امروزسه شنبه, 08 مهر 1399-- Tuesday Sep 29 2020

ساعت 17:58:04

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

رییس پلیس اطلاعات استان اصفهان خطاب به بانوان طلبه:

باید مراقب افراد شیاد در جلسات مذهبی باشیم

سه شنبه, 05 اسفند 1393 ساعت 12:54 کدخبر :8483
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

رییس پلیس اطلاعات و امنیت استان اصفهان با اشاره به سوء استفاده افراد شیاد از باورهای اعتقادی مردم، گفت: با آگاهی باید مراقب سوء استفاده افراد شیاد در جلسات مذهبی باشیم.
به گزارش ایرنا، سرهنگ اکبر عاصمی عصر دوشنبه در آیین فراخوان و ساماندهی بانوان طلبه استان اصفهان با اشاره به ضرورت ثبت مشخصات و ساماندهی بانوان مداح گفت: ثبت مشخصات مداحان زن مانع بروز برخی مشکلات خواهد شد.
وی ادامه داد: ثبت مشخصات در سیستم سازمان تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی به عنوان یک فرد مبلغ حاکی از هویت و شناسنامه دار بودن فعالیت یک مبلغ است.
رییس پلیس اطلاعات استان اصفهان اظهار کرد: بر اساس گزارش ها برخی از بانوان مداح در جلسات خود از اشعار و احادیث و مطالبی غیر صحیح، غیر مستند و خلاف موازین شرعی استفاده می کنند که موجب انحراف افراد می شوند.

وی بهره گیری از اشعار با سبک و سیاق خواننده های غربی و یا استفاده از آلات خاص موسیقی را از دیگر آسیب های مجالس مذهبی زنانه عنوان کرد و بر ضرورت متناسب بودن مجالس مذهبی با احکام دینی تاکید کرد.
سرهنگ عاصمی توهین و اهانت به مقدسات دیگر مذاهب را از آسیب های مجالس مذهبی بانوان برشمرد و ادامه داد امروز هر مطلبی به واسطه گسترش فضاهای ارتباطی به سرعت قابلیت انتشار به کشورهای دیگر را دارد و منجر به تفرقه خواهد شد.
وی تصریح کرد: اگر بیان مسائل تفرقه انگیز موجب کشتار شیعیان شود، مسوولیت و گناه آن به خاطر سخنان اشتباه گویندگان این سخنان است.
وی با بیان اینکه برخی از بانوان با راه اندازی کلاس های عرفان عده ای را به خود جذب می کنند، افزود: عرفان در معارف دینی تعریف مناسب دارد ولی گاهی برخی مسائل وارداتی تحت عنوان درس عرفان گفته می شود که ترجمه ای از عرفان های غیر دینی و باطل است.
رییس پلیس امنیت استان با اشاره به چالش ها شبکه های ماهواره ای انحرافی به ظاهر مذهبی، گفت: باید افراد را نسبت به خطر این جریان ها آگاه ساخت.
وی با اشاره به برخی آسیب های ماهواره، تصریح کرد: در جلسات خود در رابطه با مضرات ماهواره صحبت کنید زیرا چه بسا خانواده های بسیاری به واسطه ماهواره متلاشی شده است.
سرهنگ عاصمی گفت: متاسفانه برخی خرافات و بدعت گذاری هایی مانند دیدن امام زمان (عج) در برخی جلسات زنانه مطرح می شود که منجر به برخورد نیروی انتظامی می شود و در صورت مشاهده افراد باید سریعا این مطالب را به نیروی انتظامی گزارش کنند.
وی با بیان اینکه برخی از ادعاهای دروغین توسط افراد شیاد صورت می گیرد، گفت: این ادعاها در مواردی منجر به سوء استفاده های مالی و آبرویی می شود.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 0 علی عاملی 07 اسفند 1393 ساعت 20:25
با سپاس از آقای کیانی برای معرفی کتاب
واقعا کتاب روشنگری است. به همه توصیه می شود بخوانند.
نقل قول
 
 
#1 +1 حسن کیانی 05 اسفند 1393 ساعت 20:33
برای آشنایی بیشتر و دوری از رخی خرافات و بدعت گذاری ها مطالعه کتاب تکامل فکر سیاسی شیعه اثر آیت الله احمد الکاتب بسیار سودمند است.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید