امروزپنجشنبه, 03 خرداد 1397-- Thursday May 24 2018

ساعت 06:41:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

حوادث؛

مونوکسید کربن در تالار عروسی

شنبه, 06 فروردین 1390 ساعت 16:14 کدخبر :640
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : احمدرضا پرنده
خطر در کمین است، مواظب باشیم.

در یک واحد ساختمانی، زمانی که بنّاها در بالای ساختمان در حال دیوارچینی اطراف پشت بام بوده اند، جهت جلوگیری از ریزش شن و سیمان به داخل لوله دودکش همسایه کناری یک عدد آجر روی دهانه خروجی دودکش می گذارند.

 

عملیات بنّایی تمام می شود و متأسفانه شن و سیمان های اضافی نیز روی آجر ریخته و در واقع راه خروجی دودکش همسایه مسدود شده است. زمانی که ساکنین همسایه مجاور در حال استحمام بوده اند و آبگرمکن دیواری گازی روشن بوده است به علت مسدود شدن دودکش آبگرمکن (چون با آجر و مصالح سیمان روی پشتبام مسدود شده است) گاز Co به جای اینکه از ساختمان خارج شود در محوطه ساختمان اشباع شده و منجر به فوت خانم این منزل شده است. لطفاً شما پیرامون علت وقوع حادثه اعلام نظر نمایید. چرا این حادثه رخ داده است؟ چرا بنّا روی پشتبام، آجر روی لوله دودکش گذاشته است؟
چرا همان ابتدا لوله دودکش فاقد سه راهی و کلاهک نبوده است؟
و ...
بررسی حوادث در طول فصل زمستان نشان می دهد:
متأسفانه هر ساله ما شاهد حرارت بسیار زیادی ناشی از گاز منواکسید کربن در منازل و کارگاهها می باشیم.Co گاز منواکسید کربن ناشی از سوخت اجاق گاز در قسمت آشپزخانه یک تالار عروسی منجر به فوت یک نفر از کارگران زن شد.


یک واحد مسکونی بزرگ تالار مانند را جهت مراسم جشن عروسی در نظر گرفته و حیاط را فرش می نمایند. زیرزمین ساختمان که محل آشپزخانه بزرگی بوده پنجرهای داشته که رو به حیاط بوده و فرش اضافی پهن شده در حیاط دریچه پنجره آشپزخانه زیرزمین را مسدود کرده است. در زیرزمین اجاق گازهای زیادی بوده که آب جهت شتسشوی ظروف گرم میکردهاند و به علت ازدیاد اجاقها و سوختن ناقص اجاقهای گاز، گاز Co در محیط زیرزمین پراکنده شده است.
کارگران به علت کار زیاد چند ساعتی در حال استراحت در زیرزمین بوده اند که به علت مسمومیت با Co یک نفر از آنان فوت می نماید. پزشک قانونی علت فوت کارگر را مسمومیت با گاز Co ذکر کرده است.
به نظر شما علت وقوع حادثه چه بوده است؟
علت وجود گاز Co در زیرزمین (آشپزخانه) چه بوده است؟بررسی یک حاثه در خیابان چهارباغ عباسی اصفهان


خانمی در کنار ایستگاه اتوبوس منتظر وسیله نقلیه بوده است به علت طوفان شدید چند روز مداوم یک درخت شکسته و به خانمی اصابت و منجر به مصدومیت وی میشود. لازم به توضیح است که این درخت قبلاً شکسته شده و توسط شهرداری با بست فلزی بسته شده است. علت حادثه چه بوده است؟وجودکانالهای آب بدون حفاظ در نقاط شهری و روستایی و عدم توجه خانواده ها به کودکان خود و بی احتیاطی کودکان هر ساله متأسفانه منجر به فوت تعدادی از کودکان شده است. به چند مورد زیر توجه نمایید.


یک استادکار بنا یک واحد ساختمانی میخواسته نماکاری کند. فرزند 13 ساله پسر خود را به دنبال خودش می آورد. در نیمه روز این پسر به اطراف کانال حرکت می کند و از قسمتی که متأسفانه حفاظ کانال باز بوده است عبور و نزدیک کانال می شود و در قسمت سراشیبی کانال قرار می گیرد. ناگهان سُر میخورد و داخل کانالی که پر از آب بوده سقوط میکند و به عمق زیاد آب میرود و متأسفانه با حرکت جریان آب غرق شده و جسدش در فاصله 7 کیلومتری در کانال بعد از 3 روز توسط مأموران آتش نشانی کشف می شود.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید