امروزچهارشنبه, 05 ارديبهشت 1397-- Wednesday Apr 25 2018

ساعت 15:07:50

آخرین به روز رسانی : شنبه 02:03:18

 با مشاوره ژنتیک مانع تولد کودک ناشنوا شویم
مناسبت 8مهرروز جهانی نا شنوایان

با مشاوره ژنتیک مانع تولد کودک ناشنوا شویم

دوشنبه, 08 مهر 1392 ساعت 12:27 کدخبر :6031
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : ریحانه پیمانی
نهصد نفرنا شنوا ی عمیق تا کنون شنا سایی شدهاند،دکتر بنی هاشمی با بیان اینخبر افزود: به طور حتم بسیاری از افراد هستند که از در جات متفاوتی از نا شنوایی رنج می برند و تا به حال شنا سایی نشده اند اگر این تعداد را نیز بخواهیم در نظر بگیریم، حداقل دو هزار و پانصد نفر نا شنوا را می توا نیم به این آمار اضافه کنیم.

وی شیوع نا شنوایی در خمینی شهر را هم سطح کشور دانست و در رابطه با علل ناشنوایی گفت: به طور کل علل نا شنوایی به دو بخش تقسیم می شود، ژنتیکی و محیطی که از مهم ترین علل محیطی آن می توان به بیماری های که مادر در حین بارداری به آن مبتلا می شود مانند: سرخچه، عفونت های داخل رحمی، تو کسو به پلازما، آسیب های حین تولد و غیره نام برد.


آسیب های مغزی، داروها، بیماری های عفونی و... از اصلی ترین دلایل نا شنوای در بزر گسالی می باشند، ریس مرکز ژنتیک شهرستان در پایان صحبتهایش مشاوره ژنتیک را برای کسانی که تمایل به ازدواج فامیلی دارند و یا خا نواده هایکه یکی از فرزندانشان نا شنواست و در نهایت خانواده هایی که در فامیل نا شنوا دارند تو صیه نمود و افزود قبل از بارداری با مشاوره ژنتیک از به دنیا آمدن فرزند نا شنوایی دیگر پیشگیری کنند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید