امروزيكشنبه, 06 خرداد 1397-- Sunday May 27 2018

ساعت 12:33:42

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

آغاز سرشماري عمومي نفوس و مسكن در شهرستان؛

فرماندار: اطلاعات درست و دقیق مردم، به تخصيص اعتبار و حل مشكلات شهر كمك مي كند

شنبه, 23 مهر 1390 ساعت 13:10 کدخبر :2790
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : فرصت آنلاین

 

سرشماری نفوس و مسکن از دوم تا22 آبان ماه امسال در سراسر کشور برگزار می شود، در همین رابطه خبرنگار فرصت با فرماندار شهرستان گفتگویی ترتیب داده است تا همشهریان را در جریان جزییات این برنامه قرار دهد.

 

احمد حقیقی با اشاره به اینکه قبلا آمارگیری هر 10 سال یکبار انجام می شده و از این پس این فاصله 5 ساله خواهد بود، گفت: ماموران سرشماری با جلیقه و کارت مخصوص و با نشان مرکز آمار به درب منازل مراجعه می کنند. وی همچنین به تفاوت پرسشنامه های سرشماری امسال نسبت به پرسشنامه های سال 1385 که با 75 درصد تفاوت روبروست اشاره کرد و با تاکید بر اینکه این اطلاعات برای برنامه ریزی های کلان کشور مورد استفاده قرار می گیرد از مردم خواست تا با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه درب منازل حاضر شده و اطلاعات محرمانه را درست و دقیق در اختیار ماموران قرار بدهند. فرماندار به سرفصل سوالات هم اشاره کرد و گفت: کد پستی، میزان اجاره خانه، اطلاعات ساختمان، میزان تحصیلات، شغل، میزان برخورداری از مزایای بیمه سلامت و میزان توسعه یافتگی شهر ها و روستاها از  جمله سوالات سرشماری امسال است. حقیقی در پاسخ سوال خبرنگار فرصت که آیا این سرشماری برای شهر مزیتی در پی خواهد داشت یا خیر؟ گفت: یکی از عواملی که در برنامه ریزی ها موثر بوده و موجب تخصیص اعتبار بیشتر به یک شهر می شود، میزان جمعیت است لذا اگر بتوانیم از این تراکم جمعیت برای رفع مشکلات شهرستان استفاده کنیم، گشایش هایی در کارمان ایجاد می شود که از جمله آن می توان به  گسترش مراکز درمانی، تفریحی اشاره کرد و این همکاری مردم را می طلبد.

فرماندار همچنین از برگزاری مسابقات نقاشی، انشا و تهیه روزنامه دیواری در هر سه مقطع تحصیلی و همچنین به صدا درآوردن زنگ سرشماری در روز دوم آبان ماه به عنوان برنامه های جانبی این برنامه خبر داد. گفتنی است سرشماری نفوس و مسکن در شهرستان خمینی شهر با 240 مامور سرشماری، 8 ناظر، 62 بازبین، 16 کارشناس، 15 کارشناس فنی انجام خواهد شد که این تعداد با احتساب10 در صد ذخیره به 426 نفر خواهند رسید.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#1 0 بهنام 26 مهر 1390 ساعت 10:28
آقای فرماندار محترم

اطلاعات درست و صحیح را مردم هم اگه ارائه بدهند در شهری که بودجه نداره نمیشه کار کرد اگه بتونید مساله الحاق خمینی شهر به اصفهان را پیگیری کنید و آنرا عملی کنید کار بزرگی برای این شهر کردید "
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید