امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 18:09:18

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسئول اداره نهضت سوادآموزي خميني شهر:

بيش از 97 درصد مردم شهرستان باسواد هستند

دوشنبه, 29 فروردین 1390 ساعت 09:09 کدخبر :765
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری

مرحله اول جشن شكرگزاري سوادآموزي در شهرستان بزودي برگزار مي شود. محمدي مسئول اداره نهضت سوادآموزي شهرستان ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: براي برگزاري جشن در نظر داريم از كليه كساني كه در اين مدت سي سال به نحوي در زمينه نهضت در شهرستان فعاليت داشتند بخصوص چهره هاي موفق سوادآموزي، تشكر و قدرداني كنيم.

وي افزود: در همين راستا از چهره هاي موفق كه پس از گذراندن پنجم ابتدايي نهضت در كلاسهاي بزرگسالان شركت و مدارج علمي را كسب و حتي به دانشگاه راه پيدا كرده اند دعوت مي‌شود براي ثبت‌نام جهت شركت در جشن به اداره نهضت سوادآموزي مراجعه كنند.
محمدي در ادامه اظهار داشت: براي آگاهي از چگونگي وضعيت سواد در شهرستان، تابستان امسال با كمك بسيج سازندگي سرشماري صورت گرفت كه هنوز نتايج آن مشخص نشده است و البته در صورتي كه ميزان افراد باسواد 10 تا 49 سال در شهرستان از 97 درصد بالاتر باشد ميتوان مرحله اول جشن شكرگزاري را برگزار كرد. وي افزود: البته طبق برآورد نهضت، سطح سواد در شهرستان از 97 درصد بالاتر است و مي توان بزودي جشن شكرگزاري را برگزار كرد.
محمدي در خصوص فعاليتهاي نهضت در سال 79 گفت: كلاسهاي نهضت در دورههاي مقدماتي و تكميلي با حدود 600 نفر شركت كننده در مرحله اول ( فروردين تا شهريور) برگزار شد و در كلاس گذاري مرحله دوم (مهر تا اسفند) 520 نفر ثبت نام كردند كه در مركز اباصالح 1 و 2 جوي آباد زير نظر 45 آموزشيار مشغول به تحصيل هستند. كلاسهاي فوق برنامه اي مثل كامپيوتر، خياطي، گلدوزي، بهداشت، كشاورزي و.. هم  با همكاري بهداشت، فني و حرفه اي و هلال احمر در كنار درس براي سوادآموزان و نزديكان آنان به صورت رايگان برگزار مي شود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید