امروزچهارشنبه, 02 خرداد 1397-- Wednesday May 23 2018

ساعت 10:06:09

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مسؤولان نخوانند

دوشنبه, 09 اسفند 1389 ساعت 12:56 کدخبر :575
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : الف اصلاح گر

 

• تو شماره قبل همین ستون گفتیم که چرا مسؤولان یک نمادی یا مجسمه‌ای چیزی درست نمی‌کنند بزنند ورودی شهر. اخیراً دیدیم که یک کوپ سنگ یادگاری از تصادف هولناک 20 آبان سال جاری در پارک پیروزی قرار داده‌اند، شاید به‌عنوان نماد تصادف در خمینی‌شهر. آخه خمینی‌شهر جاده‌های درست و حسابی هم نداره.

• تو شماره قبل جوابیه از نماینده ولی‌فقیه در سپاه چاپ شده بود درمورد یکی از مطالب همین ستون. از بقیه ارگان‌ها و ادارات هم دعوت می‌شه که به مطالب این ستون جواب بدهند. البته هر چی تو این ستون نوشته می‌شه واقعیه. شاید یه‌کم اشتباه داشته باشه؛ مثل اون مطلب که کلمه «حوزه» اشتباهاً «پایگاه» بسیج فاطمه الزهرا(س) درج شده.

    • دهم ذیحجه عید قربانه، 15 ذیحجه میلاد امام هادی(ع) هست، 18 تا 20 ذیحجه جشن سه روزه غدیره، 24 ذیحجه روز مباهله و پیروزی اسلام بر مسیحیانه و مناسبت‌های فرخنده دیگه که این دهه را به ایام سرور آل محمد(ص) تبدیل کرده. ولی نمی‌دونم ما چرا بلد نیستیم شادی کنیم. مگه امام صادق(ع) نفرموده در شادی ما شاد باشید، پس چرا در اعیاد ائمه(ع) عزاداری می‌کنیم؟! مگر ما پیرو مکتب جعفری نیستیم؟ آیا سیاه‌پوش کردن گذرها در ایام عید غدیر، تمرین طبل و شیپور عزاداری در شب عید و موارد مشابه نشان از فقر فرهنگی ما نیست؟ در حالی که نشریه شماره قبل یک‌شنبه 30/8/1389 روز میلاد امام هادی(ع) منتشر شده چرا اشاره‌ای به میلاد یا عید غدیر نشده؟ تازه تو صفحه آخر شماره قبل همین نشریه عکسی از سیاه‌پوش کردن شهر چاپ کرده‌اند. چرا؟ آیا این امور از یک تفکر نادرست نشأت نمی‌گیره؟ چرا روحانیان و مسؤولان امر سکوت کرده‌اند؟ «اللّهُمَّ اجعَل عَواقِبَ أمورِنا خَیراً»!
    • تو شماره قبل، نقد یکی از اعضای هیأت علمی گروه تاریخ دانشگاه بر مقاله «سده، زادگاه سلمان فارسی» چاپ شده بود. ولی بهتره بدونید که شهر «کازرون» هم داعیه‌دار این قضیه هست که سلمان فارسی متولد این شهره. تعصب خاصی هم روی این مطلب دارند. به طوری که یه نشریه تو کازرون منتشر می‌شه به نام «سلمان». تازه کازرونی‌ها دارند یه فیلم درمورد سلمان فارسی هم می‌سازند. ولی ما چی؟ ما واسه تاریخ و هنر و فرهنگ خمینی‌شهر چکار کرده‌ایم؟ اقلاً مانند برخی از شهرهای استان اصفهان، گروه شهرشناسی هم در خمینی‌شهر نداریم تا در زمینه گردآوری تاریخ و فرهنگ شهرستان اقدام کنیم. حتی یه اداره میراث فرهنگی درست و حسابی هم نداریم. چرا؟!
    • مدیر مدرسه‌ای یه سوتی به دفتر فرستاد که با اینکه تاریخش کمی دیر شد ولی قشنگه: پس از اینکه کمیته امداد اعلام کرد که کمک‌های دانش‌آموزان را جمع‌آوری کنم، من کمک‌ها را طبق بخشنامه اداره آموزش و پرورش به بانک ملی بردم تا به شماره حساب سیبا به نام کمیته امداد مندرج در بخشنامه واریز کنم. پس از کلی معطلی نوبتم شد و فرم تکمیل شده و پول‌ها را تقدیم کردم. کارمند بانک پس از چند لحظه به من گفت که شماره حساب مربوط به خانم فلانیه. سریع به کمیته امداد تلفن زدم و موضوع را پیگیری کردم و متوجه شدم حساب مربوط به بانک صادراته و از نوع سپهر. خدا رحم کرد تو برگه نوشته بودم مربوط به کمیته امداد و کارمند بانک متوجه شد وگرنه... حالا این سوتی بزرگ مربوط به کمیته امداد بوده یا اداره آموزش و پرورش خدا داند. راستی! اون مدارسی که پول‌ها را بدون اطلاع واریز کرده باشند، چی می‌شه؟
    • بخشنامه اومده باید تعداد کارمندای دانشگاه آزاد را «تعدیل» کنید. حضرات دارند نیروهای دانشگاه را «تقلیل» می‌کنند. زورشون که به کله‌گنده‌ها نمی‌رسه این کارمندای بخت برگشته را طعمه خودشون قرار می‌دهند. از این طرف تعدادی از کارمندان را اخراج می‌کنند تا مجبور نباشند به اونا حقوق بدهند، از اون طرف حقوق و مزایای خودشون را زیاد می‌کنند. پس کو اون «عدالت» نظام و دولت عدالت‌محور آقایان؟!
    • من نمی‌دونم تعطیلی یکی دو روزه مدارس و ادارات چه دردی را از آلودگی هوا دوا می‌کنه؟ تعطیلی تو کشور کمه که شما هم هِی اضافه می‌کنید؟ حالا تو تهران تصمیماتی می‌گیرند، به ما چه؟ می‌خواهید از تهران کم نیاورید شما هم اصفهان و خمینی‌شهر را تعطیل کردید؟ خب! مردم برنامه‌ریزی کرده‌اند، کار اداری دارند و هزار تا مشکل دیگه. مدیر مدرسه‌ای می‌گفت ما برنامه‌ریزی کرده بودیم که دانش‌آموزان ابتدایی را به اردو ببریم. رضایت‌نامه‌ها را توزیع کرده بودیم. بچه‌ها خوشحال روزشماری می‌کردند که یهو تعطیلی زد تو کاسه کوزه‌شون. اصلاً تو کشور ما باید در کنار «ستاد حوادث غیرمترقبه» «ستاد تعطیلی‌های غیرمترقبه» هم ایجاد بشه! البته تصمیم تعطیلی با خمینی‌شهر نبوده ولی اقلاً مسؤولان شهر که می‌تونند به این اقدام اعتراض کنند. می‌تونند یا نمی‌تونند؟!
    • چند روز پیش دیدم یه خودروی مزدا متعلق به دانشگاه صنعتی با آرم و پلاک قرمز تو خیابونا ویراژ می‌داد. روغن‌سوزی هم داشت. بهش تذکر دادم دانشگاه صنعتی که عوارض نمی‌ده، زمینای تصرف شده را هم پس نمی‌ده دیگه ویراژ دادنش تو خیابونای خمینی‌شهر چه صیغه‌ایه. هوای شهر را هم آلوده می‌کنید بعد دوباره و تعطیلی و مابقی مشکلات.
    • تو شماره قبل نشریه یه مطلبی خوندم که در اون امام جمعه به مسؤولان تیکه انداخته بود. این مطلب را واسه دقت بیشتر مسؤولان امر بالاخص شهردار و فرماندار و استاندار و اداره راه و ترابری و علما و صلحا و همه و همه تکرار می‌کنیم که بی‌جا هم نیست: «... شما وقتی نام اصفهان را می‌برید همه با احترام یاد می‌کنند. آن وقت یک پل زیرگذر درست کرده‌اید برای امامزاده سید محمد(ع) که بی‌سوادترین آدم بیاید 150 تا ایراد به این پل می‌گیرد. جداً جای تعجب است. با فرهنگ این استان چه مهندسی بوده که این را طراحی کرده؟ و چرا مسؤولان امر گذاشتند که چنین پل ناقصی تحویل مردم داده شود؟»
    • این ستون را مثل همیشه با یه انتقاد از سازمان اتوبوسرانی تموم می‌کنیم: تو این بحران آلودگی هوا که میلیاردها به اقتصاد کشور ضرر وارد می‌کنه، من نمی‌دونم رانندگان زحمتکش اتوبوس چرا وقتی وارد پایانه‌ها می‌شند و شاید نیم ساعت در نوبت منتظر می‌مونند تا دوباره حرکت کنند، همینطور اتوبوس راروشن می‌گذارند و دود می‌کنند و دود! استدلالشون اینه که اگه خاموش کنیم استارت زدن دوباره سخته. خب! برادر من! لااقل برو ماشینت را تعمیر کن تا اینقدر دود نکنه. خفه شدیم!!!

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید