امروزدوشنبه, 28 اسفند 1396-- Monday Mar 19 2018

ساعت 19:59:26

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:26:53

سيستم آموزشي آموزش و پرورش مانع خلاقيت است

شنبه, 09 مهر 1390 ساعت 15:07 کدخبر :2613
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : طاهره خونساری

 

به همت معاونت پروشی آموزش و پرورش نشستی به منشور بررسی مسائل و مشکلات آموزش و پرورش با حضور مدیران مدارس شهرستان در سالن اجتماعات اداره برگزار شد.

در این نشست دکتر کیان به بررسی مهم ترین مسائل آموزشی از جمله حافظه محور بودن، فله ای عمل کردن و عدم مدیریت در نظام آموزشی است پرداخت. استاد دانشگاه تهران گفت: در اختیار قرار دادن یک سری مطالب حفظی از پیش تعیین شده به دانش آموزان مانع بزرگی سر راه پرورش خلاقیت کودکان است و تحول بنیادی در امور آموزشی یکی از نیازهای اساسی کشور است. در حاشیه برگزاری این نشست عموشاهی معاونت پرورشی آموزش و پرورش به خبرنگار فرصت گفت: تغییرات اساسی در کتب درسی رخ داده است و با ایجاد مدارس IT این روند رو به رشد است. اضافه کردن مفاهیم دینی در دروس پایه مثل فیزیک، شیمی و ... یکی از تحولات اساسی است که معلم در کنار یاد دادن اصول علمی آیه های مطرح شده در قرآن در مورد آن مطلب را نیز به دانش آموزان یاد می دهد.

 

نظرات  

 
#1 0 حاج حیدری م 10 مهر 1390 ساعت 15:53
سالهای طولانی است که قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب شده و یکی از اصل های آن به این محتوا می باشد:
« آموزش و پرورش تا پایان دوره متوسطه برای عموم ایرانیان رایگان است»
علاوه بر آن هر سال به دفعات مکرر وزیر و وکیل و رییس و مدیر همگی دریافت پول از مدرسه را ممنوع و غیرقانونی و شماره تلفن هایی نیز برای گزارش تخلفات اعلام می کنند اما واقعیت چیزی غیر از این است.
مدیران مدارس در یکی از گردنه های ثبت نام،جلسه اولیا و مربیان، و اگر نشد در گردنه آخر، تحویل کارنامه،با ارائه لیستی از کارهایی که انجام داده اندخواهان دریافت پول هستند و چنان بر خانواده فشار می آورند که گریزی از آن نیست و این داستان به مانند داستان های هزار و یک شب سالهای طولانی ادامه دارد.
هر سال مدیران مدارس با تولیدی های لباس قرارداد می بندند و برای اینکه قرارداد آنها پرسود باشد هر سال رنگ و دوخت لباس فرم مدرسه را تغییرمی دهند تا مبادا دانش آموزی به جای خرید ، از لباس فرم سال قبل که سالم مانده است استفاده کند.
هر سال کلماتی را به اول اسم مدارس اضافه می کنند و مردم سرگردان و متحیر که حتما تغییراتی هم در مدرسه به وجود آمده است! مدرسه نمونه مردمی، مدرسه هیت امنایی و ... در هر صورت به میزان این تغییرات مردم باید پول بیشتری بدهند.
در سال گذشته وزیر آموزش و پرورش به مدت چند ثانیه در صدا و سیما اعلام کرد:
مدارس می توانند 5شنبه را تعطیل کنند.
این خبر وزیر بدون هیچگونه معطلی در همان هفته ای که اعلام شد در مدارس اجرا شد و این سرعت عمل در اجرای خبر وزیر با دستورات قبلی که هر سال برای پول نگرفتن داده می شود جای سوال دارد.
فرزندم سوال می کند چرا مرا در مدرسه دانشگاه صنعتی ثبت نام نمیکنی و من جوابی برای او ندارم!
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید