امروزجمعه, 04 خرداد 1397-- Friday May 25 2018

ساعت 05:49:41

آخرین به روز رسانی : جهار شنبه 04:12:49

سم به خورد مردم ندهید/کی بود؟کی بود؟من نبودم
به سلامتی چه خبر؟

سم به خورد مردم ندهید/کی بود؟کی بود؟من نبودم

پنجشنبه, 23 خرداد 1392 ساعت 08:15 کدخبر :5617
فرستادن به ایمیل چاپ
نویسنده :
دیگه نمی تونن روغن مصرف کنن هر چی کارشناسان محترم شبکه بهداشت گفتند روغن کم مصرف کنید غذاها را سرخ نکنید به خرج کسی نرفت. نمایشگاه گذاشتند، جشنواره راه انداختند.

باز هم دوزاری خیلی ها نیفتاد که نیفتاد تا این که او بالا بالاها یه نفر دلش به حال مردم سوخت و ارز برای واردات روغن را گرون کرد و حالا روغن کمیاب و گرون شده و اگر مردم بخواهند هم نمی تونند مصرف کنند به این می گند راه حل انقلابی.
سم به خورد مردم ندهید
این که متاسفانه باغداران و گل خانه داران امروز درختان را سم پاشی می کنند، فردا محصولات را روانه بازار می کنند تازگی نداره حالا چطور وجدانشان قبول می کنه بمانه .
اما شهرداری این روز ها اعلام کرده درختان کنار خیابان را سم پاشی می کنه شهروندان محترم حواسشون باشه توت سم پاشی شده نخورند مریض می شند آن وقت بر مصداق نان و پنیر با دل دردش گرانتر از چلو کباب در می آد، خرجشون زیاد می شه .
کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!
یه همشهری شیرینی پز که مقاله فلافل را خوانده بود و از ادعای یه فلافل فروشی مبنی بر فروختن روغن های چند بار مصرف شده به شیرینی فروش ها مطلع شده بود، زنگ زد دفتر نشریه که ما آن ها را نمی خریم. اونایی که پیراشکی درست می کنند مصرف می کنند. پس معلومه که یه خبرایی هست.
هر دوازده روز یکی بیشتر
تو اولین نشریه دستان مهربان خیریه بقیه ا... الاعظم آمده است که: این خیریه ابتدای سال 91 صد و ده نفر دیالیزی تحت پوشش داشته در اواخر سال این تعداد به 140 نفر رسیده یعنی هر دوازده روز یک نفر به جمع دیالیزی ها اضافه شده. دیالیزی شدن هم یعنی هزار مشکل و دردسر. این افزایش آمار هشدار نیست به ما که حواسمون جمع کلیه ها باشه اگر بیماری قند داریم، فشار خونمان بالاست مواظب باشیم همه چیز نخوریم، تحت نظر پزشک باشیم. بابا نمک و چربی را بگذاریم کنار، ورزش کنیم تحت نظر پزشک باشیم و.......
شرمنده ها
این بیمارستان منظریه تا حالا خیلی ها را شرمنده کرده حدود بیست، سی ساله کارش اینه، آخرین کسی که اظهار شرمندگی کرده وزیر مسکن بوده اما وای به روزی که بیمارستان افتتاح بشه و خودش شرمنده اقوام بیمارانی که به این بیمارستان می روند بشه ، اونوقت باید چی کار کرد هان؟
اندر فواید گرانی
جناب وزیر بهداشت و درمان در پاسخ خبرنگار همین بیست و سی خودمون که پرسید می گویند داروها دارد با ارز مبادله وارده می شود و ارز به اون اختصاص نداده اند جواب داد: درسته ولی این کار یه حسن هم داره و اون اینه که دارو دیگه کمیاب نیست و فراوون می شه اما آقای وزیر نفرمودند چطور پول تو جیب بیماران فراوون می شه؟
بالاخره یک عده غربال می شوند
صدا و سیما اواسط اردیبهشت اعلام کرد طرح غربالگری وزن و قد و فشار خون اجرا می شود. چند روز بعد توخبار هم نشون دادند که خود وزیر غربالگری شد، ما هم ذوق زده صبح شنبه به شبکه بهداشت خودمون زنگ زدیم خبر بگیریم و مراکز را اعلام کنیم که اظهار بی اطلاعی کردند و گفتند چیزی ابلاغ نشده! اما مردم از همون صبح اول وقت رفته بودند سراغ مراکز بهداشت شهرستان و کارشناسان محترم هم هر کی مراجعه کرده را تعین قد و وزن و فشار کردند و اگر لازم بود ارجاع دادند.
دستان مهربان
خیریه بقیه ا... به قصد فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم به امید این که آموزش مانع بیماری شود و تعداد دیالیزی ها و سرطانی ها و کلا بیماران خاص در شهرستان افزایش نیابد دست به ابتکار جالبی زده و اولین شماره فصلنامه دستان مهربان را منتشر کرده است.

مطالب مرتبط:

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید