امروزچهارشنبه, 30 مهر 1399-- Wednesday Oct 21 2020

ساعت 22:21:53

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

سومین کارگاه آموزشی اشتغال حمایت شده معلولین در اصفهان برگزار شد

یکشنبه, 02 اسفند 1394 ساعت 11:39 کدخبر :9982
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0201

سومین کارگاه آموزشی اشتغال حمایت شده معلولین، با هدف ایجاد استقلال و اشتغال پایدار جهت دستیابی معلولین و توانخواهان به زندگی مستقل و عدم وابستگی همراه با ارتقای عزت نفس، در هتل چهل پنجره اصفهان برگزار شد. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان بهزیستی استان در ابتدای این جلسه دکتر صادقی مدیر کل بهزیستی استان اصفهان گفت: ما باید در راستای استعداد یابی مددجویان قدم برداشته و در ابتدای کار، خود شناسی مثبت و حس استقلال را در آنها ایجاد کرده تا به بتوانیم مشاغل پایدار برای ایشان فراهم نماییم. وی در ادامه با اشاره به آماری از تعداد متقاضیان اشتغال و تسهیلات انجام شده گفت: در سامانه رصد بهزیستی استان اصفهان 4 هزارو 700 نفر متقاضی اشتغال ثبت شده که ما توانسته ایم تقریباً تسهیلات اشتغالزایی این استان را بصورت صد در صد جذب و جوابگوی متقاضیان باشیم.وی به همکاری های سازنده کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی در استان اصفهان نیز اشاره ای داشت و گفت: هم افزایی دستگاه های حمایتی در ارائه خدمات بهتر در جامعه حائز اهمیت است.
دکتر صادقی در پایان ابراز امیدواری کرد: با برگزاری چنین کارگاه هایی در جهت دانش افزایی و تغییر نگرش و دیدگاه های جامعه نسبت به اشتغالزایی معلولین گام برداشت.
دکتر نوع پرست مدیر کل دفتر توانمندسازی بهزیستی کشورتاریخچه ای از روند خصوصی سازی توانبخشی حرفه ای ارائه کرد و گفت: باید نظارت و ارزیابی را تقویت کرده و با کمک صاحب نظران در حوزه های توانبخشی و اشتغال نگرش های قبلی را تغییر داده و به مدل های جدید دست یابیم.
وی همچنین اظهار داشت: ما در حوزه توانبخشی حرفه ای، باید مدلی را طراحی کنیم که با فرهنگ ایرانی تطابق داشته و در عین حال آمیخته به علم و دانش باشد. دکتر نوع پرست در ادامه افزود: در این کارگاه تلاش شده تا دستورالعمل های تدوین شده مورد بررسی قرار گرفته و مدل اجرایی آن ایجاد گردد تا در 5 استان بصورت آزمایشی اجرا شود.
مدیر کل دفتر توانمندسازی بهزیستی کشور در پایان گفت: می توان اعلام کرد هر میزان سرمایه ای که در توانبخشی حرفه ای صرف شود، 7 برابر به اقتصاد کشور باز خواهدگشت.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید