امروزجمعه, 28 شهريور 1399-- Friday Sep 18 2020

ساعت 15:46:02

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان

تولد نوزادان معتاد در اصفهان به دنبال تغییر الگوی مصرف موادمخدر

پنجشنبه, 11 تیر 1394 ساعت 08:08 کدخبر :9064
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :


مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت:تولد نوزاردان معتاد از والدین معتاد به مواد مخدر صنعتی در استان اصفهان مشاهده شده است که این امر ناشی از تغییر الگوی مصرف مواد مخدر توسط معتادان است.
به گزارشفرصت آنلاین به نقل از سلامت نیوز سعید صادقی با اشاره به اینکه ۱.۹ درصد از جمعیت استان اصفهان مبتلا به سوء مصرف و وابستگی به مواد مخدر هستند ، اظهار داشت: در این راستا باید یادآور شوم که استان اصفهان به لحاظ تعداد افراد معتاد رتبه ۱۹ کشور را به خود اختصاص داده است.
وی تغییر الگوی مصرف، کاهش سن اعتیاد و گرایش زنان به اعتیاد را از جدیدترین چالش€Œهای اعتیاد در کشور و به ویژه استان اصفهان عنوان کرد و گفت: در این ارتباط شورای هماهنگی مواد مخدر با تشکیل کارگروه€Œ€Œهای مختلف، مبارزه با این پدیده را در قالب€Œهای مختلف در دستور کار قرار داده است.
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به فعالیت ۱۶۵ مرکز درمانی درمان اعتیاد به صورت سرپایی، میان مدت، مراکز گذری و مراکز درمان اجتماع مدار در استان اصفهان ، ادامه داد: ۹۸ مرکز اقامتی و ۶۷ مرکز درمان سرپایی اعتیاد در استان اصفهان فعال هستند.
وی با اشاره به فعالیت دو مرکز اقامتی میان مدت برای بانوان در استان اصفهان افزود: در حال حاضر حدود ۸۰ نفر در این دو مرکز نگهداری می€Œشوند.
صادقی با بیان اینکه در سال گذشته ۲ هزار و ۵۱۲ نفر از معتادان استان اصفهان با حضور در مراکز درمانی بهبود یافته€Œاند، گفت: باید توجه داشت که معتادان کارتن خواب در استان هر چند تعداد آنها بسیار ناچیز است به سرعت شناسایی و در مرکزی که به صورت شبانه روز سرپناه معتادان است نگهداری می€Œشوند.

کاهش سن اعتیاد در استان اصفهان نگران کننده است

وی در ادامه با اشاره به اینکه کاهش سن اعتیاد در استان اصفهان نیز نگران کننده است، افزود: در بین معتادان، نوجوانان ۱۲ تا ۱۳ ساله مشاهده می€Œشود ضمن اینکه تغییر الگوی مصرف معتادان و روی آوردن به آمفتامین€Œها تولد نوزادان معتاد را در استان رقم زده است.

صادقی انجام قتل€Œهای خانوادگی، بروز تصادفات خطرناک و بسیاری از رفتارهای ناهنجار در جامعه را از پیامدهای مصرف آمفتامین€Œها در بین معتادان استان اصفهان عنوان کرد و افزود: بر اساس پژوهش€Œهای صورت گرفته وجود فرد معتاد در خانواده، وقوع طلاق، نبود و یا کمرنگ بودن حضور پدر در خانواده، سکونت درحاشیه شهر، نبود عدم نظارت بر دوست€Œیابی و برخی از باورهای غلط در خصوص مصرف مواد مخدر صنعتی از مهم€Œترین دلایل گرایش افراد به مصرف مواد مخدر برآورد شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید