امروزچهارشنبه, 09 مهر 1399-- Wednesday Sep 30 2020

ساعت 05:17:28

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 دو بخش تحقیقاتی و پزشکی مرکز تحقیقاتی و پزشکی حضرت رسول اکرم(ص) افتتاح شد
پروفسور سید ریحان ظهیرمیردامادی:

دو بخش تحقیقاتی و پزشکی مرکز تحقیقاتی و پزشکی حضرت رسول اکرم(ص) افتتاح شد

چهارشنبه, 30 اردیبهشت 1394 ساعت 12:43 کدخبر :8848
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده : سید محمدرضا ابطحی

IMG 9089 pm

همزمان با اعیاد رجبیه چندین بخش پزشکی و تحقیقاتی خیریه حضرت رسول اکرم (ص) با هزینه بالغ بر18 میلیارد ریال با تجهیزات کاملا به روز پزشکی و تخصصی با حضورمسئولین شهرستان، خیرین و هیات مدیره و مسئولین خیریه رسما کار خود را آغاز نمود.


رئیس هیات مدیره وموسس خیریه ومرکز تحقیقاتی حضرت رسول اکرم در گفتگو با فرصت با اشاره به اینکه بعدازسالها انتظار خدا را شاکرم که خدمتی شایسه برای مردم خمینی شهر واستان داشته باشم گفت: با افتتاح دوبخش مذکور از این پس این مرکز می تواند خدمات پزشکی ، درمانی وبهداشتی مناسبی برای پیشگیری و درمان بیماری های گوناگون از جمله دیابت و نقائص مادر زادی ارائه دهد.


پرفسورسید ریحان ظهیرمیردامادی با تاکید براینکه هدف اصلی راه اندازی خیریه حضرت رسول اکرم (ص)انجام فعالیتهای تحقیقاتی و علمی در بخشهای پزشکی می باشد گفت: موفقیت های فارغ التحصیلان و نخبگان خمینی شهری به اثبات رساننده که استعدادهای بسیارخوبی برای تحقیقات های علمی و پزشکی در خمینی شهر وجود دارند.


پروفسورریحان میردامادی با بیان اینکه راه اندازی بخش تحقیقاتی و رادیو لوژی خیریه حضرت رسول اکرم از اولین بخشهای این مرکز است که به صورت رسمی افتتاح می شود گفت: بخش رادیو لوژی خیریه حضرت رسول اکرم با مجهز ترین تجهیزات درمانی و پزشکی راه اندازی شده و عملا این بخش ،از منحصر بفرد ترین بخشهای تخصصی در استان وکشور از نظر تجهیزات و وسائل تخصصی می باشد.

IMG 9065 pm
رئیس هیت مدیره خیریه ومرکز تحقیقات پزشکی حضرت رسول اکرم (ص) افزود: راه اندازی بخش پیشگیری از بیماری دیابت به عنوان یکی از خطرناک ترین عوامل تهدید کننده سلامتی جامعه دومین بخش پزشکی این مرکزاست که رسما افتتاح شد.


وی خاطر نشان کرد:راه اندازی اولین مرکز تحقیقات دیابت درخیریه حضرت رسول اکرم کمک بزرگی به پیشگیری و حفظ سلامتی مردم از بیماری دیابت خواهد داشت.
وی با تاکید براینکه تشخیص به موقع و پیشگیری از بیماری دیابت کمک زیادی به کاهش خطرات بیماری دیابت می کند ،گفت: طبق آماربین 10 تا 20درصد از جامعه ما مبتلابه بیماری دیابت هستند این درحالی است که بخش عمده ای از بیماران مبتلا دیابت از بیماری خود اطلاع ندارند.


وی با تاکید براینکه وظیفه و هدف از راه اندازی بخش دیابت خیریه حضرت رسول اکرم فقط درمان و تجویز دارو نیست افزود: از جمله وظایف این بخش بررسی علت ابتلاء و تشخیص دقیق برای درمان کامل می باشد.


پروفسورمیردامادی با اشاره به اینکه طبق آماری جهانی درسطح دنیا فقط 20 درصد از نوزادان به دچار نقص خلقت می شوند ولی در کشور ما این آمار چندین برابر آمار جهانی است گفت: دومین برنامه وهدف ما برای مرکز تحقیقاتی وپزشکی حضرت رسول اکرم راه اندازی بخش تحقیقات وپیشگیری از تولد نوزدان ناقص می باشد.


وی گفت: تنها در چند کشور موضوع توازن جنسیتی در حال اجراء می باشدوبا راه اندازی بخش تحقیقاتی وپزشکی این مرکز امکان انتخاب جنیست فرزند دختروپسربرای والدین فراهم می شود.


میردامادی با اعلام این موضوع که در سالهای گذشته با حمایت خیرین و حمایتهای مردمی از سراسر کشور هزینه سنگینی برای راه اندازی مرکز تحقیقاتی صرف شده است تاکید کرد: تلاش می کنیم با افزایش زمین این مرکز تا 50 هزار متر تا دهه های آینده نیازهای خدماتی و تحقیقاتی این مرکز طبق جدید ترین روش های تحقیقاتی وپزشکی روز دنیا فراهم شود.


وی با تاکید براینکه کلیه حمایتها مردمی وتوسط خیرین بوده است و هیچ کمک دولتی دریافت نکره ایم ولی مسئولین از گذشته تا کنون با همراه و همکارخیریه بوده اندگفت:هیات مدیره تلاش شبانه روزی و مستمری در سالهای گذشته داشته اند که جا دارد از همه آنها تقدیر و تشکر کنم.


وی با اشاره به مشارکت وحمایت مستمر خیرین در سالهای گذشته برای تکمیل این مجموعه تحقیقاتی وپزشکی از همه مردم وخیرین کشور واستان وشهرستان خواست تا خیریه را برای تکمیل هرچه سریعتر بخشهای دیگر این مرکز به عنوان یکی از نمونه ترین مراکز تحقیقاتی پزشکی ودرمانی در سطح کشورهای اسلامی کمک کنند.

مطالب مرتبط:

نظرات  

 
#9 +3 كبيري 11 خرداد 1394 ساعت 08:44
سلام برهمشهري خوبم پروفسورميرداماد ي عزيز ،عمل جراحي بسيارسخت همسرم راباموفقيت انجام داد.اميدوارم هميشه شاد و سلامت باشد.
نقل قول
 
 
#8 +3 لقماني 09 خرداد 1394 ساعت 13:11
ازشبكه بهداشت خميني شهر به جهت برگزاري نمايشگاه (پويائي،بالندگي وجواني جمعيت)كه در خانه تاريخي مجير برپا نمودند واطلاعات مفيدبهداشتي و پزشكي را دراختيار همشهريان قراردادند صميمانه تشكر ميكنم.
نقل قول
 
 
#7 +1 دكترخليلي 05 خرداد 1394 ساعت 14:51
از مسئولين شبكه بهداشت خميني شهر استدعا دارم از وجود افتخارآفريناني همچون پروفسورسيدريحان ميردامادي درجهت برگزاري سمينارها وهمايش هاي پزشكي استفاده نمايند .شهرهاي ديگر و همچنين كشورهاي ديگر ازايشان بهره مي برند و ما درخوابيم.ازطريق موسسه تحقيقاتي حضرت رسول(ص) خميني شهر ميتوان پيگيري،درخواست ودعوت كنيد.ممنون
نقل قول
 
 
#6 +1 ديباجي 03 خرداد 1394 ساعت 15:40
سلام:باتوجه به عنايت هميشگي جناب پروفسورميرداماد ي،باهمكاري شبكه بهداشت شهرستان خميني شهر وموسسه تحقيقاتي حضرت رسول(ص) درصدد فراهم كردن سمينار تخصصي درزمينه بيماريهاي زنان،نازايي وعلل پرمويي درزنان هستيم.اميدوارم باهمياري وهمكاري ارگانهاي ذيربط،بزودي شاهد برگزاري آن درخميني شهر باشيم.
نقل قول
 
 
#5 +2 مريم حيدري 03 خرداد 1394 ساعت 07:37
سلام:ازمسئولين محترم شبكه بهداشت خميني شهر خواهشمندم همايشي تحت عنوان بيماريهاي زنان ونازايي به سخنراني پروفسورميرداماد ي
برگزارنمائيد.
نقل قول
 
 
#4 +4 فرزانه رحيمي 02 خرداد 1394 ساعت 13:18
پروفسور سيدريحان ميردامادي داراي افتخارات جهاني دررشته پزشكي هستند.ازحمايتهاي مادي ومعنوي ايشان از دانشجويان به ويژه دانشجويان پزشكي خميني شهري مقيم تهران،نهايت تشكروقدرداني ميكنيم.
نقل قول
 
 
#3 +5 كريمي هاشم 02 خرداد 1394 ساعت 11:06
باسلام خدمت پروفسور ميردامادي وهمه خيريني كه اين خيريه را راه اندازي نموده اند انشالله جزء بهترين اعمال شما دردنياي فاني ودردنياي باقي ثبت گردد موفق باشيد ومن الله توفيق
نقل قول
 
 
#2 +6 اكبرشفيعي 02 خرداد 1394 ساعت 07:25
بعنوان يك فرهنگي كه سالها درخدمت آموزش وپرورش خميني شهر تلاش كردم از زحمات بي دريغ پروفسور ميردامادي وهمكارانشان در راه اندازي اين موسسه تحقيقاتي تشكر ميكنم.اميدوارم هميشه شادو سلامت باشيد.
نقل قول
 
 
#1 +9 فاطمی 30 اردیبهشت 1394 ساعت 18:27
سپاس فراوان از پروفسور میردامادی نحبه شهر مهربین.
امیدوارم مردم شهر ارزش کارهای شما و سایر خیران را بدانند و هر گونه که می توانند با شما همراهی کنند.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید