امروزجمعه, 07 ارديبهشت 1397-- Friday Apr 27 2018

ساعت 12:52:08

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

تمام روستاهاي شهرستان داراي كتابخانه مي‌شوند

یکشنبه, 10 بهمن 1389 ساعت 19:47 کدخبر :509
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

با تلاش نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پرداختن به صورت تخصصی به بحث کتاب و کتابخوانی و گسترش و افزایش تعداد کتابخانه ها و نیز هدف متعالی نهاد یعنی افزایش مطالعه مفید، روند سرانه مطالعه کشور بیش از پیش گسترش پیدا کرده است.

ملایی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خمینیشهر با اعلام این مطلب افزود: در سال 1389 با تحقیق پیمایشی واحد پژوهشهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور میزان مطالعه هر فرد ایرانی به 76 دقیقه افزایش یافته است البته این زمان بجز مطالعه کتب درسی بوده و به  مطالعه موضوعات مختلف غیر درسی اختصاص داشته است. وي افزود: اداره کتابخانه های خمینی شهر با هدف افزایش سطح کمی کتابخانه هاي مشارکتی در تمامی مساجد و روستاها و نیز افزایش سطح کیفی کتابخانه ها با انتخاب کتب مفید و نظرسنجی از طریق طرح کتاب من شرايط افزایش هرچه بیشتر مطالعه را در جوانان ایجاد خواهد کرد.
وي تعداد کتابخانه های نهادی شهرستان را 7 عدد و کتابخانه‌های مشارکتی را 5 اعلام كرد و افزود: طبق برنامه ریزی تا پایان سال 5 باب کتابخانه به این تعداد افزوده خواهد شد.
ملايي همچنين با بيان اينكه در روستاهای اصغرآباد، تیرانچی و قلعه امیریه نیز با مشارکت استانداری و همکاری فرمانداري و بخشداري به زودی کتابخانه ایجاد خواهد شد تصريح كرد: با وقوع اين امر، تمامی روستاهای شهرستان خمینی‌شهر دارای کتابخانه میشوند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید