امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 19:17:32

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

حوادث؛

تاب توی پارک جان کودک را گرفت

دوشنبه, 08 فروردین 1390 ساعت 08:58 کدخبر :688
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : احمدرضا پرنده
حادثه در کمین است، مواظب باشیم.

عدم نصب و رها نمودن وسایل بازی در یک پارک و سقوط یک دستگاه تاب بازی و اصابت به کودک 12 ساله جان او را گرفت.


در یکی از محله های اصفهان قرار بوده محوطه ای پارک بازی محله شود. مأموران محترم شهرداری تعدادی وسایل بازی از جمله سرسره، تاب بازی و ... را می آورند و درکنار زمین مورد نظر قرار می دهند. قرار بوده است چند روز آینده نسبت به آن اقدام کنند ولی متأسفانه بچه های محله خودشان دستگاه تاب بازی (چهارچوب فلزی) را روی زمین قرار دادند و مشغول بازی می شوند که ناگهان به علت اینکه پایه های تاب در زمین متحکم نشده سقوط و به یک کودک 12 ساله که در حال تماشای بازی دیگران بوده اصابت و متأسفانه منجر به فوت آن می شود.


در این خصوص لازم است براي وسایل بازی كه در یک محوطه رها می کنند تا روزهای آینده نصب کنند مراقبت لازم به عمل آید یا اینکه در همان روز عملیات نصب صورت گردد یا حداقل وسایل به طریقی غیرقابل جابجایی شوند و از حمل آن توسط کودکان محل جلوگیری شود.


لطفاً حادثه زیر را هم به دقت مطالعه کنید. سپس هر کجا حرکت غیر ایمن دیدید به مسؤول مربوطه و خانواده ها تذکر دهید تا شما نیز در توسعه ایمنی جامعه سهیم شده باشید و شاهد سلامتی کودکان باشید.


در یکی از مجتمع های مسکونی اطراف اصفهان یکی از سازمانها ساخت و ساز مجتمع مسکونی 100 واحدی را به شرکت پیمانکار واگذار می کند. شرکت پیمانکار نیز پس از ساخت مجتمع مسکونی بر حسب سفارش سازمان مربوطه تعدادی وسایل بازی کودکان (سرسره، تاب بازی فلزی) تهیه و جهت نصب در قسمتی از حیاط مجتمع می آويزد و نسبت به نصب آن اقدام می کند. متأسفانه در هنگام نصب از بتون به اندازه کافی استفاده نشده و پایه ها استحکام کافی در زمین نداشته اند از طرفی این تاب بازی برای کودکان است ولی متأسفانه جوانان نیز از آن استفاده نموده اند و پایه های تاب چون در زمین محکم نبوده غیر ایمن بوده است.
یک دختر بچه 9 ساله روی تاب می نشیند و مشغول بازی بوده است که کودکان اطراف او نیز تاب را حرکت می دادند در یک لحظه تاب از جا کنده می شود و سقوط می کند. دختربچه از صورت به زمین می خورد و متأسفانه چارچوب فلزی تاب از پشت سر به قسمت گردن و ستون مهره هاي او برخورد می کند و دختر بچه 12 ساله از ناحیه فک صورت دچار حادثه و چرخش گردن فلج شده و توانایی خود را از دست داده است.
آینده این دختر عزیز چه خواهد شد؟
چه کسی پاسخ گوی درد و رنج یک عمر زندگی او خواهد بود؟
چه کسی مسؤول محروم شدن او از یک آینده درخشان شده است؟
چه کسانی در وقوع حادثه مسؤول بوده اند؟
برای جلوگیری از حوادث مشابه چه بایدکرد؟

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید