبت و نشاط فراهم آورد.

امام جمعه هم در سخنانی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن در نظام تعلیم و تربیت گفت: دشمن با تمام امکانات و سرمایه و از طریق راهکارهای مختلف نظام تعلیم و تربیت ما را هدف گرفته است.

وی با اشاره به تقویت جایگاه نماز در مدارس گفت: یکی از راهکارهای مهم مقابله با تهاجم فرهنگی " نماز " است. باید دو اصل تعلیم و تربیت در کنار هم باشد و با توجه به شرایط امروز تزکیه و تربیت از تعلیم برای نسل جدید ما مهم تر است.

وی خطاب به مسئولین آموزش و پرورش شهرستان گفت: سعی كنيد افراد توانمند و آگاه به مسائل دینی بعنوان مربیان پرورشی و تربیتی انتخاب شوند.

وی خطاب به مسئولین شهرستان گفت: از طرف خانواده های محروم، مکرراً به دفتر امام جمعه مراجعه می شود و درخواست کمک برای دانش آموزان بی بضاعت برای تامین فرم و و لوازم مورد نیاز مدرسه دارند لذا مسئولین شهرستان تلاش کنند با کمک مراکز حمایتی و خیریه بخش مستقلی برای کمک به دانش آموزان محروم باز شود.

آيا آنتن هاي مخابراتي در مدارس مضر است يا نه؟

ادامه جلسه شورای آموزش و پرورش به موضوع برداشتن دكل هاي آنتن های مخابراتی از مدارس اختصاص یافت. در ابتدا رئیس شرکت مخابرات شهرستان با اشاره به حکم صادر شده از طرف آموزش و پرورش استان براي جمع آوري آنتن هاي مخابراتي از مدارس گفت: تنها مرجع تشخیص دهنده اینکه آیا اين آنتن ها مضر می باشد یا نه فقط سازمان انرژی اتمی است و نه مخابرات و نه آموزش و پرورش هیچ کدام به عنوان مرجع تصمیم گیرنده در این موضوع محسوب نمی شوند. وی افزود: صدور ابلاغ و تصمیم برداشتن آنتن های مخابراتی از مدارس نیاز به اقدامات کارشناسی بیشتری دارد (؟!) و باید یک نتیجه علمی در این خصوص اعلام شود. رامین خمسه با اشاره به مشكلات مراحل نصب و استقرار یک آنتن مخابراتي جدید در شهرستان گفت: برداشتن این آنتن ها براحتی امکان پذیر نمی باشد و به منافع مردم و شهرستان آسیب وارد می کند. وی افزود: هر گونه جابجایی دکل آنتن در حوزه اختیارات مسئولین مخابرات استان است و طبق آخرین پیگیری انجام شده از طریق مسئولین مربوطه مرکز مخابرات استان و مدیر کل سازمان آموزش و پرورش مقرر شد یک تیم مشترک متخصص از مخابرات و آموزش و پرورش این موضوع را مورد بررسی قرار دهند و نتیجه آن اعلام شود و هنوز به صورت رسمی مضر بودن این آنتن ها اعلام نشده است..

در ادامه جلسه کارشناس مخابرات استان در دفاع از فعالیت از آنتن های مخابراتی گفت : شهرستان خمینی شهر از نظر جمعیتی در سطح کشور و چگالی جمعیتی در کیلومتر مربع، اول می باشد و در سطح استان از نظر تعداد استفاده از تلفن همراه اول است و بد نیست بدانید که امواج تلفن همراه شخصي به تنهائي هفت برابر امواج آنتن های مخابراتي است.

محسن الیاسی افزود: در سطح شهرستان بيش از 40 نقطه دکل آنتن مخابراتی وجود دارد و در خميني شهر هر دکل در حدود 4 هزار نفر استفاده کننده تلفن همراه را پوشش می دهد.

وی ادامه داد: تجهيزات نصب شده در سطح استان از نظر تشعشع و توان داراي استانداردهاي بين المللي لازم مي باشد. طبق نظر وزارت بهداشت اين آنتن ها بدون ضرر تشخيص داده شده است. وي افزود: ما طبق مجوزهای رسمي دولت فعاليت مي كنيم. ما مسئول به رسيدگي به شكايت در اين بخش نيستيم و متولي اصلي رسيدگي به اين شكايات وزرات بهداشت مي باشد و تاكنون هيچ سازمان جهاني و بين الملي مضر بودن امواج اين آنتن ها را اثبات و تائيد اعلام نكرده است. الياسي افزود: جابجائي اين آنتن ها براي مخابرات استان و شهرستان به راحتي و سرعت امكان پذير نيست و جابجائي اين آنتن ها باعث اختلال در سيستم مخابراتي شهرستان مي شود و در حدود 25 درصد از مناطق خميني شهر دچار مشكل و اختلال مخابراتي مي شود.

طبق مطالعات مضر بودن آنتن ها مخابراتي اعلام شده است

اما در ادامه این جلسه، معاون شبكه بهداشت و درمان شهرستان گفت: طبق مطالعات انجام شده اين نگراني وجود داردكه اين امواج براي سلامتي خطرناك باشد. مضر بودن اين آنتن ها در سطح بالاي كشور اعلام نظر و ابلاغ شده است و طبق مطالعات وزارت بهداشت مضرات اين آنتن ها به صورت ايجاد حرارت بر روي مغز انسان به اثبات رسيده است. عمده مجوزهای صادره برای نصب این آنتن ها متعلق به ده سال قبل است و مكاتبات اخير ما مضر بودن اين آنتن ها را مخصوصا در مدارس به اثبات رسانده است و دانش آموزان با توجه به شرايط سني و تجمعي كه دارند آسيب پذير هستند.

دكتر جمشيد اويسي افزود: ما موظف هستيم تلاش كنيم اين آنتن ها از سطوح مدارس جمع آوري شود و براي سلامتي مردم اين آنتن ها بايد از اماكن عمومي مدارس جمع آوري شود. بايد هر چه سريعتر در اين رابطه چاره انديشي شود و طبق ابلاغ رسمي اداره كل بهداشت محيط وزرات بهداشت در سال گذشته دستور جمع آوري اين آنتن ها را صادر شده و خميني شهر در اين بخش پيشقدم مي باشد.

جمع آوري آنتن ها از استان به ما ابلاغ شده است

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر هم در ادامه جلسه گفت: یکی از مهمترین دغدغه ها تقویت بخش فرهنگی و پرورشی همراه با آموزشهای علمی در سطح شهرستان است و با همه امکانات موجود شهرستان برای مقابله با خطرات تهاجم فرهنگی دشمن و آگاه سازی دانش آموزان تلاش خواهیم کرد. سعید شجاعی افزود: از ابتدای سالجاری حدود 45 هزار دانش آموز در 300 مدرسه و آموزشگاه ، فصل جدیدی از تعلیم و تربیت را همراه 3500 نفر فرهنگی شروع کرده اند و تاکنون بيش از 95 درصد از مقدمات لازم اعم از آماده سازی، امور ثبت نام و صدور ابلاغ کار فرهنگیان انجام شده و

شهرستان از نظر تعداد کادر فرهنگی و دانش آموز و آمادگی مقدمات سال جدید، رتبه دوم و یا سوم استان را بین نواحی و مناطق هم سطح خود کسب کرده و رتبه دوم استان را در صدور ابلاغ و احکام فرهنگیان را داشته است. وی با اشاره به اجرای طرح شش سه سه گفت: در سال جدید ما باید 145 کلاس و فضای جدید در مدارس ایجاد می نمودیم و همراه اجرای آموزش ضمن خدمت و تامین نیروی انسانی، امکانات یک فضای جدید آموزشی با محتوای درسی کاملا جدید را برای دانش آموزان و فرهنگیان تعریف می کردیم.

وي در خصوص جمع آوري آنتن هاي مخابراتي گفت: اين موضوع يك موضوع اجرائي است. ما تشخيص دهنده اين موضوع نيستیم. آنچه مهم است تعدادي دكل مخابراتي بدون اختيار دانش آموزان در مدارس نصب شده و طي حكم سازمان آموزش و پرورش استان جمع آوري آنها ابلاغ شده است و اين موضوع براي ما بايد اجرا شود. براي ما سلامتي دانش آموزان و جلوگيري از آسيب به آنها مهم است.

بايد هرچه سريعتر مضر بودن يا نبودن اين آنتن ها به ما اعلام شود

فرماندار هم درباره آنتن هاي مخابراتي گفت: به نظر من اگر قرار است اين آنتن ها جمع آوري شود هرچه سريعتر برداشته شود. اين موضوع براي شهرستان خيلي مهم است. احمد حقيقي افزود: مضر بودن يا نبودن اين آنتن ها بايد رسما به صورت شفاف و صريح اعلام شود.

موضوعات دیگر جلسه

ادامه جلسه شوراي آموزش و پرورش خميني شهر به چند موضوع دیگر از جمله بررسي تبديل به احسن نمودن املاك آموزش و پرورش، بررسي وضعيت پيش دبستاني هاي فاقد مجوز و نيز لباس فرم، هوشمندسازي مدارس، وضعيت برخي آموزشگاه هاي فاقد مجوز، بحث عوارض و ماليات مدارس غيرانتفاعي، هزينه هاي مدارس هيات امنايي و ... اختصاص یافت.

هزينه هاي مدارس هيات امنايي از مباحث مهم اين جلسه بود. شجاعي در اين زمينه به ارائه گزارش هاي مربوطه پرداخت و گفت: از 100 مدرسه هيات امنايي استان 16 مدرسه در خميني شهر است. كارنامه اين مدارس نشان مي دهد كه اينها مدارس موفقي هستند. قانون اين مدارس هم پرداخت مبالغي به عنوان فوق برنامه با تاييد شوراي آموزش و پرورش است. با دعوت از مديران اين مدارس مبالغ پيشنهادي را مورد بررسي قرار داديم و در بعضي از مدارس نسبت به سال پيش افزايش 20 درصدي را در اين زمينه داريم. حتي برخي مدارس افزايش 40 درصدي داشتند كه ما با 20 درصد توافق كرديم. وي گفت: برنامه هاي اين مدارس بسيار غني است اما هزينه هايي كه اعلام مي شود اين طور نبوده كه كاملا جذب شود. ملاحظاتي هم در نظر گرفته مي شود راجع به خانواده هاي بي بضاعت، كميته امداد و بهزيستي، دانش آموزان ساكن در محل نزديك به مدرسه و فرهنگيان. وي اشاره كرد كه مبلغ فوق برنامه ربطي به سرانه مدرسه ندارد چون منابع درآمدي مدرسه را قانون تعيين مي كند. ريالي از اين مبلغ به آموزش و پرورش داده نمي شود و همه براي كيفيت خدمات رساني به دانش آموزان خرج مي شود.

نظرات  

 
#3 0 فتح آباد 12 مهر 1391 ساعت 02:16
لطفا فرصت یک گزارش از دو مدرسه نوساز محله فتح آباد خوزان تهیه کند .تا مدرسه فرسوده بود از بچه ها ی محله بود گردو خاکش هم خوردیم حالا دادند به تیزهوشان و شاهد و تنها 5 درصد دانش آموزان محل در آن ثبت نام کردند و ادعا میکنند مدرسه شاهد و تیزهوشان راه اندازی کردیم
نقل قول
 
 
#2 +3 حقیقت.. 09 مهر 1391 ساعت 21:18
مدارس هیأت امنایی دانش اموزان معدل بالا را میگیرند و بقیه مدارس را نابود میکنند
نقل قول
 
 
#1 +1 دانش آموزان کار دانش 09 مهر 1391 ساعت 21:17
ما حدود صد و پنجاه دانش آموز کار و دانش بعد از گذشت ده روز از سال تحصیلی هنوزهنرستانی ما را ثبت نام نمیکند و میگویند جا نداریم از فرصت میخواهیم به فریاد ما برسد که مثل توپ فوتبال شوت میشویم .
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید