امروزدوشنبه, 07 خرداد 1397-- Monday May 28 2018

ساعت 05:53:04

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

ارائه آموزش‌های مهارتی به حدود 2 هزار نفر در خمینی‌شهر
طی 6 ماهه نخست امسال صورت گرفت:

ارائه آموزش‌های مهارتی به حدود 2 هزار نفر در خمینی‌شهر

یکشنبه, 05 آبان 1392 ساعت 13:52 کدخبر :6181
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
طی 6 ماهه نخست امسال آموزش‌های مهارتی به یک‌هزار و 960 نفر در سطح شهرستان خمینی‌شهر ارائه شده است.

 رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان ضمن اعلام این خبر با اشاره به اینکه آموزش‌های مهارتی باید متناسب با نیاز‌های شغلی روز جامعه باشد، اظهار داشت: اشتغال‌زایی و ایجاد بستر‌های اشتغال برای مردم و به ویژه جوانان از سیاست‌های اصلی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای خمینی‌شهر در راستای ارائه آموزش‌های مهارتی به متقاضیان محسوب می‌شود. حمید رضا ایگدر به نقش بسیار مهم آموزش‌های مهارتی در راستای رشد و توسعه جامعه اشاره کرد و ادامه داد: تمام رشته‌های مهارتی در مراکز فنی و حرفه‌ای استاندارد است و متقاضیان پس از شرکت در این دوره‌ها و قبولی در آزمون پایانی گواهینامه مهارت خود را دریافت می‌کنند.
وی به ارائه آموزش‌های مهارتی طی شش ماهه نخست امسال  در مرکز برادران شهرستان اشاره کرد و افزود: 190 نفر از این افراد از شاغلان، 1730 نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و 97 نفر از این افراد نیز از کار‌جویان شهری هستند.
ایگدر با اشاره به ارائه آموزش‌های مهارتی در تیم‌های سیار شهری و روستایی موجود در این شهرستان تاکید کرد: همچنین طی شش ماهه نخست امسال 274 نفر در شهر درچه، 197 نفر در اصغر‌آباد، 120 نفر در روستای قلعه امیریه، 57 نفر در روستای تیران‌چی و 45 نفر نیز در دستگرد قداده زیر پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفته‌اند.
این مسئول با تاکید بر اینکه همچنین طی این مدت 93 نفر در زندان این شهرستان زیر پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفته‌اند که عمده این افراد از معتادان بهبود‌یافته هستند، اضافه کرد: در دانشگاه‌های خمینی شهر نیز طی 6 ماهه نخست امسال آموزش‌های مهارتی به 35 نفر ارائه شده است.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خمینی‌شهر به ارائه آموزش‌های مهارتی به 87 نفر در بخش اصناف و صنایع این شهرستان اشاره کرد و گفت: همچنین طی شش ماهه نخست امسال 600 نفر در مرکز خواهران شهرستان زیر پوشش آموزش‌های مهارتی قرار گرفته‌اند.
این مسئول با بیان اینکه در مرکز برادران شهرستان رشته‌های فنی برق، الکترونیک، تعمیر‌کار آب‌گرمکن دیواری، لوله‌کش سیستم کف گرمایی و دیگر رشته‌های مهارتی به متقاضیان آموزش داده می‌شود، عنوان کرد: در مرکز خواهران نیز رشته‌هایی مانند خیاطی، فرشبافی، کامپیوتر، حسابداری و رشته‌های دیگر به متقاضیان آموزش داده می‌شود.
ایگدر متذکر شد: همچنین در روستا‌ها دوره‌های کشاورزی مانند تولید‌کننده تراریوم یا باغ شیشه‌ای، زعفران‌کاری و پرورش قارچ‌های صدفی برای متقاضیان برگزار می‌شود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید