امروزسه شنبه, 08 مهر 1399-- Tuesday Sep 29 2020

ساعت 11:10:26

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

نایب رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه اصفهان:

وضعیت آرایشگاه‌های زنانه اصفهان نگران‌کننده است

دوشنبه, 05 مرداد 1394 ساعت 18:19 کدخبر :9183
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :


معاون اتحادیه آرایشگران زنانه اصفهان با ابراز نگرانی از وضعیت بهداشتی آرایشگاه€Œهای زنانه گفت: تقاضا برای تتو، پروتز، بوتاکس و ... در آرایشگاه€Œها رو به افزایش است.
به گزارش فرصت آنلاین پروین محمودی امروز در گفت€Œوگو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: نخستین تلنگر و زنگ خطر در آرایشگاه€Œهای زنانه در سال 86 با مبتلا شدن دو شهروند به بیماری ایدز به صدا در آمد.
وی با بیان اینکه آرایشگاه€Œهای زنانه زیرزمینی به دور از چشم نهادهای نظارتی به فعالیت مشغول هستند، افزود: این نهاد خدمات خود را با قیمت کمتری در اختیار مشتری قرار داده و از این طریق جذب مشتری می€Œکنند.
معاون اتحادیه آرایشگران زنانه اصفهان استفاده چندباره از تیغ برای پیرایش ابرو و احتمال بالای آلودگی آن را از جمله این تخلفات برشمرد و بیان کرد: روزانه تعداد زیادی از مردم برای شکایات از این آرایشگران به اتحادیه مراجعه می€Œکنند.
وی با اشاره به افزایش تقاضا برای خدمات ارائه شده تتو و کاشت ناخن در سالن€Œ€Œهای آرایشی زیرزمینی، تصریح کرد: تبخال، گوشت اضافی، پریدن سوزن تتو در چشم و گودی پوست از جمله تبعات شایع ناشی از ارائه این خدمات به صورت غیر بهداشتی و غیر حرفه€Œای در سالن€Œهای آرایشی غیر مجاز است.

محمودی با بیان اینکه آماری از تعداد واحدهای آرایشگری بدون مجوز در اصفهان در دسترس نیست، اظهار کرد: تخمین می€Œزنیم آمار واحدهای صنفی غیرمجاز بیش از تعداد واحدهای مجاز باشد.
وی ادامه داد: متاسفانه یکی از ضعف€Œهای ما در اتحادیه آرایشگران زنانه این است که هیچ تبلیغاتی برای رواج بهداشت در سالن€Œهای آرایشی نداریم.

معاون اتحادیه آرایشگران زنانه اصفهان با بیان اینکه تقاضا برای انجام تتو، پروتز و بوتاکس و اپیلاسیون در آرایشگران زنانه هر روز رو به افزایش است، افزود: در جامعه ما تمایل به عمل€Œهای زیبایی رو به افزایش است و این موضوع قابل کنترل نیست.

وی گفت: مقاومت پزشکان در برابر این موضوع و محدود کردن آن به مطب پزشکان سبب رشد قارچ€Œوار و بدون نظارت این عمل توسط آرایشگاه€Œهای غیر مجاز شد.

محمودی تصریح کرد: در صورتی که اگر این عمل زیر نظر اتحادیه قرار می€Œگرفت امکان نظارت بیشتری بر آن وجود داشت.

وی با اشاره به جلسات متعدد با مسئولان مختلف پس از گذشت سال€Œها عنوان کرد: مسئولان پس از مشاهده عواقب جدی و غیر قابل کنترل انجام این عمل در آرایشگاه€Œها بدون نظارت اتحادیه بر آن شدند که عمل€Œهای زیبایی را ساماندهی کنند.

معاون اتحادیه آرایشگران زنانه اصفهان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 90 درصد سالن€Œهای مجاز و 100 درصد سالن€Œهای غیرمجاز به انجام این عمل€Œهای زیبایی می€Œپردازند.

وی گفت: ورود دیرهنگام به ساماندهی این موضوع اگر چه مورد انتقاد ماست اما ساماندهی این اعمال خود اقدامی مثبت است.

محمودی یکی از مشکلات پیش روی ساماندهی این اعمال زیبایی را سخت€Œگیری€Œهای فنی و حرفه€Œای استان اصفهان دانست و اضافه کرد: سخت€Œگیری€Œهای زیاد سبب عدم استقبال آرایشگران از این طرح و کسب مجوز شده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید