امروزجمعه, 28 شهريور 1399-- Friday Sep 18 2020

ساعت 14:12:47

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 آموزش و درمان مهمترین رسالت خیریه حضرت صدیقه طاهره (س) است
با تنها خیریه نقص ایمنی کشور آشنا شویم

آموزش و درمان مهمترین رسالت خیریه حضرت صدیقه طاهره (س) است

دوشنبه, 14 مهر 1393 ساعت 13:34 کدخبر :7816
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی حضرت صدیقه طاهره (س) گفت: آموزش، پژوهش و درمان مهمترین رسالت و الویت این خیریه است.

سید محمد باقر حجازی با بیان این مطلب به خبرنگار فرصت آنلاین گفت: خیریه بیماران نقص ایمنی از سال 1386 به همت جمعی از پزشکان، نیک اندیشان و خیران استان اصفهان راه اندازی شد.


وی افزود: رویکرد این خیریه در امور مختلف توجه به آموزش، پژوهش و پیشگیری بوده است و در همین راستا مرکز تحقیقات نقص ایمنی اکتسابی راه اندازی شد.


حجازی ادامه داد: خیریه بیماران نقص ایمنی در این راستا با کشورهایی نظیر آلمان(هانوفر و مونیخ)، فرانسه، انگلستان، سوئد و کانادا تفاهم نامه امضا نموده اند و در این راستا تعدادی بیماران بر اساس نیاز به این کشورها اعزام شده اند که در نتیجه دو ژن جدید کشف و ثبت شده است.


وی با بیان اینکه در این راستا سمینارهای آموزشی و پژوهشی برگزار شده، افزود: حضور در دوازدهمین کنگره ایمونولوژی، آلرژی در محل برج میلاد تهران و اولین کنگره بین المللی پرستاری (سلامتی و تندرستی) دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، سمینار آموزشی مربیان بهداشت مدارس و سمینار علمی ویژه پزشکان از مهمترین این سمینارها بوده است.


مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی حضرت صدیقه طاهره (س) تصریح کرد: این خیریه تنها خیریه حمایت از بیماران نقص ایمنی است و بیماران در سراسر کشور مورد حمایت این خیریه قرار دارند و حمایت از این خیریه توسط پزشکان، خیران و خیراندیشان در سراسر کشور انجام می شود و امیدواریم با حمایت خیراندیشان بتوانیم در زمینه های مختلف موفق باشیم.


گفتنی است دستگاه‌ ایمنی سالم، بدن انسان را از عوامل بیماری زا مثل میكروب‌ها و اجسام خارجی‌ كه‌ وارد بدن‌ می‌شود محافظت‌ می کند. هر گونه اختلال در این روند منجر به بروز بیماری هایی می شود که به بیماری‌های ‌نقص ‌ایمنی ‌معروف است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید