امروزسه شنبه, 01 خرداد 1397-- Tuesday May 22 2018

ساعت 12:45:03

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

وزیر راه وشهرسازی:

به خاطر بیمارستان منظریه از مردم خمینی شهر شرمنده ام

دوشنبه, 23 اردیبهشت 1392 ساعت 14:55 کدخبر :5534
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی
"به خاطر تاخیر در تکمیل بیمارستان منظریه از مردم خمینی شهر شرمنده ام." این شاه بیت سخنان وزیر راه و شهرسازی در خمینی شهر بود.

علی نیکزاد که طی سفر چهارم هیات دولت برای چندمین بار به خمینی شهر آمده بود، در گفتگو با خبرنگار فرصت در رابطه با بیمارستان منظریه گفت: در دیدار قبلی که از این پروژه داشتم، مردم از کندی پیشرفت تکمیل بیمارستان دلخور و گلایه مند بودند. وی با اشاره به اینکه دلخوری و گلایه مردم خمینی شهر به حق است، تاکید کرد که اجرای پروژه بیمارستان منظریه متعلق به زمان گذشته بوده که در زمان دولت نهم و دهم تصمیم به تکمیل آن گرفته شد. نیکزاد در ادامه از واریز 4 میلیارد تومان برای تسریع در روند تکمیل بیمارستان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: تا انتهای 6 ماهه اول سال جاری بیمارستان منظریه تکمیل و تحویل مسوولان دانشگاه و شبکه علوم پزشکی و بهداشت و درمان استان خواهد شد.
وزیر راه تاکید کرد: ما موظف به ساخت و تکمیل محوطه، تاسیسات و انشعابات بیمارستان هستیم ولی تامین تجهیزات بر عهده ما نیست و پیگیری تسریع در تجهیز نمودن بیمارستان به عهده مسوولان شهرستان و استان است.
وزیر راه و شهرسازی که در سفر قبلی خود به شهر ما در پاییز سال گذشته از اختصاص 9 میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان خبر داده بود در این باره گفت: 5 میلیارد تومان این مبلغ تا کنون تحقق یافته است.
وی بودجه لازم برای تکمیل این پروژه را 7میلیارد تومان عنوان کرد و با اشاره به مشکلات شدید مالی کشور در سال گذشته گفت: علی رغم مشکلات تلاش کردیم که عملیات تکمیل بیمارستان متوقف نشود. بودجه خوبی به آن تخصیص دادیم و با قرار دادنش در لیست طرح های مهر ماندگار، در آخر سال گذشته 3 میلیارد تومان بودجه به آن تزریق شد. نیکزاد افزود: علی رغم وجود مشکلات اقتصادی کشور، این طرح در حال اجراست و پیمانکار 5/1 میلیارد تومان نیز بیش از تعهداتش در این طرح کار کرده است.
گفتنی است بیمارستان منظریه 18 سال پیش و در دوره دولت پنجم کلنگ خورده و اسکلت بندی شد اما پس از یک سال به حال خود رها شد. سال 85 همزمان با سفر اول احمدی نژاد به خمینی شهر جزو مصوبات قرار گرفت اما تا سال 88 هیچ اقدام جدی در آن صورت نگرفت. تا اینکه در این سال با پیگیری های نماینده سابق عملیات مقاوم سازی آن شروع شد. تکمیل این طرح از جمله وعده های دولت نهم تا پایان دولت بود که محقق نشد. در یک سال گذشته وزیر راه و شهرسازی سه بار از این طرح بازدید کرد و با دستور وی بیمارستان منظریه جزو طرح های مهر ماندگار قرار گرفت. این طرح در حال حاضر در مرحله نهایی تاسیسات به سر می برد و محوطه آن هنوز تکمیل نشده است.

نظرات  

 
#2 +3 عضو مسکن مهر آدریان 27 اردیبهشت 1392 ساعت 14:59
وزیر یک عذرخواهی دیگر جهت افتتاح ناتمام مسکن مهر و عدم پیگیری آن و گرانی بیش ازاندازه آن نسبت به شهر های دیگر ونداشتن وسایل مثل شیرآلات و کولر و ..باید از اعضای مسکن مهر بکند
نقل قول
 
 
#1 +6 یک خمینی شهری 25 اردیبهشت 1392 ساعت 14:58
اظهار شرمندگی وزیر دردی از ما داوا نمی کند. تا کی باید از این حرفها بشنویم.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید