امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 02:14:13

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

 انتخابات شوراهای دانش آموزی در ۳۰۰ مدرسه خمینی‌شهر برگزار شد
همزمان با سراسر کشور

انتخابات شوراهای دانش آموزی در ۳۰۰ مدرسه خمینی‌شهر برگزار شد

دوشنبه, 06 آبان 1392 ساعت 12:54 کدخبر :6184
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
هنرستان امیر کبیر برای سومین سال متوالی اقدام به رای گیری الکترونیکی نمود

انتخابات شوراهای دانش آموزی خمینی‌شهر همزمان با سراسر استان در 300 مدرسه خمینی‌شهر برگزار شد. معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش در مراسم انتخابات شوراهای دانش‌آموزی خمینی‌شهر گفت: هر ساله انتخابات شوراهای دانش آموزی در اوایل آبان انجام می‌شود تا دانش‌آموزان منتخب همزمان با 13 آبان و روز دانش‌آموز فعالیت خود را آغاز کنند.
فریبا زینعلی اظهار کرد: شورای دانش آموزی یکی از ارکان مدرسه است که طی آن دانش آموز قدرت تصمیم‌گیری دارد و نوعی تفویض اختیار به بچه های مدرسه و تمرین مدیریت و اداره مدرسه است تا دانش‌آموز را برای مدیریت در سطوح بالاتر آماده کند.
وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان پایه اول و دوم و سوم ابتدایی ما قانونا نمی‌توانند در این انتخابات شرکت کنند، اما ما برای اینکه دانش‌آموزان پایه سوم راهنمایی با این روال آشنا شوند، انتخابات را در تمام 300 مدرسه شهرستان اجرا می‌کنیم که بر اساس جمعیت هر مدرسه تعداد مشخصی برای عضویت در شورا انتخاب می‌شوند.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه امیرکبیر برای سومین سال متوالی برای رای گیری از سیستمی مبتکرانه بهره گرفت. معاون پرورشی هنرستان در این باره گفت: دانش آموزان ما از 3 طریق می توانستند کاندیداهای مورد نظر خود را انتخاب کنند. یکی از طریق تلفن  همراه به این شیوه که دانش آموز با شماره ای که زمان ثبت نام به مدرسه اعلام کرده و در سیستم ما تعریف شده است، در منزل، کد اسامی مورد نظر خود را به سامانه پیام کوتاه مدرسه ارسال می کرد.
طاهره جعفری پور افزود: در روش بعدی دانش آموز وارد سامانه الکترونیکی مدرسه شده و پس از ورود به صفحه خودش، گزینه "شرکت در انتخابات" را انتخاب می کند و در طریقه سوم دانش آموز از طریق سایت کدها را به سامانه پیام کوتاه مدرسه می فرستد.
وی افزود: بر اساس جستجوهای ما این سیستم در هیج نقطه دیگر از کشور اجرا نمی شود اما متاسفانه هیچ یک از مدیران اداره کل علی رغم دعوت در مراسم رای گیری شرکت نکردند. معاون پرورشی هنرستان امیرکبیر ضمن تشکر از کمال حاج حیدری به عنوان طراح این برنامه، رای گیری الکترونیکی را در راستای طرح هوشمند سازی مدارس دانست و ادامه داد: مزیت رای گیری الکترونیکی بر رای گیری دستی این است که وقت کلاس ها بیهوده اشغال نمی شود و ایجاد بی نظمی در ساعت کلاس ها و سر و صدا موجبات نارضایتی دبیران را فراهم نخواهد آورد. وی همچنین شمارش سریع و راحت رای ها و اعلام اسامی منتخبین در روز بعد از انتخابات را از دیگر مزایای رای گیری الکترونیکی عنوان کرد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 -2 sead 08 آبان 1392 ساعت 11:56
عکسهای چشم ماهی خانه سرتیپ بسیار زیبا بود
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید