امروزجمعه, 04 مهر 1399-- Friday Sep 25 2020

ساعت 17:13:44

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

فرماندار: ظرفیت های اشتغال زنان در شهرستان خمینی شهر زیاد است
در کارگروه امور بانوان و خانواده فرمانداری مطرح شد؛

فرماندار: ظرفیت های اشتغال زنان در شهرستان خمینی شهر زیاد است

چهارشنبه, 13 اردیبهشت 1396 ساعت 08:19 کدخبر :11188
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سیمین سعیدی

با حضور خانم دکتر فضلی معاون مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، کارگروه بانوان و خانواده در محل فرمانداری تشکیل شد.
به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، ضرورت حضور و مشارکت گسترده زنان در امر انتخابات و نقش زنان در تحقق شعار سال 96 دو دستورکار این جلسه بود.
سرپرست فرمانداری در این رابطه گفت: حضور زنان در انتخابات می تواند به ارتقای جایگاه آن ها کمک کند. خوشبختانه در شوراهای شهر ما نمایندگانی از جامعه زنان حضور داشتند.
راعی از افتتاح باغ بانوان درچه و راه اندازی نمایشگاه و فروشگاهی برای عرضه محصولات صنایع دستی در خیابان نبوی منش به عنوان ایجاد زمینه های حضور زنان در جامعه و اشتغال زایی نام برد.
وی افزود: در تحقق شعار امسال باید 5 اصل حمایت از تولید ملی و داخلی، مردمی کردن اقتصاد، حمایت از تولیدات کسب و کارهای کوچک و متوسط، اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف و تقویت روحیه خودباوری و خودکفایی را در نظر گرفت.
راعی با اشاره به این که نقش زنان ایرانی در اقتصاد کمتر از 13 درصد است افزود: در کشورهای صنعتی نقش زنان تا 40 درصد هم بوده است. در شهرستان ما هم به خاطر ظرفیت هایی که در زمینه صنایع دستی، گردشگری و قالیبافی و ... وجود دارد زنان می توانند مشارکت خوبی داشته باشند.
در ادامه نمایندگان دستگاه ها نقطه نظرات خود را در خصوص دستورکار جلسه مطرح نمودند.
بخشدار نیز در پایان جلسه ضمن اشاره به نقش مهم زنان در انتخابات گفت: زنان باید سعی کنند که به کسی رای بدهند که انتخاب خودشان باشد و کسی به آن ها توصیه نکرده باشد.
ترابی همچنین نقش زنان را در مقابله با مدگرایی و اسراف در جامعه بسیار موثر دانست.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید