امروزيكشنبه, 04 آبان 1399-- Sunday Oct 25 2020

ساعت 17:58:33

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

مراسم جشن تکلیف دختران برگزار شد

مراسم جشن تکلیف دختران برگزار شد

سه شنبه, 22 دی 1394 ساعت 08:54 کدخبر :9857
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : زهرا عمادی

جشن تکلیف بیش از دو هزار و 500 دختر 9 ساله خمینی شهری طی چند روز در باغ تالارشادی برگزار شد. به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، در دومین روز از این مراسم که 20 دی ماه برگزار شد، بعد از اقامه نماز جماعت برنامه های شادی با محوریت جشن تکلیف با تلاش مسئولان آموزش و پرورش به اجرا درآمد.


رئیس آموزش و پرورش طی سخنانی ضمن تبریک به دانش آموزان برای رسیدن به سن تکلیف گفت: در طول زندگی هرکس چند روز مهم وجود دارد مثل روز تولد، سن تکلیف، ازدواج و در نهایت پایان زندگی.

IMG 4052
بدیهی با تاکید براینکه پس از رسیدن به سن تکلیف باید برای انجام واجبات دین تلاش کنیم، دانش آموزان را به نیکی به پدر و مادر در درجه اول و سپس احترام به معلم توصیه کرد.
کارشناس گسترش فرهنگ نماز و عترت شهرستان نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: باغ تالار شادی به مدت چهار روز به صورت رایگان در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.


کریمیان همچنین افزود: قبل از برگزاری مراسم عکس های گروهی از دانش آموزان گرفته می شود و اقامه نماز جماعت آغازگر مراسم است. سپس امام جماعت در مورد تکلیف شدن و وظایفی که از این پس متوجه هر انسانی می شود، سخنرانی می کند.


وی گفت: در ادامه برنامه های شادی به اجرا درآمده و در هر نوبت یکی از مسوولان شهرستان دختران مکلف را در این مراسم همراهی می کند. طواف نمادین کعبه و لبیک گفتن دانش آموزان از برنامه های دیگری است که در ادامه اجرا می شود.

IMG 4040
کارشناس گسترش فرهنگ نماز و عترت گفت: در این مراسم بسته های حجاب شامل چادر نماز، سجاده و کیف به همراه یک کتاب به دانش آموزان اهدا شده و از آنها پذیرایی نیز
می شود.


گفتنی است در این مراسم مدیریت برنامه ریزی آموزش و پرورش، معاونت تربیت بدنی و امور پرورشی و روابط عمومی آموزش و پرورش نیز حضور داشتند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#2 +1 ولی دانش اموز 29 دی 1394 ساعت 00:57
وقتی پول را از ما گرفتند دیگر اینقدر بزرگنمایی و تبلیغات ندارد .خوددمدرسه هم میتوانددبا نصف این مبلغ جشن برگزار کند حتی هزینه برگزاری نماز جماعت هم از ما گرفتند
نقل قول
 
 
#1 -1 معلم 24 دی 1394 ساعت 23:22
برای هر کاری، خیرین پیش قدم می شوند ولی چرا برای چنین کار فرهنگی از خیرین کمک گرفته نشد و از هر دانش آموز شرکت کننده مبلغ 50-40 هزار تومان گرفته شد.
بعضی دانش آموزان واقعا نیازمندند.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید