امروزچهارشنبه, 22 مرداد 1399-- Wednesday Aug 12 2020

ساعت 17:03:53

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 تعداد سمن ها بر اساس سند چشم انداز باید از 4 هزار به 10 هزار افزایش یابد
مسوول سازمان های مردم نهاد استان اصفهان:

تعداد سمن ها بر اساس سند چشم انداز باید از 4 هزار به 10 هزار افزایش یابد

شنبه, 03 مرداد 1394 ساعت 09:47 کدخبر :9166
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

مسوول سازمان های مردم نهاد استان اصفهان درنشست با مسوول و نمایندگان سازمان های مردم نهاد استان درشهرستان کاشان گفت: لازمه ظرفیت سازی و توانمند کردن سازمان ای مردم نهاد ایجاد همبستگی است و این بدان معناست که بین دولت و سازمان های مردم نهاد همدلی و همزبانی ایجاد شود.


به گزارش فرصت آنلاین به نقل از ایرنا رضا شهرضا افزود: اگر بخش دولتی به این باور برسد که سازمان های مردم نهاد یک کانون تخصصی مردمی است، برای کمک به پیشرفت و تعالی جامعه تلاش خواهند کرد.


وی تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد باید تخصصی فعالیت نمایند، زیرا با سازمان های چند منظور نمی توان به نتایج مطلوب و قابل قبولی دست پیدا کرد.
شهرضا، آسیب های اعتیاد، مشکلات خانوادگی و طلاق و حقوق شهروندی و نیز موازی کاری را از مشکلات اساسی جامعه امروز دانست و گفت: وقتی 37 مجموعه در کشور کار فرهنگی می کنند، نتیجه آن می شود که اقدامات یکی باعث خنثی کردن کار دیگری می شود.

 

وی توصیه کرد: باید آسیب موازی کاری در بخش فرهنگی را با ایجاد شبکه های هدفمند مرتفع نماییم.


شهرضا تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد در کنار دولت می توانند در افزایش امنیت اجتماعی جامعه موثر باشند، زیرا اگر در جامعه امنیت اجتماعی نباشد، امنیت سیاسی و امنیت عمومی هم نخواهد بود.
وی گفت: تاکنون چهار هزار سازمان مردم نهاد در کشور ثبت شده که این تعداد می بایست براساس سند چشم انداز 20 ساله به 10 هزار سازمان مردم نهاد افزایش یابد.


وی افزود: دولت آمادگی دارد تا فضا را برای افزایش کمی و کیفی مشارکت های مردمی با ساز و کار مشخص در قالب سازمان های مردم نهاد فراهم نماید.
گفتنی است بر اساس اهداف سند چشم انداز به ازای هر هفت هزار وپانصد نفر باید یک سمن فعال وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#3 0 غفورزاده 04 مرداد 1394 ساعت 19:20
همشهری اون امار شهرستانه و در ضمن سمن با هیءت و ... فرق داره. بالا را بخونید. گفته به ازای هر هفت هزار و پانصد نفر
نقل قول
 
 
#2 0 گلکار 04 مرداد 1394 ساعت 11:42
آقای غفور زاده 56 سمن خیلی کم است. ما باید به ازای هر هزار نفر یک سمن داشته باشیم و می توانیم هم داشته باشیم. اگر مردم مشکل را درست تشخیص دهند و به سوی راه درست پیش بروند. در همین فرصت در تاریخ 28 خرداد 1394 خبری از قول رحیمی کارشناس فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی شهر نقل شد که" 270 هیئت مذهبی ثبت شده در شهر داریم که تخمین زده می شود در حدود 300 هیئت مجموعا در شهر مشغول به فعالیت باشند."
پس تا 10 سال آینده 400 سمن می توانیم داشته باشیم.
اگر مانند ابن سینا به این نتیجه برسیم که
تا به جایی رسید دانش من
که بدانم همی که نادانم
نقل قول
 
 
#1 +1 غفورزاده 03 مرداد 1394 ساعت 22:47
این یعنی اگه فرض کنیم جمعیت خمینی شهر تا اخر سند چشم انداز یعنی سال1404 به 400 هزار نفر برسه باید 56 تا سمن داشته باشیم. این خیلیه!!!! و نشون میده که ما بسیار عقب هستیم. چون در حال حاضر خیلی از سمنهای شهرستان غیر فعال هم هستند.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید