امروزيكشنبه, 06 مهر 1399-- Sunday Sep 27 2020

ساعت 23:08:04

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 کارت همیاری محیط زیست برخی از مسئولان باید باطل شود
معاون محیط زیست طبیعی کشور:

کارت همیاری محیط زیست برخی از مسئولان باید باطل شود

چهارشنبه, 06 خرداد 1394 ساعت 06:50 کدخبر :8882
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

معاون محیط زیست طبیعی کشور گفت: اگر دستم باز بود کارت همیاری محیط زیست بسیاری مسئولان را باطل می کردم. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از خبرنگار مهر، احمدعلی کیخا در گردهمایی مدیران کل محیط زیست کشور اظهار داشت: به طور تقریبی بیشتر مسئولان کارت همیاری محیط زیست را در حالی دارند که هیچ اقدامی برای حفاظت و نگهداری محیط زیست، منابع طبیعی و انسانی انجام نداده اند که اگر اختیار داشتم کارت همیاری محیط زیست این دست از مسئولان را باطل می کردم.

 

وی عدم تخصیص بودجه را یکی دیگر از معضلات و مشکلاتی که گریبانگیر محیط زیست کشور است و سبب کند پیش رفتن بسیاری از طرح ها و برنامه ها یا عدم به نتیجه رسیدن بخش بزرگی از اقدامات شده، نام برد و بیان داشت: اعتبارات محیط زیست کشور به اندازه ساخت یک سد است و نیاز به بازنگری جدی در این حوزه است. معاون محیط زیست طبیعی کشور اعلام کرد: لازم است به سهم اعتبارات و بیشتر کردن بودجه محیط زیست در استان ها توجه شود.


کیخا ادامه داد: در بسیاری موارد به بهانه توسعه کشاورزی، ایجاد اشتغال یا بهره برداری از معادن اقدام به تخریب محیط زیست شده و این موضوع بلایی است که امروز بر سر محیط زیست کشور وارد می شود.

 

ما خواهان زنده بودن کل زاینده رود هستیم نه بخشی از آن

معاون محیط زیست طبیعی کشور با اشاره به اینکه ما خواهان زنده بودن کل زاینده رود هستیم نه بخشی از آن که تنها از شهر اصفهان می گذرد، گفت: زاینده€Œ رود باید از سرچشمه تا گاوخونی زنده باشد.


وی با بیان اینکه ما حق نداریم حتی برای یک متر مربع تخریب جنگل مجوز دهیم اما این اقدام صورت می گیرد، گفت: به منظور پیشگیری از تخریب جنگل لازم است مدیران تبادل نظر کنند.

 

بزرگترین اشتباه دوران کاری ام امضای طرح آشوراده بود

کیخا با بیان اینکه بزرگترین اشتباه دوران کاری ام امضای طرح آشوراده است، اعلام کرد: برای امضای آشوراده به جای تخصصی عمل کردن مصلحت اندیشی کردیم.
معاون محیط زیست طبیعی کشور با بیان اینکه امضای آشوراده به نفع محیط زیست کشور نیست، افزود: وظیفه اصلی ما حفظ طبیعت و گردشگری طبیعی است نه ساختمان سازی.


وی با بیان اینکه محیط زیست در این سال ها خیلی مورد غفلت واقع شده است، ادامه داد: در این نشست ها و گردهمایی های سالانه برای نخستین بار سال گذشته اتحاد و همدلی بین مدیران ایجاد شد و با این همدلی توانستیم بخشی از معضلات را حل و فصل کنیم.

 

وی گفت: برای نخستین بار به دنبال این اتحاد و همدلی از هدر رفت ذخایر ژنتیک جلوگیری و تولید سلاح های شکاری ممنوع شد.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید