امروزدوشنبه, 31 شهريور 1399-- Monday Sep 21 2020

ساعت 20:45:19

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

تردید کمیسیون بهداشت مجلس درباره صحت ماجرای بیمارستان خمینی شهر

تردید کمیسیون بهداشت مجلس درباره صحت ماجرای بیمارستان خمینی شهر

چهارشنبه, 18 آذر 1394 ساعت 08:39 کدخبر :9731
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :

نايب رييس دوم كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي گفت: گزارش هايي كه امروز از حادثه بيمارستان خميني شهر به مجلس رسيده ما را نسبت به صحت اين اتفاق دچار ترديد كرده است. چراکه به ظاهر اين ماجرا از سوي يكي از كارمندان اخراجي بيمارستان بزرگ نمايي شده است. به گزارش فرصت آنلاین به نقل از سلامت نیوز، حسن تاميني ليچاني نماينده مردم گيلان درمجلس درگفتگو با شفاآنلاين ضمن بیان این مطلب گفت: روز دوشنبه در كميسيون بهداشت در باره اتفاقي كه براي اين كودك چهارساله در بيمارستان رخ داد بحث بسيار جدي داشتيم و تذكرات شديدي به وزارت بهداشت داديم .همچنین قرار شد با مقصران حادثه برخورد جدي صورت گيرد و در همين راستا نيز وزير بهداشت رييس ، مدير بيمارستان و حتي بازرسي و حراست مربوطه را نیز توبيخ و بركنار كردند.


عضو كميسيون اصل نود مجلس در ادامه گفت: اما امروز سه شنبه گزارش هايي از منابع مختلف ازجمله نظام پرستاري به مجلس رسيد كه ما را در اصل ماجرا دچار ترديد كرده است. يعني شنيديم كه مادر بچه وقتي نتوانسته پول بيمارستان را بدهد از پرستاري كه مي خواسته بخيه بزند پرسيده اگر بخيه نزنيد جايش روي صورت بچه مي ماند و او گفته بخيه زدن يا نزدن چندان فرقي نمي كند. سپس مادر هم با رضايت شخصي خودش از پرستار خواسته بخيه نزند و بچه را از بيمارستان ببرد. اما گویا يكي از كارمندان اخراجي بيمارستان كه شاهد اين ماجرا بوده با تحريك مادر صدرا كوچولو او را عليه كادر بيمارستان تحريك كرده است.


وي به شفاآنلاین گفت: متاسفانه اين اظهارات باعث شد ما در تصميم گيري دچار دو گانگي شويم . به همين خاطر از وزارت بهداشت خواستيم كه به سرعت و با دقت در مورد اين ماجرا تحقيق كنند و به ما گزارش دهند تا بتوانيم تصميم درستي اتخاذ كنيم.


لیچانی خاطرنشان کرد: مطمئن باشيد اگر اين حادثه واقعا اتفاق افتاده باشد بشدت با متخلفان برخورد خواهيم كرد تا ديگر شاهد وقوع چنين حوادثي در جامعه نباشيم.

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید