امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 00:48:24

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست استان خبر داد:

برخورد با آلایندگی نیروگاههای شهید منتظری و اسلام آباد درچه

سه شنبه, 12 دی 1391 ساعت 14:25 کدخبر :4879
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
مدیر کل سازمان حفاظت از محیط زیست استان اصفهان گفت: در وضعیت فعلی دو نیروگاه شهید محمد منتظری و اسلام آباد شهر درچه از سوخت سنگین استفاده می کنند که این موضوع مورد تائید سازمان حفاظت محیط زیست نیست و قطعا ما در این خصوص برخورد خواهیم کرد.

 کیومرث کلانتری در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه 70 درصد آلودگیهای استان ناشی از تردد خودروها و 30 درصد آن از منابع صنعتی، کارگاهی و خانگی است ادامه داد: بر اساس قوانین و ضوابط و مصوبات هیئت دولت و سفر رئیس جمهور به استان باید این دو نیروگاه به دلیل استقرار در جهت باد غالب به بافت های مسکونی همجوار در شهرستان خمینی شهر و اصفهان هر چه زودتر سوخت خود را تبدیل به گاز کنند.

کلانتری در ادامه گفت: برنامه کاهش آلودگی هر شهر و کلانشهر  را در دستور کار سازمان حفاظت از محیط زیست قرار دادیم و استان اصفهان نیز یکی از هشت کلانشهر کشور است که از پتانسیل آلایندگی بالایی برخوردار است.

مدیر عامل سازمان حفاظت از محیط زیست استان ضمن اشاره به اهمیت موضوع آلودگی و آلاینده ها در استان اصفهان گفت: برنامه کاهش آلودگی شهرستان خمینی شهر با توجه به دارا بودن جمعیتی بیش از 200 هزار نفر از پاییز امسال در دستور کار سازمان قرار گرفت.

وی با تاکید بر نقش مسئولان شهرستان در مدیریت جلسات کاهش آلودگی و انجام اقدامات مورد نیاز افزود: از راه های کاهش آلودگی در شهرستان خمینی شهر، مدیریت بر ترافیک، استفاده از دوچرخه، توسعه فضای سبز ، فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و همچنین جلوگیری از تخریب باغات و فضاهای سبز و پارک ها و تغییر کاربری این مکان ها به غیر از فضای سبز است.

کلانتری اظهار داشت: محوریت انجام تمامی این اقدامات با فرمانداری و اداره محیط زیست خواهد بود.

وی با تاکید بر این موضوع که شهرستان خمینی شهر از جمله شهرهای مهم استان است و بر استان اثرگذاری و اثرپذیری دارد گفت: موضوع آلودگی در شهر اصفهان و شهرهای همجوار یک موضوع جدی است و همه شهرهای بزرگ کشور با آن درگیر هستند، حل این مشکل نیاز به همراهی و همکاری و احساس مسولیت مردم و مسولین استان دارد.

کلانتری تصریح کرد: حفظ محیط زیست یک وظیفه عمومی است و صرفا وظیفه یک دستگاه و سازمان نیست بلکه اقشار مختلف جامعه در قبال جلوگیری از افزایش آلودگی استان و شهرستان مسئول هستند.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید