امروزشنبه, 05 خرداد 1397-- Saturday May 26 2018

ساعت 18:07:13

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسؤولان نخوانند ...

شنبه, 07 اسفند 1389 ساعت 10:56 کدخبر :549
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف اصلاح گر

• خواه ناخواه پس از چند سال خمینی‌شهر به اصفهان ملحق می‌شه. بحث اینه که مسؤولان استان می‌خواهند این امر را تسریع کنند. همین! وگرنه الحاق تا چند سال دیگه حتمیه! [حال کردم با این نظر کارشناسی‌ام] البته خمینی‌شهری هم عاشق چشم و ابروی اصفهان نیست که بخواهد بدان ملحق بشه ولی خب برای رفع مشکلات عدیده شهرستان راه‌حل بدی نیست.قلاً با الحاق می‌شه از امکانات

 صفهان استفاده می‌کنند. البته اگه به قول نماینده شهرستان بودجه دولتی خمینی‌شهر را زیاد کنند و 100 میلیارد تومن هم به شهرداری بدهند، اصلاً گور پدر الحاق!
    • باز هم قصه هفتخوان گرفتن وام بانکی و بی‌عدالتی در بانک‌ها و مابقی ماجرا! دوستم تعریف می‌کرد که واسه گرفتن یه کم چرک کف دست هفتخوان رستم را گذروندم ولی در نهایت به نتیجه نرسیدم. می‌گن بودجه بانکی خمینی‌شهر زیاده پس کو؟ چرا به هر بانکی می‌ری کاسه ندارم به دست می‌گیره و می‌ناله. شنیده‌ام وام‌های کلان میلیاردی از بانک‌های خمینی‌شهر گرفته‌اند و رفته‌اند. کجا؟ خونه پسر شجاع! چند وقت پیش قوه قضائیه از معوقات بانکی چند صد میلیارد تومنی تعریف می‌کرد. یعنی یک انسان می‌تونه کف دستش اینقدر کثیف باشه؟!
    • چند شب پیش اخبار اعلام کرد که پل جوادیه تهران افتتاح شد. شاید بتوان گفت یکی از زیباترین پل‌های دنیا که به تعبیر شهردار تهران سومین نشانه تهران بزرگ بعد از برج آزادی و برج میلاد است. پیش خودم گفتم المان و نماد شهر ما چیست؟ کوه آتشگاه یا دانشگاه صنعتی؟ اونها را که صاحب شدند! راستی مگر جز اینه که سیبری یا گل شب‌بو از محصولات مهم خمینی‌شهره، چرا مسؤولان امر یک نمادی یا مجسمه‌ای چیزی درست نمی‌کنند بزنند ورودی شهر. ناسلامتی خمینی‌شهر بعد از تهران و کرج پرتراکم‌ترین شهره! نه!
    • سر میدون امام(ره) بودم که پیرمردی از من آدرس بیمارستان آیت‌ا... کاشانی را پرسید. او را به اصفهان راهنمایی کردم. ولی پیرمرد مصر بود که بیمارستان مدنظر تو خمینی‌شهره. یه لحظه فکر کردم بیمارستان منظریه را نامگذاری کرده‌اند و به طنز بهش گفتم: یه بیمارستان توی منظریه خمینی‌شهر دارند(!) می‌سازند که فعلاً بخش زایمان [مخصوص سگ و گربه] و بخش تزریقات و اتاق عمل [مخصوص معتادان] اون راه‌اندازی شده و شاید بعداً اسم اون بیمارستان را بگذارند «آیت‌ا... کاشانی»! بعداً متوجه شدم که منظور پیرمرد بیمارستان آیت‌ا... اشرفی بوده.
تا بحال هم مسؤولان بلندرتبه و هم پایینرتبه واسه بازدید از این اثر تاریخی(!) پا به خمینی‌شهر گذاشته‌اند که چندی پیش هم وزیر مسکن به این توفیق نائل شده و گفته که ما بیمارستان را می‌سازیم و چه‌ها که نمی‌کنیم. آقای وزیر! اینقدر وعده سر خرمن ندید. از عمل کار برآید به سخنرانی نیست.
    • ساخت بیمارستان منظریه، الحاق به اصفهان و همین! درخواست‌های ما خمینی‌شهری‌ها از دولت فقط تو همین چیزها خلاصه می‌شه. تازه برای رسیدن به این خواسته‌ها هم آن‌گونه که باید و شاید تلاش نمی‌کنیم؛ نه ما نه مسؤولان. اما بشنویم از شهرستان کاشان که فقط یکی از درخواست‌هایش از دولت «استان»شدنه. درحالی که طبق قانون باید لااقل یه میلیون نفر جمعیت داشته باشند ولی ایشان همچنان بر خواسته‌شان پافشاری می‌کنند. اخیراً از اخبار شنیدم که یه مجموعه تفریحی توپ تو کاشان در حال احداثه که یه باغ پندگان داره که باغ پرندگان اصفهان را می‌گذاره تو جیبش! راه‌اندازی کارخانه خودروسازی کاشان هم که همه می‌دونند. بابا! گفته‌اند «از تو حرکت از خدا برکت» خب! باید یه تکونی خورد تا مشکلات حل بشه. آهای مسؤولا! «یا علی».
    • این ستون را مثل همیشه با یه انتقاد از سازمان اتوبوسرانی تموم می‌کنیم: خدا نکنه دو تا اتوبوس واحد تو خیابان امام شمالی یا جنوبی به هم بسند. دیگه ترافیک می‌شه اساسی. بابا! به کی بگیم. جمعیت زیاد شده. شهر هم شلوغه. خیابان امام خمینی(ره) هم این بار ترافیکی را نمی‌تونه تحمل کنه. خیابان امام که یک‌طرفه است پس اتوبوس واحد را نمی‌شه حذف کرد. شاید بهتر باشه پارک خودرو در خیابان امام(ره) را ممنوع کرد. این به نفع خود مردمه. نه!

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید