امروزسه شنبه, 08 مهر 1399-- Tuesday Sep 29 2020

ساعت 10:43:31

آخرین به روز رسانی : سه شنبه 06:18:44

 زنگ پیشگیری از ایدز در دبیرستان میثم خمینی شهر به صدا درآمد
در برابر خطر ابتلا به ایدز هوشیار باشیم

زنگ پیشگیری از ایدز در دبیرستان میثم خمینی شهر به صدا درآمد

پنجشنبه, 13 آذر 1393 ساعت 16:31 کدخبر :8077
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
به مناسبت هفته پیشگیری از ایدز، مراسم نمادین نواختن زنگ پیشگیری از ایدز در دبیرستان متوسطه اول پسرانه میثم خمینی شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش وپرورش، ابراهیمی کارشناس شبکه بهداشت و درمان در این مراسم برای دانش آموزان پیرامون بیماری ایدز و راه های پیشگیری از آن سخن گفت. وی اظهار داشت: شعار امسال برای هفته ایدز HIV، «همه‌گیری را مهار کنید، پیشگیری کنید، درمان کنید و زندگی کنید» است. معاون پرورشی و تندرستی آموزش و پرورش، رییس جمعیت هلال احمر و جمعی از کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و دبیران و دانش آموزان و کارکنان دبیرستان پسرانه میثم در برنامه مذکور حضور داشتند.


گفتنی است اول دسامبر روز بین‌المللی مبارزه با ایدز است و در ایران از هشتم تا چهاردهم آذرماه هفته ایدز نامگذاری شده است. به همین مناسبت و به دلیل تهدیدیکه این بیماری برای سلامت جامعه دارد، همه ساله در تمام جهان از جمله ایران برنامه‌ هایی برای مقابله با شیوع و پیشگیری از ایدز برگزار می‌شود. رفتارهای پر خطر عامل اصلی شیوع عفونت اچ ای وی می باشدکه والدین، آموزگاران، جوانان و نوجوانان لازم است از آن مطلع باشند. از این رو در مدارس خمینی شهر با همکاری کارشناس بهداشت مدارس و شبکه بهداشت و درمان برنامه هایی به صورت سخنرانی و ارائه دستورالعمل های آموزشی در این ایام اجرا گردید.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید