امروزسه شنبه, 01 مهر 1399-- Tuesday Sep 22 2020

ساعت 14:13:08

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

لوح سنگی یادبود « اصفهان، شهر جهانی صنایع دستی» رونمایی شد

لوح سنگی یادبود « اصفهان، شهر جهانی صنایع دستی» رونمایی شد

یکشنبه, 12 مهر 1394 ساعت 10:51 کدخبر :9513
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : 0200

 لوح سنگی یادبود « اصفهان، شهر جهانی صنایع دستی» با حضور مسئولان استانی و كشوری و مهمانان خارجی در میدان نقش€Œجهان رونمایی شد.
به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، پیش از ظهر امروز مراسم بزرگداشت ثبت اصفهان شهر صنایع دستی جهان با حضور سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان، جمالی نژاد شهردار و زرگرپوز استاندار اصفهان و مهمانان خارجی غدا هیجاوی رئیس آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، کریشنا مشاور شورای جهانی صنایع دستی، مروان ابوخلف مشاور عالی صنایع دستی فلسطین، الفارسی معاون وزارت صنایع کشور عمان برگزار و اعتبارنامه ثبت جهانی اصفهان به شهردار و استاندار اصفهان اهدا شد.

اما عصر امروز در پایان این مراسم نیز مهمانان مراسم به میدان امام خمینی (ره) رفتند تا لوح سنگی یادبود ثبت اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع€Œدستی را در کنار عمارت زیبای عالی€Œقاپو رونمایی کنند.

مهدی جمالی €Œنژاد در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در ارتباط با اقدامات شهرداری اصفهان در راستای حراست از این عنوان جهانی اظهار داشت: ورود شهرداری اصفهان به جرگه شهرهای ثبت جهانی انتهای کار ما نیست بلکه سرآغازی برای فعالیت€Œهای مهم€Œتر و بنیادین است.

تهیه برنامه€Œ های مدون برای صنایع€Œ دستی اصفهان

وی با اشاره به اینکه قرار است برنامه€Œهای مدونی برای صنایع دستی در شهر اصفهان تهیه شود، افزود: تهیه طرح جامع صنایع دستی در اصفهان از جمله این برنامه€Œهاست که با همکاری مسئولان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محقق می€Œشود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه همچنین در تکمیل ثبت جهانی شهر اصفهان، ورود این شهر به شبکه شهرهای خلاق با جدیت پیگیری می€Œشود، ابراز داشت: اگر طرح جامع صنایع دستی شهر اصفهان آماده شود تمام دستگاه€Œها می€Œتوانند وظایف خود را در راستای ارتقای آن انجام دهند که این موضوع در توسعه صنایع دستی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

جمالی€Œنژاد با اشاره به اینکه تاکنون پیشنهادت زیادی در زمینه توسعه و ارتقای صنایع دستی اصفهان پیشنهاد کرده€Œایم، ابراز داشت: ایجاد یک بازارچه صنایع دستی در اصفهان و پاکسازی میدان امام (ره) به عنوان بازار تاریخی از صنایع€Œ دستی کشورهای بیگانه از مهم€Œترین این موارد بوده است.

وی به اشاره به پیشنهاد خود برای ارتقای صنایع دستی این شهر تصریح کرد: با توجه به آشفتگی مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی و آثار ارزشمند تاریخی و شهری اصفهان همچون راسته بازار و میدان نقش جهان، شهرداری با همکاری استانداری، سازمان میراث فرهنگی و بازاریان و هنرمندان، نسبت به مرمت، بازسازی و زیباسازی این مراکز اقدام جدی کند.

نامگذاری یکی از خیابان€Œ های شهر اصفهان به نام هنر

شهردار اصفهان با بیان اینکه اصفهان را به نام شهر موزه می€Œشناسند، تاکید کرد: نباید جای صنایع دستی در هیچ نقطه€Œای از شهر اصفهان خالی باشد.

وی اضافه کرد: یکی از طرح€Œهای ما در شهرداری اصفهان این است که در آینده یکی از خیابان€Œهای شهر به عنوان «خیابان هنر» معرفی شود که در آن هنرمندان اصفهان به ویژه هنرمندان صنایع دستی که شاخه€Œای از هنرمندان ما هستند بتوانند در آن عرض اندام کرده و آثار خود را ارائه دهند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید