امروزجمعه, 04 مهر 1399-- Friday Sep 25 2020

ساعت 16:18:10

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

گرفتن پول در مدارس ممنوع است اما...
در شورای آموزش و پرورش شهرستان مطرح شد:

گرفتن پول در مدارس ممنوع است اما...

پنجشنبه, 01 تیر 1396 ساعت 11:39 کدخبر :11296
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید حسام ابطحی

پول گرفتن یا نگرفتن مدارس از اولیای دانش آموزان مخصوصا هنگام ثبت نام از جمله سخنان رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر بود که در شورای این اداره مطرح شد.


به گزارش خبرنگار فرصت آنلاین، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان در شورای این اداره اظهار داشت: بزرگترین مشکل مدیران مدارس اخذ پول از اولیاست. گرفتن پول در مدارس ممنوع است اما اگر پول نگیرند مدارس به هیچ وجه اداره نمی شود.؛ تامین آب، برق، گاز، تلفن، تعمیرات و... نیازمند بودجه است و از آنجا که به مدارس سرانه ای تعلق نمی گیرد، اگر از مردم کمک گرفته نشود مدرسه اداره نمی گردد.


محمود بدیهی ادامه داد: البته توصیه کرده ایم مدیران با زبان نرم و لیّن از اولیا درخواست هزینه کنند. به کسی که واقعا نمی خواهد پول بدهد یا توانایی ندارد، فشار نیاورند. از بعضی دانش آموزان نه تنها پولی گرفته نمی شود بلکه پول کتاب و دفترش هم پرداخته می شود.


مدیریت آموزش و پرورش شهرستان توضیح داد: برخلاف تصور مردم که گمان می کنند سه ماه تابستان آموزش و پرورش تعطیل است، باید گفت: اتفاقا پرکارترین و نفس¬گیرترین فصل کاری این اداره تابستان است. وی در همین رابطه به اجرای پروژه مهر اشاره کرد که بزرگترین پروژه رقابتی بین 41 منطقه و نواحی استان است که هر سال سه ماه تابستان نفس همکاران اداری را می گیرد و مدیریت شهرستان در این زمینه جایگاه عالی دارد.


بدیهی جمعیت دانش آموزان شهرستان خمینی شهر را 53 هزار نفر عنوان کرد و گفت: همه نهادها خصوصا شهرداری ها باید هر گونه که در توان دارند به اداره مدارس کمک کنند.


در ادامه جلسه معاونت آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش گفت: علیرغم اینکه یکی از اهداف وزارت آموزش و پرورش در چند ساله اخیر یک نوبته کردن مدارس می باشد اما جمعیت بالای دانش آموزان ما را مجبور به دو نوبته کردن برخی مدارس می کند.


وی همچنین اجرای طرح "مدارس حامی" را که از سه سال پیش تا کنون به اجرا درآمده راهکاری برای جبران کمبود معلم دانست.
معاونت پرورش اداره آموزش و پرورش نیز درمورد فرم مدارس گفت: موضوع فرم مدارس را از یک ماه پیش و قبل از صدور بخشنامه از اداره کل شروع کردیم و تاکنون با تولیدی های لباس سه جلسه برگزار کرده ایم.

 

علیرضا توکلی ادامه داد: پس از بررسی و بازدید، 16 تولیدی مجوزدار بومی برای دوخت فرم مدارس انتخاب شدند. وی تاکید کرد که بازدیدها از تولیدی ها ادامه دارد. وی همچنین گفت: یکی از شروط کار ما این بود که خیاز حتما باید از پارچه ایرانی استفاده کند.

 

لازم به ذکر است شورای آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر 30 خردادماه به ریاست راعی سرپرست فرمانداری شهرستان در سالن اجتماعات این اداره برگزار شد.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید